Druhý trénink byl pro piloty zkouškou na zítřejší kvalifikaci; bylo zřejmé, že se snažit bude především Max Verstappen, jemuž bylo jasné, že startovnímu poli v Ardenských hvozdech vládnout nebude - důvodem je penalizace deseti míst.
Hodnoty nad okruhem se oproti popoledni prakticky nezměnily: teplota vylezla o stupínek na 22°C, trať 35°C a obdobná byla i vlhkost vzduchu (62 %), jen vítr zeslábl na 1,4 km/h a vanul od severu. Meteorologové ovšem vydali potenciální možnost deště se čtyřicetiprocentní pravděpodobností.
Protože Verstappen použil v Belgii pátou jednotku ICE, čímž se dostal do červených čísel, hodlal se pečlivě připravit, aby zajel pokud možno nejlepší kvalifikaci a minimalizoval škodu. Proto vyjel na trať po Gaslym a před Zhouem a na středně tvrdé směsi zajel 1:43,456. Ostatní se mu přibližovali jen zvolna, rovněž až na Zhoua a Hülkenberga vsadili na středně tvrdé, dvojice nazula bíle označené pneu.
Velice záhy však na nejměkčí směs přešel Norris a vykouzlil čas 1:43,571. Verstappen prakticky ihned zlepšil svůj čas na 1:43,339, ale pořád na středně tvrdé směsi. Bylo však jasné, že piloti nebudou s přechodem na kvalifikační simulaci s ohledem na deštivou hrozbu otálet. Skutečně po dvaceti minutách už většina zkoušela pneumatiky s červeným pruhem. Verstappena překonal Piastri, Max se pokusil opět o odvetu, ale zaostal o 0,002 vteřiny.
Mnohem lépe si vedly vozy Ferrari, i když Leclerc byl zpočátku na měkké směsi (1:44,038) pomalejší než Sainz jr. na středně tvrdé (1:43,778). Když Španěl přezul na "červenou", podařila se mu zajímavá věc: v prvním sektoru byl pomalejší než na měkké směsi, ale zároveň rychlejší než v té době vedoucí Verstappen.
Norris zajel po 35 minutách nejlepší čas, poté se startovní pole začalo věnovat závodním simulacím. Posledními, kdo na měkké směsi zajeli své časy, byli piloti Alpine a Hamilton - ten čekal na jediný pokus až do 33. minuty. Nastal čas kroužení na různých směsích, většinou o pět vteřin pomalejších nejlepších časů. Někteří piloti se nevyhnuli problémům, například Piastri v závěrečné čtvrthodině lízl pravými koly štěrk v zatáčce 9, pět minut před koncem byl povolán do boxů kvůli nespecifikovanému problému Ricciardo. Nejspíš ale nešlo o nic závažného, protože se ještě v samotném závěru na trati objevil.
McLarenům tak v druhé části belgického víkendu patřila pomyslná první řada, polepšily si Ferrari, zato naprosto nepovedený trénink si připsal Cunoda a po sympatickém výkonu po poledni tentokrát spadl hodně dozadu Albon. Ale kvalifikace se pojede až zítra, je čas na změny a úpravy.
Lando Norris v barvách stáje McLaren udával tón druhému volnému tréninku na Velkou cenu Saúdské Arábie, který se v pátek odehrál v Džiddě. Mladý Brit předvedl na tamním městském okruhu vynikající výkon a stanovil nejrychlejší čas dne, čímž potvrdil, že s ním bude třeba v dalším průběhu víkendu vážně počítat.
Pierre Gasly se ukázal jako nejrychlejší jezdec na začátku víkendového programu Velké ceny Saúdské Arábie, když se první den závodního víkendu dostal na vrchol časových tabulek.
Lewis Hamilton je přesvědčen, že Formule 1 by měla zůstat tvrdým a náročným sportem. Místo spoléhání na chladicí systémy se proto soustředí na lepší fyzickou přípravu, která podle něj patří k pravému závodnickému duchu.
George Russell vyjádřil pochopení pro spekulace, že by Mercedes rád získal Maxe Verstappena. Podle něj je naprosto logické, že tým usiluje o nejlepšího jezdce současné generace, pokud se naskytne taková příležitost.
Yuki Tsunoda přiznává, že se za volantem náročného RB21 zatím necítí jistě ani uvolněně. Přesto dál pracuje na tom, aby lépe pochopil chování vozu a získal plnou kontrolu.
Jezdec Red Bullu říká, že problémy s ovladatelností jejich vozu nejsou způsobeny jen nepřesnými daty ze starého větrného tunelu. Podle něj jsou potíže hlubší a bude potřeba je pečlivěji prozkoumat.
Ted Kravitz naznačuje, že Aston Martin by mohl být pro Maxe Verstappena lepší volbou než Mercedes, a to kvůli lepšímu souladu s jeho osobností a stylem. Tento faktor by podle něj mohl být klíčový pro další etapu Verstappenovy kariéry mimo Red Bull.
Po závodě v Bahrajnu měl Lewis Hamilton konečně důvod k optimismu. Jeho vyjádření zněla výrazně povzbudivěji než po předchozích Grand Prix v Japonsku a Číně, kde se potýkal s frustrací a zklamáním.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.