1. května 1994 šokovala celý svět smrtelná havárie obdivovaného i zatracovaného Ayrtona Senny při Grand Prix San Marina v italské Imole. Jeho Williams vyletěl z dráhy a v rychlosti 210 km/h narazil do betonové zdi. Prasklý závěs předního kola rozbil Brazilci ochrannou přilbu i hlavu.
Už kolo předtím měl trojnásobný šampion problémy v zatáčce Tamburello a Michael Schumacher jedoucí za ním později poznamenal, že se nestačil divit, když do ní Ayrton najížděl znovu na plný plyn.
Díky obrovskému přítlaku skoro čtyř G měl vůz v osudném sedmém kole plně pod kontrolou, ale nerovnosti na dráze spolu s nově povinnou absencí aktivního zavěšení způsobily dosednutí monopostu na dráhu. Tím přišel Ayrton o díl přítlaku a zadní část vozu ustřelila, následovala bleskurychlá korekce pomocí volantu i práce se spojkou a plynem, ale vůz mířil nezadržitelně k bariéře. Prudké brždění na kousku betonové plochy redukovalo ještě rychlost před samotným nárazem, ale osudný kontakt se už jezdci odvrátit nepodařilo.
Díky rychlému zásahu lékařů v čele s respektovaným profesorem Sidem Watkinsem se po nárazu podařilo poskytnout první pomoc. Senna byl s poraněným mozkem v bezvědomí, ale stále při životě. Při převozu do nemocnice vrtulníkem se ještě podařilo lékařům oživit vypovídající srdce, ale později museli konstatovat klinickou smrt poté, co mozek přestal definitivně pracovat.
Před patnácti roky přinesla GP San Marina černý víkend, neboť už v pátek přežil jen s velkým štěstím hrozivě vypadající havárii další Brazilec Rubens Barrichello. Následovala smrtelná havárie Rolanda Ratzenbergera v zatáčce Villeneuve poté, co přišel Rakušan o přední spoiler a nárazem do zdi si zlomil vaz. Spolu s nehodou Ayrtona Senny po osmi relativně bezpečných letech ve formuli 1 tak opětovně navštívila závodní okruh smrt. Do té doby poslední tragická nehoda stála život Elia de Angelise při testech.
Jules Bianchi, kterému bylo tehdy jen 25 let, podlehl osudovým zraněním z nehody v Suzuce. Jeho smrt otřásla světem Formule 1 a přiměla k zásadním změnám v bezpečnosti.
Charles Leclerc si při desátém výročí úmrtí Julese Bianchiho připomněl jeho vliv na svou kariéru i osobní život. Byl pro něj nejen kmotrem a přítelem, ale také inspirací, která ho provází dodnes.
Sebastian Vettel je mimo Formuli 1 už tři sezóny a kolem jeho návratu dlouho panovaly spekulace. Nyní učinil konečné rozhodnutí ohledně možného comebacku.
Před deseti lety nás navždy opustil Jules Bianchi. Zemřel na následky zranění z Velké ceny Japonska 2014, která navždy změnila Formuli 1.
Nico Hülkenberg věří, že tým Kick Sauber se stává vážným hráčem ve středu pole. Jak uvedl, od zavedení klíčových vylepšení ve Španělsku tým nepřetržitě zrychluje a získává na sebedůvěře i výkonnosti.
Šéf McLarenu Andrea Stella představil plány na technické vylepšení po testech na Silverstonu. Tým doufá, že novinky pomohou zvýšit výkon a konkurenceschopnost vozu.
Lewis Hamilton se zapojil do práce ve Ferrari, aby pomohl vyřešit zásadní slabinu vozu SF-25. Tým doufá, že díky jeho zkušenostem najde cestu k lepším výkonům.
Franco Colapinto zažívá složitý rok 2025, kdy místo očekávaného průlomu čelí nejistotě ohledně své budoucnosti v Alpine. Neustálé spekulace kolem sedačky mu komplikují cestu vzhůru.
Charles Leclerc byl po kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie na sebe velmi naštvaný. Podle něj jeho výkon výrazně zaostal za očekáváním.
Oscar Piastri získal podporu od bývalého pilota F1 Jolyonna Palmera po penalizaci, která ho na Silverstonu připravila o vítězství. Palmer označil trest za příliš přísný a Piastriho manévr za férový.
Ferrari prožívá těžkou sezonu a italská média hlásí rostoucí tlak na šéfa týmu Freda Vasseura. Výsledky zaostávají za očekáváními, což vyvolává spekulace o nutnosti změn v řízení stáje. Vasseur tak čelí výzvě, jak tým rychle vrátit zpět na vrchol.
Red Bull má ve svých řadách talentovaného Arvida Lindblada, který se poprvé objevil ve světě F1 po boku Maxe Verstappena v Silverstonu. Mladý jezdec z F2 tak udělal významný krok směrem k možné budoucnosti v královně motorsportu.