Ještě před měsícem volal Niki Lauda po tom, že jestli se neudělají nějaké zásadní změny, je formule 1 odsouzená k zániku. Možná našeptal svým hochům, aby byli trochu více ležérní, a on se tak mohl stát horlivým obráncem odvětví, které už jednou chtěl definitivně zrušit.
To bylo po Sennově nehodě v roce 1994, kdy Lauda bezprostředně po Brazilcově úmrtí řekl, že formule 1 ve své podobě už nemá nárok na existenci. Na začátku června se Lauda opět pustil do samotné podstaty F1 a nenechal nit suchou ani na pilotech (více zde). Stačil však nepovedený start, něco perforovaných pneumatik, přílišná agresivita jeho oveček, a rázem je pro trojnásobného mistra světa všechno jinak.
Maďarsko znamenalo pro Mercedes konec jedné obrovské série - alespoň jeden z jeho pilotů stál v posledních 28 Grand Prix na stupních vítězů, z toho Hamilton nebo Rosberg vyhráli 24 závodů. Je třeba si kriticky přiznat, že porce smůly, kterou si Stříbrné šípy vybraly, byla enormní: penalizace, závodní incidenty, přílišná agresivita vedoucí ke ztrátám. Hamilton dvakrát doháněl čelo z hloubi závodního pole, Rosberg měl štěstí v neštěstí, protože někdy absolvování celého okruhu na zbytcích pneumatik může znamenat i definitivní konec.
Šéf týmu Toto Wolff označil maďarskou Grand Prix za velký závod F1 a pro deník Bild dokonce žertoval: "Teď se zamknu na záchodě a hezky si popláču."
Dokonce i Bernie Ecclestone si dovolil jemnou ironii a na Wolffovu adresu uvedl: "Díky, že jste nám připravili zajímavou podívanou, ale kvůli tomu jste nemuseli skákat přes palubu."
Lewis Hamilton byl ze závodu očividně rozladěný a tým ho dokonce musel motivovat, aby nepropadal malomyslnosti. Ještě před koncem se Brit omlouval týmu za zpackaný závod. Popíral ale, že by na něj nějak dolehla okolnost týkající se smrti Julese Bianchiho, nebo že by ho snad rozrušil smuteční ceremoniál přímo na startovním roštu. "To s tím nemá nic společného," tvrdil Hamilton, ale připustil, že v sobotu večer usínal s poněkud podivným pocitem.
"Mám vůbec na nějaké body nárok? Jen díky Boží milosti mi spadly do klína. Když ze sebe uděláte blázna - někdy se musíte zasmát i nad porážkou, pak to půjde lépe," prohlásil Hamilton. Také jeho týmový kolega Rosberg byl "zničen" průběhem závodu a je přesvědčen, že se proti němu všechno spiklo.
Niki Lauda, přestože jeho tým zažil určitou krizi, nadšeně prohlásil: "Kdo by ještě po tomhle závodě označil formuli 1 za nudnou, je u mě blbec. K dramatičnosti jsme přispěli především my, zejména Lewis byl dle mého názoru příliš agresivní."
Zůstává pochopitelně otázkou, zda nastoupený kurs vydrží a stejná podívaná bude čekat diváky i po letní přestávce ve Spa.
Lando Norris si za výhru v Británii odnesl trofej složenou z 2 717 kostek LEGO. Tradiční RAC Trophy tak dostala moderní a hravý vzhled.
Oscar Piastri byl frustrovaný po deseti sekundové penalizaci, kterou dostal za zpomalení za safety carem. Trest ho připravil o vítězství a proměnil slibně rozjetý závod ve zklamání.
Po 239 startech se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódiového umístění ve Formuli 1. Trpělivost, vytrvalost a dlouholeté zkušenosti mu přinesly zasloužený úspěch.
Lando Norris využil deštivých podmínek a strategických chyb soupeřů k suverénnímu vítězství na domácí půdě v Silverstone. Zaslouženou pozornost ale sklidil i Nico Hülkenberg, který po letech úsilí získal své první pódium ve Formuli 1.
McLaren zatím zůstává favoritem sezóny, ale šéf týmu Andrea Stella vnímá rostoucí formu Ferrari jako potenciální hrozbu. Podle něj by jejich zlepšení mohlo dodat šampionátu větší napětí.
Max Verstappen po kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie uvedl, že mu Andrea Kimi Antonelli pomohl poskytnutím větrného stínu (tow), což mu mohlo přinést drobné zlepšení času na kolo.
Kimi Antonelli se kvalifikoval na sedmém místě, ale do závodu odstartuje desátý. Nese si penalizaci ztráty tří pozic na startu za kolizi s Maxem Verstappenem v Rakousku.
Fernando Alonso odstartuje do Velké ceny Velké Británie ze sedmé pozice. Posunul se dopředu díky tomu, že Oliver Bearman a Andrea Kimi Antonelli obdrželi penalizace.
Charles Leclerc se postaví na start Velké ceny Velké Británie až ze šestého místa, přestože do kvalifikace vstupoval jako jeden z hlavních kandidátů na pole position. Jezdec Ferrari tak nenavázal na slibnou formu z tréninků a v klíčových chvílích nezajel ideální kolo.
Lewis Hamilton byl během kvalifikace v Silverstonu konkurenceschopný, ale nakonec skončil až pátý. V rozhodujícím kole ho zpomalila nedotáčivost v závěrečném sektoru.
Max Verstappen si na Silverstonu vyjel pole position, když porazil oba McLareny i domácí favority Lewise Hamiltona a George Russella. Nizozemec opět potvrdil svou dominanci v klíčovém momentu kvalifikace.
Roman Staněk znovu na pódiu. Český talent se v Silverstonu blýskl skvělým představením, když ze sedmé příčky vystoupal až na třetí místo. Už od úvodních metrů bylo jasné, že má závod skvěle rozjetý, a nakonec si dojel pro své třetí kariérní pódium ve Formuli 2.