Svět Formule 1 zná velmi dobře Berndta Mayländera, který za volantem safety caru brázdí závodní trati už hodně dlouho. Při dramatické Grand Prix Bahrajnu vystoupil do popředí i jeho kolega, který většinou zůstával ve stínu německé stálice.
Když několik okamžiků po startu skončil na svodidlech za zatáčkou 3 monopost Haas Romaina Grosjeana, rozlomený napůl a kokpit stál v jednom plameni, nastala chvíle pravdy pro posádku medical caru, která obvykle s odstupem následuje startovní pole. Řidič Alan van der Merwe a lékat FIA Ian Roberts neváhali. Zatímco van der Merwe se zapojil do zdolávání plamenů, Roberts byl vlastně prvním, kdo navázal kontakt s Grosjeanem, který se z trosek vozu dokázal vyprostit de facto sám.
"Bylo to pro nás pořádné překvapení, nikdy jsme tak velký oheň neviděli. Chci říci - za dvanáct let svého působení jsem neviděl, že by auto po takovém nárazu takhle hořelo. Takže nám to chvíli trvalo, než jsme dokázali zpracovat, co se vlastně stalo. Jsem si jistý, že to netrvalo déle než vteřinu, ale i ta mi připadala jako celá věčnost. Když pak Romain začal vylézat z auta, připadalo mi to po takovém nárazu jako zázrak," uvedl van der Merwe.
Zajímavý dotaz dostal čtyřicetiletý Jihoafričan, sám bývalý závodník, ohledně pocitu úlevy - dostavil se, když se Grosjean vynořil z plamenů? "Prozatím ne. Jistě, když jsme zjistili, že je venku a relativně v pořádku, tak se nám zčásti ulevilo. Ale to hlavní přijde, až se ukáže, že všechny námi vyvinuté systémy - Halo, ochranné bariéry, bezpečnostní pásy - vzájemně fungují tak, jak mají. Pokud by jediná selhala, tak to dopadne mnohem hůř," uvedl krátce po incidentu van der Merwe.
Velmi emotivně působilo setkání van der Merwa s Güntherem Steinerem, kteří si ohledně nehody s dobrým koncem navzájem skládali komplimenty.
Ted Kravitz naznačuje, že Aston Martin by mohl být pro Maxe Verstappena lepší volbou než Mercedes, a to kvůli lepšímu souladu s jeho osobností a stylem. Tento faktor by podle něj mohl být klíčový pro další etapu Verstappenovy kariéry mimo Red Bull.
Po závodě v Bahrajnu měl Lewis Hamilton konečně důvod k optimismu. Jeho vyjádření zněla výrazně povzbudivěji než po předchozích Grand Prix v Japonsku a Číně, kde se potýkal s frustrací a zklamáním.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.