Jízdy na Hungaroringu měly své zvláštní novum v úpravě pravidel - ačkoliv se nečekalo, že by došlo k významným posunům ve startovním poli, signifikantní byly velmi těsné rozdíly na přechodech mezi jednotlivými částmi.
Po výkyvech počasí nad Hungaroringem pluly pouze ojedinělé mráčky, teplota sice po předchozích výhních napříč Evropou vykazovala skromných 26°C, ale trať byla podstatně teplejší (42°C) a při vlhkosti vzduchu 33 % vanul poměrně čerstvý, jihozápadní vítr o síle 6,1 km/h. Podle nové litery pravidel nasadili piloti pro jednotlivé kvalifikační části vždy pouze jeden typ pneumatik Pirelli, jenž do Maďarska přivezl směsi tvrdosti C5-C3.
Q1 - tvrdé pneu - 18 minutPérez po zkušenostech z předchozích závodů raději neponechal nic náhodě a vyjel první měřený čas - 1:19,292. Bylo ale jasné, že ostatní budou zrychlovat. Většina fanoušků F1 byla zvědavá, jak dopadne první srovnání navrátilce Ricciarda s Cunodou - Japones prozatím byl o něco málo lepší (RIC 1:20,807 a 1:19,037, CUN 1:18,743). Opět se nám objevil známý nešvar letošní sezóny - v zatáčce 5 piloti často porušovali traťové limity a Piastri, Albon, Magnussen, Sargeant, Zhou a Norris tu přišli o měřené časy. Nakonec se Q1 vyhrotila do neuvěřitelného závěru, kdy si zejména ohrožení piloti zoufale hledali prostor pro rychlé kolo a mezi pomalu jednoucími vozy se proplétali ti odvážnější. Doplatil na to především Russell, jenž měl opravdu hodně špatný nájezd do rychlého kola a nestihl se přenést přes limit. Doslova na krev bojovala trojice Ricciardo, Albon a Cunoda - nakonec staronový pilot porazil své soky o 0,009 resp. 0,013 a proklouzl do Q2. Značným překvapením byl výkon Číňana Zhoua, jenž Q1 vyhrál časem 1:18,143!Do Q2 nepostoupili: Albon, Cunoda, Russell, Magnussen, Sargeant.
Q2 - středně tvrdé pneu - 15 minutOpět jako první stanovil měřítko Pérez - 1:17,675 - a chvíli se zdálo, že se dostal do správného rytmu. Navíc Verstappenův čas 1:17,296 byl Holanďanovi smazán - jak jinak - za překročení limitů v zatáčce 5. Překvapivý výkon po Silverstone zopakovali oba McLareny a držely se hodně nahoře, zatímco Ferrari záhy bojovaly o přežití. Stroll přišel také o měřený čas a nestačil se psychicky sebrat. Verstappen pak na jistotu posunul maximum na 1:17,547, ale před ním figurovali Hamilton a především Norris (1:17,328). Bratrovražedný boj Ferrari nakonec vyšel lépe pro Leclerca - Sainz jr. byl v danou chvíli na 10. místě, ale mimo postup ho posunul poslední pokus Leclerca. Španěl skončil za svým krajanem Alonsem o niterných 0,002 vteřiny! Pokud bychom v Q2 chtěli hledat nějaké překvapení, pak to byly obě Alfy Romeo v Q3! Smůlu měl Gasly, jenž se zařadil do dlouhého seznamu hříšníků v případu traťových limitů.Do Q3 nepostoupili: Sainz jr., Ocon, Ricciardo, Stroll, Gasly
Q3 - měkké pneu - 12 minutDo třetice Pérez, ale opět žádná velká sláva: 1:17,142 nebylo zase o tolik lepší než dominantní čas Norrise na středně tvrdé směsi. Pouze tři piloti se protáhli pod limit 1:17,0 (Verstappen, Hamilton a Norris) a obhájce titulu prozatím vedl startovní pole. Do druhých pokusů se pustili všichni s vervou, ale Pérez opět zaostal, dokonce ani nepřekonal jako pět jeho kolegů zmíněných 1:17,0. Překvapivě se nezlepšil Verstappen (1:16,642), ale jeho zaváhání nevyužil Norris, ten si sice vylepšil maximum, ale neposunul se vpřed. A tak žolíka vytáhl Lewis Hamilton - v posledním možném kole proťal cílovou čáru a připsal si do své bohaté kariéry 104. pole-position.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.
Šéf Red Bullu Christian Horner vysvětlil, že za problémy při zastávkách v boxech v Bahrajnu mohl vadný kabelový svazek v boxovém vybavení. Ten způsobil poruchu semaforu, což tým připravilo o cenné sekundy.
Max Verstappen vyjádřil zklamání nad výkonem Red Bullu ve Velké ceně Bahrajnu, kde skončil na šesté pozici, a přiznal, že tým aktuálně nemá na boj o titul. Kvůli technickým problémům a špatnému tempu auta se objevily spekulace o možné změně týmu na konci sezóny.