MEXIKO - 2. TRÉNINK; Druhý trénink na okruhu bratří Rodríguezů měl zvláštní postavení - byl o 30 minut delší než obvykle, protože piloti měli speciální úkol. Už v plné sestavě se také čekalo, zda se objeví dva vozy poškozené v prvním tréninku
Dvě a půl hodiny po prvním tréninku se vydali piloti opět na okruh, ale tentokrát je čekalo 30 minut navíc, protože Pirelli naplánovalo test pneumatik pro příští rok. Pětice mužů, kteří v prvním tréninku pauzírovala, měla privilegium využít půlhodiny pro jízdu na běžných směsích letošního roku. Teplota byla nadále setrvalá (22°C). trať postupně chladla ze 42 na 37°C, vítr z rychlosti 10,0 km/h klesl na pouhý vánek o síle 1 km/h, jen směr se změnil ze severozápadního na jihozápadní.
První se vydal na trať Norris a časem 1:19,985 si zajistil místo v tabulce, ale nic víc. Ostatní piloti byli většinou rychlejší a zejména Sainz jr. opět atakoval čelo průběžného pořadí. Jeho týmový kolega Leclerc stále čekal na finální dokončení oprav po předchozí Bearmanově kolizi, stejně na tom byl Albon, druhý účastník incidentu. Verstappen vyjel na trať, ale opět si stěžoval na špatný zvuk motoru, po dvou kolech byl povolán do boxů... Nedosti na tom, Pérez hlásil problém s brzdovým pedálem, na špatnou funkci brzd si ještě před vjezdem do boxů upozorňoval i Verstappen.
Ještě neuplynula čtvrthodina a trénink byl opět přerušen - červenou vlajku měl tentokrát na svědomí George Russell. V zatáčce 8 přejel příliš agresivně obrubník, poněkud rozevlátý vůz nestačil srovnat do následující zatáčky, následovaly hodiny a náraz pravým bokem do bariéry. Na časomíře naskočil čas 12:35 a bylo zjevné, že si startovní pole odpočine. Odklizení trosek a oprava TecPro bariéry trvala necelých 14 minut, pak se opět nad okruhem ozvaly motory.
Zkrácenou kvalifikační simulaci zahájili Alonso, Hülkenberg a Stroll, ale jednoznačně nejlepší byl i nadále Sainz jr. Leclerc se na trať dostal, zatímco Albonův vůz zůstal i nadále na stojanech. Časy se šplhaly k hranici 1:18,0 a kdo opět příjemně překvapil, byli Cunoda, Bottas a Magnussen. Zato v boxu Red Bullu zavládla pochmurná nálada - přesně v polovině tréninku se Verstappen po 4 absolvovaných kolech (celkem) vrátil do boxů a sejmul přilbu. Mechanici se vrhli na vůz a hledali příčinu jeho problémů.
Po 50 minutách se piloti zaměřili na závodní simulace, nadále měli někteří problémy s brzdami. Ocon si dokonce stěžoval, že cítí kouř, ale měl dojem, že ne ze svého vozu. Zato krajně nervózní Zhou peskoval boxovou zídku; nejdřív avizoval hořící brzdy v závěru okruhu, potom už vztekle žádal prověrku „kousajícího se“ motoru. Časy v této části tréninku bylo o 3-5 vteřin pomalejší než nejrychlejší kola.
V samotném závěru si čtveřice pilotů absentujících v v prvním tréninku nasadila obvyklou letošní středně tvrdou směs (Leclerc, Norris, Alonso, Hamilton) a mírně zamíchala výsledkovou listinou, ale na čelních místech už se nic nezměnilo - Hamilton ani svůj předchozí nejlepší výkon nezlepšil a Leclerc hned v první zatáčce probrzdil, takže svůj finální pokus vypustil. Kvůli červené vlajce byl tento prostor k využití pneumatik pro letošní rok značně minimalizován.
Verstappen se ocitl v Mexiku ve velmi ožehavé situaci a není vyloučeno, že už zítra se dozvíme, zda bude čelit velké nepříjemnosti v podobě penalizace kvůli problému s pohonnou jednotkou.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.
Šéf Red Bullu Christian Horner vysvětlil, že za problémy při zastávkách v boxech v Bahrajnu mohl vadný kabelový svazek v boxovém vybavení. Ten způsobil poruchu semaforu, což tým připravilo o cenné sekundy.
Max Verstappen vyjádřil zklamání nad výkonem Red Bullu ve Velké ceně Bahrajnu, kde skončil na šesté pozici, a přiznal, že tým aktuálně nemá na boj o titul. Kvůli technickým problémům a špatnému tempu auta se objevily spekulace o možné změně týmu na konci sezóny.