Piloti se podruhé sešli pod montrealským nebem, hrozícím další záplavou, ale nakonec se počasí ukázalo být jako vstřícné těm, kteří nehodlali spekulovat a pustili se do boje s časem.
Ještě před začátkem tréninku predikovala předpověď počasí 100% jistotu deště. Teplota vzduchu byla stejná jako v prvním tréninku, jen trať poněkud vychladla, zato vítr zesílil na 7,5 km/h. V boxové uličce se srovnala čtveřice Verstappen, Pérez, Sainz jr. a Russell. Jenže dvě minuty před rozsvícením zeleného světa začalo poprchávat. Zatímco většina pilotů se stáhla zpět do boxů, po trati kroužil vytrvale Gasly a ukrajoval ze svých časů rovnou vteřiny (začal na 1:35,997 a jeho mnaximum bylo po osmi kolech 1:22,589). Zhou vyjel na intermediates, ale vzápětí hlásil do boxů, že na ně je trať příliš suchá.
Problémy stihly obhájce titulu. Objel pouhá čtyři kola a poté při návratu do boxů z jeho vozu vyrazil kouř a Verstappen ještě ani nevystoupil a hlásil přítomnost dýmu. Požadoval větrák, ale šlo o složitější problém, protože na Maxově voze pracovali mechanici až do závěru tréninku. Nejspíš se jednalo o problém s ERS.
Albon zažil krizový moment u Zdi šampionů, nakonec ho však ustál bez újmy. Zato Leclerc bude po tréninku vyšetřován kvůli údajnému použití nepovolených pneumatik. Poté piloti Ferrari a McLarenu kroužili vytrvale na středně tvrdé směsi, zatímco ostatní volili nejměkčí navzdory lehkému deštíku. Po polovině tréninku se celé pole stáhlo do boxů a deset minut tu setrvalo. Dvacet minut před koncem třetího tréninku začalo drobně pršet - k dalšímu zlepšování časů už proto nedocházelo. Časy z této části byly zcela neprůkazné, ale můžeme uvést, že nejlepší byl Sainz jr. (1:25,423) před Hamiltonem (1:26,299).
Na přechodných pneumatikách bylo k vidění několik smyků a menších driftů. Například v podání Leclerca a Strolla. Chybičku si neodpustil ani Lando Norris. Nejrychlejší čas už zůstal Fernandu Alonsovi, jehož následovali George Russell a Lance Stroll. Nicméně vzhledem k tomu, že zdaleka ne všichni jezdci zajeli rychlé kolo na nejměkčí směsi pneumatik rychlé kolo, je druhý trénink výrazně méně reprezentativní než obvykle.
Zítra by mělo podle předpovědi opět pršet, takže příprava na deštivý víkend měla u všech pilotů smysl. S ohledem na proměnlivé podmínky (zpočátku déšť, potom lehké vyjasnění a opět sílící přeháňky) lze brát časy opravdu spíš jako orientační - ovšem úspěch Aston Martinu nikdo upírat nehodlá.
Charles Leclerc a proměnlivé počasí spolu nejdou dohromady. V nejistých podmínkách často chybuje nebo ztrácí tempo, což ho stojí cenné výsledky. Po Velké ceně Velké Británie sklidil kritiku, zejména od mistra světa Jensona Buttona.
Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem naznačil, že Formule 1 by mohla od roku 2029 přejít na dostupnější motorovou formuli. Zároveň znovu otevřel téma dvanáctého týmu, který by mohl pocházet z Číny, což by mohlo výrazně ovlivnit technický i geopolitický směr šampionátu.
Racing Bulls zažil na Velké ceně Británie nepovedený den, když oba jezdci Liam Lawson i Isack Hadjar havarovali a nedokončili závod. Zatímco soupeři ze středu pole bodovali, tým odjíždí bez bodů a s nutností rychle se zlepšit.
Fernando Alonso označil závod na Silverstonu za zklamání a netajil svou frustraci z týmové strategie, která podle něj ovlivnila lepší výsledek. Přestože dojel na bodech, Španěl měl pocit, že Aston Martin nevyužil příležitostí, které se během proměnlivého závodu nabízely.
Red Bull dál tlačí na čelo pole a z RB21 se snaží dostat maximum v každém závodě. Místo velkých balíčků sází na postupné dolaďování výkonu.
Velké naděje skončily dřív, než závod vůbec začal. Franco Colapinto musel odstavit svůj vůz už po zaváděcím kole a z britské Grand Prix tak odcházel bez jediné závodní zatáčky.
Kimi Antonelli musel ve Velké ceně Británie po těžké kolizi s Hadjarem odstoupit. Incident v hustém dešti a nulové viditelnosti vyústil v jeho čtvrté DNF ze šesti závodů a jen podtrhl náročnost jeho nováčkovské sezóny
Lewis Hamilton otevřeně přiznal, že jej na Velké ceně Velké Británie brzdila nejen strategie Ferrari, ale i vlastní chyby a nedostatky vozu. Britský mistr světa se po náročném závodě cítil omezený komplexními problémy, které mu znemožnily naplno bojovat o lepší pozici.
Carlos Sainz označil své dvanácté místo v Silverstonu za zklamání, které se rovnalo odstoupení. Po slibném průběhu závodu ho smolná kolize s Leclercem připravila o body i další šanci na lepší výsledek pro trápící se Williams.
Charles Leclerc se na britské Grand Prix trápil. Kvůli střídavě mokré a suché trati se celý závod potýkal s problémy a nakonec dojel až čtrnáctý. Pro jezdeckou hvězdu Ferrari to byl závod, na který bude chtít co nejdříve zapomenout.
Po 15 letech ve Formuli 1 se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódia a ukončil tak dlouholeté čekání na vysněný výsledek. Německý jezdec předvedl vyzrálý výkon a potvrdil, že vytrvalost se ve světě motorsportu vyplácí.
Ferrari během britské Grand Prix přišlo o GPS signál Hamiltonova vozu a muselo činit strategická rozhodnutí prakticky naslepo. Výpadek dat ovlivnil i načasování přezutí, což stálo Hamiltona cenné sekundy a možný posun na pódium.