Novinka na trati, kde to v roce 1950 vlastně "všechno začalo". Jakýsi vložený závod na 17 kol rozhodl o složení startovního roštu. Že je o pokusný formát zájem, dokládalo i na 100 000 fanoušků na okruhu Silverstone.
Na start se téměř celé pole seřadilo na středně tvrdých pneumatikách, pouze čtyři stateční - Bottas, Alonso, Ocon a Räikkönen - nasadili nejměkčí směs. Nad okruhem zářilo slunce, trať sálala teplotou 46°C a vlastně nikdo nevěděl, co má od sprintu očekávat. Zajímavé bezesporu je, že nový formát sprintu měl měřit maximálně 100 km, jenže oněch 17 kol znamená 100,147 km. Trocha hnidopišství, ale což...
Hned po startu se dostal do čela Verstappen a i když se Hamilton pokusil na protilehlé rovince vzít si své místo zpět, Holanďan ho bez potíží odrazil a pak už jenom postupně, zato vytrvale navyšoval svůj náskok. Čtyři kola před cílem už to byly tři vteřiny, poté dostal od týmu upozornění, aby jel na jistotu a vyhýbal se obrubníkům. I proto je konečný odstup podstatně menší, ale Max už v posledních kolech sázel na jistotu.
Bottas na měkké směsi neměl na to, aby se vedoucí dvojice držel, za ním jedoucí Leclerc zase nestíhal Fina, ale měl klidný odstup od bojující skupinky za sebou. Alonso využil měkké směsi a prodral se až na páté místo, ale nestačil na oba McLareny, byť se snažil seč mohl i za cenu mohutného kličkování. Nakonec ho Norris zdolal v 6. kole, Ricciardo o tři kola později. Každopádně sedmá příčka je pro Španěla opravdovou výhrou, nakonec i Ocon si podstatně polepšil, takže otázka měkké versus středně tvrdé směsi nezůstala zodpovězena do důsledků.
Smolaři dne byla dvojice Sainz a Pérez. Carlos doplatil na smyk George Russella v prvním kole a propadl se až na 18. příčku. V pátém kole už byl čtrnáctý, poté si poradil s Raikkönenem a Gaslym a nakonec skončil těsně za desátým Oconem, ovšem ještě byl ve vzduchu verdikt komise FIA, avizující prošetření jeho duelu s Russellem po závodě. Sergio Pérez předvedl hodně špatný start a ve snaze se vrátit na čelní příčky udělal mezi zatáčkami Maggots a Beckets chybu, po hodinách prosvištěl kačírkem a jen tak tak neskončil na bariéře. Jeho vůz nejspíš doznal nějaké újmy, protože Mexičan zvládl předjet pouze Micka Schumachera a před posledním kolem ho tým stáhl do boxů. Je možná zbytečné podotýkat, že dvojice Haasů si opět odbyla vzájemnou kolizi.
Red Bull vstupuje do nové éry po nečekaném odvolání Christiana Hornera, který stál v čele týmu od jeho začátků ve Formuli 1. Jeho nástupcem se stal Laurent Mekies, který do nové role nastoupil už pouhých 24 hodin po oznámení změny a nyní ho čeká spousta úkolů.
Po několika těsných soubojích na trati mezi Piastrim a Norrisem se znovu otevírá otázka vnitrotýmové dynamiky v McLarenu. Vzhledem ke konkurenceschopnosti obou jezdců se podobná situace může v budoucnu opakovat.
Překvapivé odvolání Christiana Hornera z Red Bullu může souviset se změnami ve vlastnické struktuře mateřské společnosti. V zákulisí se spekuluje, že právě nové mocenské rozložení mezi rakouskou a thajskou stranou mohlo být rozhodující ranou pro dlouholetého šéfa týmu.
Dr. Helmut Marko zavzpomínal na více než dvacet let trvající spolupráci s Christianem Hornerem, se kterým společně vybudovali z Red Bullu špičkový tým Formule 1. Jejich odlišné přístupy se často doplňovaly a stály za klíčovými rozhodnutími, která Red Bull dovedla k vrcholu.
Christian Horner sehrál klíčovou roli při uzavření dohody s Hondou, která Red Bull vrátila na špičku F1. Právě toto partnerství odstartovalo novou éru dominance týmu.
Günther Steiner vyjádřil překvapení nad nečekaným odchodem Christiana Hornera z čela Red Bullu a označil ho za výrazný otřes pro tým. Podle něj bude těžké nahradit lídra, který byl symbolem stability.
Bývalý jezdec F1 Jolyon Palmer označil penalizaci Oscara Piastriho po Velké ceně Velké Británie za „extrémní, mírně řečeno“. Trest vyvolal mezi odborníky a fanoušky kontroverzi.
James Vowles poskytl nejnovější zprávy o své manželce Rachel Rolph a jejich novorozeném miminku. Ve veřejném prohlášení vyjádřil radost a vděčnost za zdraví celé rodiny a podělil se o první dojmy z otcovství.
Andrea Kimi Antonelli začal svou kariéru ve Formuli 1 slibně, ale nyní čelí obtížím. Mercedes věří, že mu pomůže tyto problémy překonat a vrátit se zpět na vítěznou cestu.
McLaren suverénně vede šampionát konstruktérů a Lando Norris si je vědom, jaké štěstí má s monopostem MCL39. Tento vůz mu dává potřebnou rychlost a jistotu k tomu, aby tým mohl bojovat o titul.
Christian Horner nezůstal jediný, kdo opustil Red Bull, společnost s ním opustili i dva další členové vrcholového managementu. Tým tak čelí největšímu otřesu ve vedení od svého vstupu do Formule 1.
Martin Brundle se domnívá, že problémy Red Bullu začaly po odchodu Christiana Hornera, který byl klíčovým stabilizačním prvkem týmu. Podle něj tým od té doby postrádá vedení a soudržnost, což se odráží i na trati.