Poslední sprint letošní nabízel mnoho možností s ohledem na značně »rozházený« kvalifikační shootout, ale nakonec zůstala opět jedna jistota. Max Verstappen rozhodl o prémových bodech hned na začátku - o to tvrdší boje se sváděly za jeho zády.
Oproti včerejším eskapádám se počasí umoudřilo a slunečná obloha mohla činit pilotům jediný problém - zatímco vzduch nevykazoval žádné přehnané stupně, konkrétně 29°C, trať byla rozpálená na 58°C! Přesto až na tým Haas a Logana Sargeanta nazuli piloti nejměkčí produkty ze škály Pirelli na stupnici C4-C2; zmíněné výjimky vsadily na žlutě označené pneu.
Hned na startu udolal Verstappen Norrise a tím bylo de facto o vítězi sprintu rozhodnuto. Max postupně i přes drobné domluvy s boxovou zídkou zvolna navyšoval náskok a neměl sebemenší problém. Zato Norris musel čelit skvělé formě Mercedesů hned po startu: Russell si ještě před zatáčkou 1 poradil s Pérezem a během prvního kola se posunul i před Norrise. Jenže druhá příčka Britovi vydržela jen pět kol, pak mu Norris oplatil půjčku i s úroky, ale na stíhání Verstappena bylo už pozdě.
Pérez také dobýval pozice zpět - v 8. kole už byl za Russellem a před první zatáčkou ho předjel, ale Russell využil DRS na rovince mezi zatáčkami 3 a 4 a vzal si třetí místo zpět. Druhý útok provedl Mexičan o dvě kola později a tentokrát už George nenašel odpověď. Pérez však nedokázal stáhnout ztrátu na Norrise, takže jak se vzdaloval od Mercedesu, jel vlastně osamělý závod.
Ferrari opět poněkud zklamalo, ale Leclerc dokázal prakticky celý sprint držet za sebou Cunodu, jenž měl neustále odstup menší než vteřina. Tato situace se zlomila až ve chvíli, kdy dostihli Hamiltona. Lewis v prvním kole také zdolal Péreze, ale ve čtvrtém už byl zase za ním a od té chvíle se trápil. Tři kola před koncem ho dostihl Leclerc a v nájezdu do 21. okruhu bez potíží zdolal. Cunoda útočil na druhé rovince, ale jakoby uctivě nakonec souboj vypustil - nikoli však boj o šestou příčku, na níž se dostal na cílové rovince. Hamilton byl viditelně stále pomalejší a nakonec jen těsně obhájil svou pozici před dalšími soupeři.
Od osmé příčky se vytvořil klasicky DRS vláček ve složení Sainz jr., Ricciardo, Piastri, Alonso, Gasly, Ocon a Stroll. Piastri se snažil dohnat zpět ztracené pozice, o něž přišel špatným nájezdem po startu do první zatáčky. Nejdřív se odhodlal Ricciardo - ve dvanáctém a čtrnáctém kole se dokázal před Španěla dostat, ale vždy následoval protiútok na druhé rovince s DRS. Nakonec využil situace Piastri a ve 14. kole to byl on, kdo Daniela předjel. Souboj je však vzdálil od Sainze jr., navíc ve skupince, v níž se pořadí přelévalo, nakonec Ricciardo našel síly k závěrečnému spurtu, ve 22. kole sebral pozici Piastrimu a na cílové rovince se ještě snažil ohrozit znovu Sainze jr., ale tomu pomohl před ním jedoucí Hamilton, takže se s využitím DRS ubránil.
Strategie Haasu nevyšla, postupně se propadaly stále níž, problémy měl i Bottas, u jehož vozu unikal zřejmě olej, jak hlásil do vysílačky Albon. Šestý zkrácený závod tedy uzavřel letošní sprinterskou část, nad níž ale stále převládají otazníky.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.
Šéf Red Bullu Christian Horner vysvětlil, že za problémy při zastávkách v boxech v Bahrajnu mohl vadný kabelový svazek v boxovém vybavení. Ten způsobil poruchu semaforu, což tým připravilo o cenné sekundy.
Max Verstappen vyjádřil zklamání nad výkonem Red Bullu ve Velké ceně Bahrajnu, kde skončil na šesté pozici, a přiznal, že tým aktuálně nemá na boj o titul. Kvůli technickým problémům a špatnému tempu auta se objevily spekulace o možné změně týmu na konci sezóny.