Novinka na trati, kde to v roce 1950 vlastně "všechno začalo". Jakýsi vložený závod na 17 kol rozhodl o složení startovního roštu. Že je o pokusný formát zájem, dokládalo i na 100 000 fanoušků na okruhu Silverstone.
Na start se téměř celé pole seřadilo na středně tvrdých pneumatikách, pouze čtyři stateční - Bottas, Alonso, Ocon a Räikkönen - nasadili nejměkčí směs. Nad okruhem zářilo slunce, trať sálala teplotou 46°C a vlastně nikdo nevěděl, co má od sprintu očekávat. Zajímavé bezesporu je, že nový formát sprintu měl měřit maximálně 100 km, jenže oněch 17 kol znamená 100,147 km. Trocha hnidopišství, ale což...
Hned po startu se dostal do čela Verstappen a i když se Hamilton pokusil na protilehlé rovince vzít si své místo zpět, Holanďan ho bez potíží odrazil a pak už jenom postupně, zato vytrvale navyšoval svůj náskok. Čtyři kola před cílem už to byly tři vteřiny, poté dostal od týmu upozornění, aby jel na jistotu a vyhýbal se obrubníkům. I proto je konečný odstup podstatně menší, ale Max už v posledních kolech sázel na jistotu.
Bottas na měkké směsi neměl na to, aby se vedoucí dvojice držel, za ním jedoucí Leclerc zase nestíhal Fina, ale měl klidný odstup od bojující skupinky za sebou. Alonso využil měkké směsi a prodral se až na páté místo, ale nestačil na oba McLareny, byť se snažil seč mohl i za cenu mohutného kličkování. Nakonec ho Norris zdolal v 6. kole, Ricciardo o tři kola později. Každopádně sedmá příčka je pro Španěla opravdovou výhrou, nakonec i Ocon si podstatně polepšil, takže otázka měkké versus středně tvrdé směsi nezůstala zodpovězena do důsledků.
Smolaři dne byla dvojice Sainz a Pérez. Carlos doplatil na smyk George Russella v prvním kole a propadl se až na 18. příčku. V pátém kole už byl čtrnáctý, poté si poradil s Raikkönenem a Gaslym a nakonec skončil těsně za desátým Oconem, ovšem ještě byl ve vzduchu verdikt komise FIA, avizující prošetření jeho duelu s Russellem po závodě. Sergio Pérez předvedl hodně špatný start a ve snaze se vrátit na čelní příčky udělal mezi zatáčkami Maggots a Beckets chybu, po hodinách prosvištěl kačírkem a jen tak tak neskončil na bariéře. Jeho vůz nejspíš doznal nějaké újmy, protože Mexičan zvládl předjet pouze Micka Schumachera a před posledním kolem ho tým stáhl do boxů. Je možná zbytečné podotýkat, že dvojice Haasů si opět odbyla vzájemnou kolizi.
Lando Norris v barvách stáje McLaren udával tón druhému volnému tréninku na Velkou cenu Saúdské Arábie, který se v pátek odehrál v Džiddě. Mladý Brit předvedl na tamním městském okruhu vynikající výkon a stanovil nejrychlejší čas dne, čímž potvrdil, že s ním bude třeba v dalším průběhu víkendu vážně počítat.
Pierre Gasly se ukázal jako nejrychlejší jezdec na začátku víkendového programu Velké ceny Saúdské Arábie, když se první den závodního víkendu dostal na vrchol časových tabulek.
Lewis Hamilton je přesvědčen, že Formule 1 by měla zůstat tvrdým a náročným sportem. Místo spoléhání na chladicí systémy se proto soustředí na lepší fyzickou přípravu, která podle něj patří k pravému závodnickému duchu.
George Russell vyjádřil pochopení pro spekulace, že by Mercedes rád získal Maxe Verstappena. Podle něj je naprosto logické, že tým usiluje o nejlepšího jezdce současné generace, pokud se naskytne taková příležitost.
Yuki Tsunoda přiznává, že se za volantem náročného RB21 zatím necítí jistě ani uvolněně. Přesto dál pracuje na tom, aby lépe pochopil chování vozu a získal plnou kontrolu.
Jezdec Red Bullu říká, že problémy s ovladatelností jejich vozu nejsou způsobeny jen nepřesnými daty ze starého větrného tunelu. Podle něj jsou potíže hlubší a bude potřeba je pečlivěji prozkoumat.
Ted Kravitz naznačuje, že Aston Martin by mohl být pro Maxe Verstappena lepší volbou než Mercedes, a to kvůli lepšímu souladu s jeho osobností a stylem. Tento faktor by podle něj mohl být klíčový pro další etapu Verstappenovy kariéry mimo Red Bull.
Po závodě v Bahrajnu měl Lewis Hamilton konečně důvod k optimismu. Jeho vyjádření zněla výrazně povzbudivěji než po předchozích Grand Prix v Japonsku a Číně, kde se potýkal s frustrací a zklamáním.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.