Majoritní akcionář formule 1 podle některých zpráv jedná o prodeji svého podílu se skupinou investorů, jakým je i společnost RSE Ventures, podílející se na dalších sportovních a mediálních aktivitách.
O kontaktech CVC Group se společnostmi RSE Ventures a Qatar informovaly včera The Financial Times - jednalo by se zřejmě o částku blížící se pěti miliardám liber, což by představovalo 35,5% podílu F1. Předpokládá se, že stranou nezůstane ani Bernie Ecclestone v pozici generálního ředitele FOM (jeho podíl činí kolem 5%).
RSE Ventures je sportovní a zábavní společnost, jejíž vznik spadá do roku 2012 a za níž stojí američtí podnikatelé: pětasedmdesátiletý Stephen Ross, vlastník týmu amerického fotbalu Miami Dolphins a aplikaci FanVision, s níž vstoupil do F1 už před dvěma lety. Jeho společníkem je Matt Higgins. Qatar investuje do několika známých a vysoce prestižních sportovních subjektů, mezi nimiž jsou i slavné fotbalové týmy. Má se za to, že situace kolem šampionátu ve fotbale (2022) zintenzivnila plány na rozhodující podíl v F1. Existují dokonce spekulace, které hovoří o zájmu ovládnout ji celou.
Jedná se také o Grand Prix Kataru - v únoru prohlásil Nasser bin Khalifa al-Attiyah, viceprezident FIA pro oblast Blízkého východu, že tento region usiluje o přidělení Grand Prix: "Chystáme se podepsat smlouvu na konání závodu F1. Už jsou dokončeny všechny náležitosti a je třeba vyřešit pouze několik detailů, než dojde k oficiálnímu podpisu," sdělil Al-Attiyah.
Jednání s CVC je však stále v počáteční fázi, řečeno terminologií F1 v jakémsi zahřívacím kole. Předpokládá se, že formální nabídka bude předložena v horizontu několika týdnů, stále probíhá due diligence. Už však bylo oznámeno, že pokud se dohodu podaří uskutečnit RSE Ventures mají zájem o další setrvání Ecclestonea v oboru, protože se domnívají že má ještě potenciál k pomoci řešení současných problémů F1 a další expanzi do rozličných oblastí světa. Zatím však nikdo nechce nic komentovat, protože oficiální mluvčí RSE Ventures na přímou otázku odpověděl: "V této chvíli nemůžeme podat žádný komentář."
CVC kontrolovala F1 téměř deset let a během této doby prodávala některé minoritní podíly různým investorům, jako třeba před třemi lety v případě Black Rock, Norges Namnk a Waddell & Reed. V nedávné době se vynořily spekulace, že zájem o odkoupení mnjoritního podílu projevil mediální magnát John Malone (Liberty Global and Discovery Communications).
Charles Leclerc a proměnlivé počasí spolu nejdou dohromady. V nejistých podmínkách často chybuje nebo ztrácí tempo, což ho stojí cenné výsledky. Po Velké ceně Velké Británie sklidil kritiku, zejména od mistra světa Jensona Buttona.
Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem naznačil, že Formule 1 by mohla od roku 2029 přejít na dostupnější motorovou formuli. Zároveň znovu otevřel téma dvanáctého týmu, který by mohl pocházet z Číny, což by mohlo výrazně ovlivnit technický i geopolitický směr šampionátu.
Racing Bulls zažil na Velké ceně Británie nepovedený den, když oba jezdci Liam Lawson i Isack Hadjar havarovali a nedokončili závod. Zatímco soupeři ze středu pole bodovali, tým odjíždí bez bodů a s nutností rychle se zlepšit.
Fernando Alonso označil závod na Silverstonu za zklamání a netajil svou frustraci z týmové strategie, která podle něj ovlivnila lepší výsledek. Přestože dojel na bodech, Španěl měl pocit, že Aston Martin nevyužil příležitostí, které se během proměnlivého závodu nabízely.
Red Bull dál tlačí na čelo pole a z RB21 se snaží dostat maximum v každém závodě. Místo velkých balíčků sází na postupné dolaďování výkonu.
Velké naděje skončily dřív, než závod vůbec začal. Franco Colapinto musel odstavit svůj vůz už po zaváděcím kole a z britské Grand Prix tak odcházel bez jediné závodní zatáčky.
Kimi Antonelli musel ve Velké ceně Británie po těžké kolizi s Hadjarem odstoupit. Incident v hustém dešti a nulové viditelnosti vyústil v jeho čtvrté DNF ze šesti závodů a jen podtrhl náročnost jeho nováčkovské sezóny
Lewis Hamilton otevřeně přiznal, že jej na Velké ceně Velké Británie brzdila nejen strategie Ferrari, ale i vlastní chyby a nedostatky vozu. Britský mistr světa se po náročném závodě cítil omezený komplexními problémy, které mu znemožnily naplno bojovat o lepší pozici.
Carlos Sainz označil své dvanácté místo v Silverstonu za zklamání, které se rovnalo odstoupení. Po slibném průběhu závodu ho smolná kolize s Leclercem připravila o body i další šanci na lepší výsledek pro trápící se Williams.
Charles Leclerc se na britské Grand Prix trápil. Kvůli střídavě mokré a suché trati se celý závod potýkal s problémy a nakonec dojel až čtrnáctý. Pro jezdeckou hvězdu Ferrari to byl závod, na který bude chtít co nejdříve zapomenout.
Po 15 letech ve Formuli 1 se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódia a ukončil tak dlouholeté čekání na vysněný výsledek. Německý jezdec předvedl vyzrálý výkon a potvrdil, že vytrvalost se ve světě motorsportu vyplácí.
Ferrari během britské Grand Prix přišlo o GPS signál Hamiltonova vozu a muselo činit strategická rozhodnutí prakticky naslepo. Výpadek dat ovlivnil i načasování přezutí, což stálo Hamiltona cenné sekundy a možný posun na pódium.