Když se nad okruh v Monte Carlu přestěhovaly mraky, kdekdo nabyl dojmu, že odložení startu bylo způsobeno právě dešťovými kapkami. Jenže to ve skutečnosti bylo jinak, počasí nebylo to pravou příčinou.
Je pravdou, že krátce před 15:00, kdy měli piloti vyrazit do zahřívacího kola, lehce pršelo. Je ovšem také fakt, že déšť slábl a podle pohledu do boxů se dokonce zdálo, že v jednu chvíli ustal. Přesto přišlo - pro někoho možná poněkud podivné rozhodnutí - odsunout start o devět minut. Jak se ukázalo několik desítek minut po skončeném závodě, příčina byla docela jiná, i když déšť na ní možná měl svůj malý podíl.
Nastal totiž kompletní výpadek elektrické energie; následovalo selhání startovního systému na startovním roštu. I když netrvalo dlouho a proud opět naskočil, vedení závodu rozhodlo, že problémy se světelnou signalizací a panely na startovní rovince jsou takového charakteru, že start bude odložen. Díky tomu se nad trať dostala další dešťová sprcha a když bylo konečně vše připraveno, odkroužili piloti za safety carem tři zaváděcí kola a zakotvili v boxech. Většina z nich vůbec netušila, proč byl start závodu odložen, většina se domnívala, že by mohli několik kol odjet, než přišla druhá přeháňka.
Sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton po závodě prohlásil, že oba starty mohly být provedeny z pevných pozic, ale s ohledem na vodní fontány nakonec uznal, že letmý start byl nejlepším řešením. Jiného názoru byl Kevin Magnussen: "Mohli odstartovat. Samozřejmě pak došlo k bodu, kdy nastal přívalový déšť, takže by nejspíš závod přerušili, ale to je součást závodění."
Podle FIA má od roku 2020 ředitel závodu pravomoc rozhodnout o způsobu startu po červené vlajce - je tedy na něm, jestli zvolí variantu z pevných pozic nebo letmé provedení. V Monaku FIA oficiálně uvedla, že vedení "monitoruje silný liják, jenž se rychle blíží k okruhu, pročež pozastavení startovní procedury bylo učiněno z bezpečnostních důvodů s ohledem na to, že tento víkend k žádnému provozu na mokré trati nedošlo." Proč zpočátku neuvedli problémy s elektrickou energií? Nejspíš by to image F1 dle něčího názoru neprospělo, i když podobné věci se stávaly i v minulosti...
Lando Norris v barvách stáje McLaren udával tón druhému volnému tréninku na Velkou cenu Saúdské Arábie, který se v pátek odehrál v Džiddě. Mladý Brit předvedl na tamním městském okruhu vynikající výkon a stanovil nejrychlejší čas dne, čímž potvrdil, že s ním bude třeba v dalším průběhu víkendu vážně počítat.
Pierre Gasly se ukázal jako nejrychlejší jezdec na začátku víkendového programu Velké ceny Saúdské Arábie, když se první den závodního víkendu dostal na vrchol časových tabulek.
Lewis Hamilton je přesvědčen, že Formule 1 by měla zůstat tvrdým a náročným sportem. Místo spoléhání na chladicí systémy se proto soustředí na lepší fyzickou přípravu, která podle něj patří k pravému závodnickému duchu.
George Russell vyjádřil pochopení pro spekulace, že by Mercedes rád získal Maxe Verstappena. Podle něj je naprosto logické, že tým usiluje o nejlepšího jezdce současné generace, pokud se naskytne taková příležitost.
Yuki Tsunoda přiznává, že se za volantem náročného RB21 zatím necítí jistě ani uvolněně. Přesto dál pracuje na tom, aby lépe pochopil chování vozu a získal plnou kontrolu.
Jezdec Red Bullu říká, že problémy s ovladatelností jejich vozu nejsou způsobeny jen nepřesnými daty ze starého větrného tunelu. Podle něj jsou potíže hlubší a bude potřeba je pečlivěji prozkoumat.
Ted Kravitz naznačuje, že Aston Martin by mohl být pro Maxe Verstappena lepší volbou než Mercedes, a to kvůli lepšímu souladu s jeho osobností a stylem. Tento faktor by podle něj mohl být klíčový pro další etapu Verstappenovy kariéry mimo Red Bull.
Po závodě v Bahrajnu měl Lewis Hamilton konečně důvod k optimismu. Jeho vyjádření zněla výrazně povzbudivěji než po předchozích Grand Prix v Japonsku a Číně, kde se potýkal s frustrací a zklamáním.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.