Poslední generálka před kvalifikací měla zajímavý průběh, v jehož závěru se mohli symbolicky radovat zástupci oranžových barev. Trénink totiž ukořistily McLareny a za nimi skončil Verstappen, ačkoliv většinu tréninku stál ve skrytu boxů.
Počasí nad Hungaroringem nedoznalo zásadních změn oproti včerejšku: teplota 27°C, trať 37-39°C, vlhkost vzduchu 44 % a svěží větřík o síle 5 km/h. Pneumatiky C5-C3 nabízely týmům různé možnosti a bylo jich dostatečně využito.
Zpočátku se zdálo, že se na trať nikomu nechce - někteří piloti jako Ricciardo, Cunoda, Hülkenberg či Hamilton ještě postávali vedle svých vozů, zatímco na trať se vydala čtveřice Zhou, Piastri a oba Red Bully. První dva jmenovaní odjeli pouze instalační kolo a stáhli se zpět k mechanikům, Verstappen a Pérez zkoušeli tvrdou směs. Mexičan zajel 1:19,159, ale Max ho vzápětí zdolal a poslední jeho čas na bílých pneumatikách byl 1:17,938. Pak oba vozy rakouské stáje zmizely v garáži a dlouho o nich nebylo vědět.
Teprve po čtvrt hodině se objevili další piloti a postupně se trať zaplňovala - s výjimkou Aston Martinu na středně tvrdé už všichni rovnou nasadili nejměkčí směs. Velmi agilně se vedly McLareny - Norris jako první zdolal limit 1?17,0 (1:16,931) a postupně ho následovali další. Nikoli však Leclerc, na Monačanovi bylo vidět, jak se trápí. První pokus si zhatil probrzděním v první zatáčce, jeho maximum v první polovině tréninku bylo 1:17,301. Do čela se pak vyhoupl Russell (1:16,826) a čekalo se na reakci ostatních.
Velmi dobře se prezentovaly Williamsy, ovšem jejich solidní výkony vždy záhy překonala konkurence. V poslední třetině začaly skutečně kralovat McLareny - Norris by zcela jistě stlačil svůj nejlepší výkon pod 1:16,0, jenže v poslední zatáčce lehounce sklouzl a ztratil možná rozhodující desetinu.
O dramatické okamžiky nebyla nouze, ale jedinou vážnější situaci vytvořil Hamilton šest minut před koncem, kdy v zatáčce 10 dostal smyk a po otočení pozadu vypochodoval z trati. Naštěstí nic netrefil a když projeli soupeři, vrátil se na trať. Leclerc hned dvakrát zaváhal na svém včerejším kritickém místě; na stejném místě jako on probrzdil podobně chybovali Gasly (stěžoval si na činnost předních brzd), Cunoda, Stroll a jako poslední Verstappen - 45 vteřin před koncem najel do rychlého kola, aby si ho takto pokazil. Podobně se o lepší výkon připravil v závěrečném kole Magnussen - slibně rozjetý chyboval v zatáčce 11, v níž musel volit nouzový "východ" a bylo po nadějích.
Svízelnou chvilkou byla i situace zhruba v polovině tréninku - Sainz před zatáčkou 13 jel hodně pomalu a za ním čekající Hülkenberg se rozhodl ho předjet, jenže Španěl náhle zrychlil a oba vozy se ve "třináctce" málem srazily. Nelze vyloučit - ač to nebylo avizováno - že se celá záležitost dostane ke komisařům.
Jak zásadní budou výsledky z třetího tréninku pro kvalifikaci je velmi těžké odhadovat - nejlepší asi bude si ony dvě hodiny do jejího začátku a dalšího průběhu počkat.
Lando Norris v barvách stáje McLaren udával tón druhému volnému tréninku na Velkou cenu Saúdské Arábie, který se v pátek odehrál v Džiddě. Mladý Brit předvedl na tamním městském okruhu vynikající výkon a stanovil nejrychlejší čas dne, čímž potvrdil, že s ním bude třeba v dalším průběhu víkendu vážně počítat.
Pierre Gasly se ukázal jako nejrychlejší jezdec na začátku víkendového programu Velké ceny Saúdské Arábie, když se první den závodního víkendu dostal na vrchol časových tabulek.
Lewis Hamilton je přesvědčen, že Formule 1 by měla zůstat tvrdým a náročným sportem. Místo spoléhání na chladicí systémy se proto soustředí na lepší fyzickou přípravu, která podle něj patří k pravému závodnickému duchu.
George Russell vyjádřil pochopení pro spekulace, že by Mercedes rád získal Maxe Verstappena. Podle něj je naprosto logické, že tým usiluje o nejlepšího jezdce současné generace, pokud se naskytne taková příležitost.
Yuki Tsunoda přiznává, že se za volantem náročného RB21 zatím necítí jistě ani uvolněně. Přesto dál pracuje na tom, aby lépe pochopil chování vozu a získal plnou kontrolu.
Jezdec Red Bullu říká, že problémy s ovladatelností jejich vozu nejsou způsobeny jen nepřesnými daty ze starého větrného tunelu. Podle něj jsou potíže hlubší a bude potřeba je pečlivěji prozkoumat.
Ted Kravitz naznačuje, že Aston Martin by mohl být pro Maxe Verstappena lepší volbou než Mercedes, a to kvůli lepšímu souladu s jeho osobností a stylem. Tento faktor by podle něj mohl být klíčový pro další etapu Verstappenovy kariéry mimo Red Bull.
Po závodě v Bahrajnu měl Lewis Hamilton konečně důvod k optimismu. Jeho vyjádření zněla výrazně povzbudivěji než po předchozích Grand Prix v Japonsku a Číně, kde se potýkal s frustrací a zklamáním.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.