Pouhé tři body potřeboval ještě dvojnásobný šampion Max Verstappen, aby si do své koruny slávy vetkl třetí snítku. Situaci mu ulehčila i kolize jeho týmového kolegy, posledního potenciálního soupeře v letošní sezóně.
Do sprintu, v němž se teplota zastavila téměř na 32°C a trať byla o tři stupně teplejší, nastoupili piloti po desetiminutové "seznamovací jízdě" kvůli zatáčkám 12 a 13, kde byl o 80 cm posunut limit trati. Jedním z důvodů bylo zjištění Pirelli, že mezi kostrou pneumatiky a povrchem dochází k trhlinkám. Startovní pole se rozdělilo na dvě nestejné skupiny: ta větší nasadila středně tvrdou směs, Russell, Sainz jr., Leclerc, Alonso, Ocon, Gasly, Stroll a Sargeant šli do většího rizika a nazuli nejměkčí pneumatiky. Predikce Pirelli byly v tomto směru celkem zavádějící a zkušenosti týmů s jediným tréninkem vlastně také.
Start vyšel Piastrimu a obhájil své první místo, ovšem Verstappen se vůbec dobře neodpíchl a propadl se až na páté místo - naopak obě Ferrari se v první zatáčce bravurně protáhly na třetí resp. čtvrté místo a Sainz jr. si troufal i na Russella, ale neúspěšně. Závodit se však záhy přestalo, protože ve druhé zatáčce se smýkla AlphaTauri Liama Lawsona a nováček skončil ve štěrku. Na trať tak poprvé vyrazil Bernd Mayländer ve svém Aston Martinu a komisaři se rychle snažili Australanův vůz odklidit.
Restart na začátku 3. kola absolvovalo startovní pole v pořadí Piastri, Russell, Sainz jr., Leclerc, Verstappen, Norris, Alonso, Ocon, Hülkenberg, Pérez, Gasly, Hamilton, Stroll, Bottas, Zhou, Magnussen, Albon a Cunoda. Ještě v jeho průběhu se Russell dokázal přehoupnout přes Piastriho, jenže záhy se na trati opět žlutilo a safety car vyrazil na druhou projížďku po trati Losail. Důvodem byl nedobrovolný výlet Logana Sargeanta do kačírku v zatáčce 9, opět bez cizího přičinění. Tentokrát se čekalo na začátek kola s číslem 7 a tentokrát měla smečka na trati podobu následující: Russell, Piastri, Sainz jr., Leclerc, Verstappen, Norris, Ocon, Alonso, Hülkenberg, Gasly, Pérez, Hamilton, Stroll, Bottas, Zhou, Magnussen, Albon a Cunoda.
Po restartu si Verstappen v klidu podal Leclerca (9. kolo) a Sainze jr. (10.), potom přišla změna na čele: v nájezdu do 11. kola na rovince a s využitím DRS se Piastri přehnal kolem Russella (a hned nato Norris vyšachoval Leclerca) - a vzápětí se opět zpomalilo. Důvodem byl trojboj Ocon, Hülkenberg, Pérez - prvně jmenovaný vybojoval pozici na Nicovi, ale možná chvilková ztráta koncentrace znamenala, že zavadil pravým zadním kolem o levé přední Haasu. Hülkenberg v tom byl zcela nevinně, držel se uprostřed trati, protože napravo byl Pérez. Po kontaktu neovladatelná Alpine smetla z trati druhý Red Bull a tím bylo o titulu de facto rozhodnuto. V kačírku skončili Francouz s Mexičanem, německý pilot se s poškozeným spoilerem dobelhal do depa, aby tam definitivně skončil.
Potřetí tedy vyjel SC a když Mayländer opět zamířil do boxů, měli před sebou piloti posledních pět kol - nájezd do 15. okruhu se odehrál v pořadí Piastri, Russell, Verstappen, Sainz jr., Norris, Leclerc, Alonso, Hamilton, Gasly, Bottas, Albon, Cunoda, Stroll, Zhou a Magnussen. Během této fáze Russell naříkal nad rozhodnutím zvolit červené pneumatiky a prorokoval, že závod je ztracen. Tým však rezolutně zamítl případnou zastávku, protože by to byl konec s dobrým umístěním. Bylo ovšem jasné, že piloti na středně tvrdých své soupeře na měkké směsi vymažou, a to se také dělo. Leclerc sice v 15. kole dokázal zdolat Norrise, ale záhy se karta začala obracet: Verstappen v 16. okruhu předjel bez potíží Russella, Norris o kolo později postupně poskočil před obě Ferrari a v posledním kole vyřadil z virtuálních stupňů vítězů i houževnatě bojující Georgeův Mercedes. Aby to Stříbrným šípům nebylo tak líto, o to se postaral Hamilton, jenž v závěrečných kolech letěl: v 17. mu k zisku pozice pomohl probrzděním Gasly, o kolo později za ním zůstal Alonso a v posledním už mu nedokázal vzdorovat ani jeden vůz Ferrari.
Alonso sice srdnatě bojoval, ale i on doplatil na měkkou směs. O to větší radost měl velmi nenápadný, ale systematicky postupující Albon, aby v posledním kole připravil Fernanda i o bod útěchy. Verstappen možná chtěl svou korunovaci oslavit i sprinterským "zlatem", ale nejspíš na pokyn týmu jeho rozdíl od Piastriho zůstal na dvou vteřinách. V cíli ho však čekal už třetí mistrovský titul.
Dodatek k výsledkům: Pro opakované porušování traťových limitů byli penalizováni Charles Leclerc (7.) a Lance Stroll (13.) pěti vteřinami, takže došlo ke změně v pořadí. Dále FIA oznámila, že pokud i nadále budou přetrvávat potíže s poškozením pneumatik, ve spolupráci s Pirelli omezí jejich dobu působení na 20 kol u použitých a 22 okruhů u nových. Proto jsou požadovány tři zastávky v boxech - pneumatiky by vydržely jízdu při dvou pit-stopech, ale FIA se rozhodla přidat třetí jako pojišťovací prvek.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.
Šéf Red Bullu Christian Horner vysvětlil, že za problémy při zastávkách v boxech v Bahrajnu mohl vadný kabelový svazek v boxovém vybavení. Ten způsobil poruchu semaforu, což tým připravilo o cenné sekundy.
Max Verstappen vyjádřil zklamání nad výkonem Red Bullu ve Velké ceně Bahrajnu, kde skončil na šesté pozici, a přiznal, že tým aktuálně nemá na boj o titul. Kvůli technickým problémům a špatnému tempu auta se objevily spekulace o možné změně týmu na konci sezóny.