Jak víme z minulosti, kdykoliv dojde k incidentu mezi piloty jednoho týmu, jde zle. Nejenže to není nejlepší pro publicitu, ale nahlodává to také vztahy mezi osazenstvem. Zvláště když se emoce ventilují na veřejnosti.
Vše se odehrálo zhruba ve chvíli, kdy Magnussen, Hülkenberg a Pérez opouštěli své zničené vozy a Sainz jr. se vrátil s poškozenou pneumatikou na klesání k zatáčce Mirabeau. Za zatáčkou Portier, kde v roce 1988 havaroval tento víkend hojně vzývaný Ayrton Senna, se Ocon pokusil vnitřkem předjet týmového kolegu Gaslyho. Výsledek? Esteban byl po najetí na Pierrovo pravé přední kolo doslova katapultován do vzduchu a jeho vůz byl značně poškozen.
Ihned po kontaktu Gasly vybuchl do radiokomunikace: "Co to dělá? Co to udělal? Proč na mě útočil? Panebože!" Dostal pouze lakonickou odpověď: "Červená vlajka!" Na to Gasly vztekle reagoval: "Celé auto je poškozené!" Pozornost se mnohem více zaměřila na trojici v Beaurivage, ale záhy si vyhmátly kamery i dvojici Alpine a zopakovaly incident před tunelem. Po srážce obou Alpin ještě Gasly ťukl o svodidla a o jeho pravé zadní kolo zavadil za ním jedoucí Lance Stroll.
Prvotní reakce Gaslyho, jenž nakonec vybojoval spásný bod, nebyly příliš přívětivé: "Teď musím podotknout, že jsem potěšen a za celý tým se mi ulevilo. Věděli jsme, že Monaco je místo, kde bychom mohli mít šanci, když jsme se zpočátku roku tolik trápili. Včera jsem se chopil příležitosti a dostal se do Q3 a bylo důležité, abych této výhody využil. Bohužel to nebylo tak klidné, jak jsme plánovali. Nechci zabíhat do přílišných podrobností, ale takové věci se jednoduše stávat nesmějí. Od týmu jsme měli jasné pokyny, co máme dělat, a Ocon je nerespektoval! Jsem rád, že jsem ze všeho vyvázl jen s poškozeným předním křídlem a některými maličkostmi, které se během vyvěšení červené vlajky podařilo opravit," rozčiloval se Gasly.
Oconův vůz také skončil v garáži na zvedáku, ale byl na tom podstatně hůř, takže do závodu nenastoupil. Esteban si sypal popel na hlavu a padesát minut po restartu (tedy ještě v průběhu závodu) zveřejnil na síti X omluvu: "Dnešní incident je moje chyba, odstup byl příliš malý, omlouvám se týmu. Doufám, že se dnes povede bodovat," mohli jsme číst na jeho účtu.
I Gasly byl tázán, jak se hodlá k incidentu postavit a co udělá, aby se podobná věc neopakovala. "Nejdůležitější je se ujistit, že... jako tým si tohle nemůžeme dovolit, riskovat, že obě auta vypadnou ze závodu. Potenciálně jsme mohli bodovat s oběma vozy. Musíme si o tom promluvit, ale jsem si jistý, že se posuneme dál a do budoucna najdeme řešení," prohlásil Francouz.
Jak jste si už mohli přečíst, v oficiálním prohlášení týmu Alpine už jeho rozčilení poněkud opadlo. Ocon na záležitost doplatil ještě v jiném směru: byl potrestán za způsobení kolize deseti trestnými vteřinami. Protože však k restartu nenastoupil, přesunul se mu trest do následujícího závodu v podobě posunu o pět míst na startovním roštu.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.
Šéf Red Bullu Christian Horner vysvětlil, že za problémy při zastávkách v boxech v Bahrajnu mohl vadný kabelový svazek v boxovém vybavení. Ten způsobil poruchu semaforu, což tým připravilo o cenné sekundy.
Max Verstappen vyjádřil zklamání nad výkonem Red Bullu ve Velké ceně Bahrajnu, kde skončil na šesté pozici, a přiznal, že tým aktuálně nemá na boj o titul. Kvůli technickým problémům a špatnému tempu auta se objevily spekulace o možné změně týmu na konci sezóny.