Konec sezóny je na dosah, šampionát jezdců, který podle někoho vůbec není tak důležitý jako Pohár konstruktérů, je rozhodnut. To ovšem neznamená, že nebublají emoce a létají drsná slova. Ferrari toho budiž důkazem.
Když byly uzavřeny druhé zastávky v boxech, zdálo se, že Leclerc - jenž v úvodu závodu marně dotíral na vedoucího Russella - obhájí své třetí místo. Sainz jr. si totiž doslova vyvzdoroval zastávku ve 28. kole - a to ho ještě tým po výměně pozic a návštěvě Hamiltona v boxech jedno kolo na trati ponechal, což bylo příčinou hodně kontroverzního manévru. Místo na konci 26. kola zajel Carlos k mechanikům o okruh později.
Co zůstalo divákům skryto, byla po Charlesově pit-stopu (32. kolo) výzva z boxové zídky, aby Carlos Charlese nepředjížděl. To ale Sainz jr. ignoroval a v zatáčce 4 se posunul před týmového kolegu. Tím ho ovšem vytočil doběla, což dokazuje přepis Leclercovy komunikace s Bryanem Bozzim:
Bozzi: Zaber, prosím.Leclerc: Ano, cokoliv si přejete, jako vždy.BB: Charlesi, odvádíš dobrou práci. Dobře? Děkuji.L: Jo, jo, jo, dělám svou práci, ale už mě sere být pořád milý, kurva, pořád! Nejde o to být milý, jen být uznalý a uctivý.BB: Charlesi...L: Vím, že mám držet hubu, ale je to pořád ta samá situace, takže, zasraný bože!!!BB: Dobře, ale každopádně jsi odvedl týmu dobrou práci. - A seber se, prosím!L: Jo, jo, vezměte si, kurva, co chcete. Do prdele... rádio je zapnuté, aha. Omlouvám se, to je moje chyba. Stejně jako první stint, ten jsem taky jel na hovno!
My bychom se měli omluvit za peprné výrazy, ale jedná se o slova, která běžně létají éterem i před 22. hodinou. Ostatně šéf týmu Frédéric Vasseur potvrdil, že se o inkriminovaném incidentu v radiokomunikaci diskutuje, ale nevnímá ho jako problém mezi oběma piloty. Vysvětlil, že Ferrari nechtělo ztrácet čas případným vnitrotýmovým soubojem mezi Leclercem a Sainzem jr., navíc Leclerc měl zcela nové pneu a musel je zajet, tím by Carlose jen brzdil. Podle Frédéricova názoru stojí za Leclercovou frustrací pravděpodobně fakt, že neměl zcela přesný obraz o situaci a proto bylo téměř nemožné se podobné kontroverzi vyhnout. Zároveň se vrátil k negativní reakci na Sainzovu žádost o zastávku - odsun byl způsoben situací na trati.
„O své piloty se nebojím. Je to stále stejná story, buď budou nebo nebudou komunikovat. Vyjadřují se k pomalejšímu kolu a ne vždy mají přesný přehled. Budeme diskutovat a eliminovat problémy. Musíme se vyvarovat vnitřního napětí, ale v této fázi mám dojem, že by pilot měl ctít vedení - Carlos už vjížděl do čtvrtého kola třetího stintu. Pro všechny to bylo opravdu komplikované, ale večer to probereme. Nevnímám to jako problém. Když jsme s Carlosem komunikovali o druhé zastávce, vysvětlil jsem mu, že by se dostal do závětří Lawsona, možná i Cunody, a my ho potřebovali udržet na trati. Tak probíhala diskuze, navíc ještě došlo k výměně pozic, nastal trochu chaos, ale když jste za volantem vozu, máte vždy svou vlastní vizi," nabídl svou verzi Vasseur.
Dodejme, že obě Ferrari nakonec bez potíží dostihla Verstappena a dnes už staronového mistra odsunula za sebe. Leclerc celkem pochopitelně prahl po stupních vítězů, ale důležitější v této fázi pro Ferrari je, že Maranellští ukrojili z náskoku McLarenu 12 bodů.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.
Šéf Red Bullu Christian Horner vysvětlil, že za problémy při zastávkách v boxech v Bahrajnu mohl vadný kabelový svazek v boxovém vybavení. Ten způsobil poruchu semaforu, což tým připravilo o cenné sekundy.
Max Verstappen vyjádřil zklamání nad výkonem Red Bullu ve Velké ceně Bahrajnu, kde skončil na šesté pozici, a přiznal, že tým aktuálně nemá na boj o titul. Kvůli technickým problémům a špatnému tempu auta se objevily spekulace o možné změně týmu na konci sezóny.