Ačkoliv predikce hovořily o možném dešti, opak byl pravdou, počasí příjemné a piloti nenechávali nic náhodě - počet měřených časů na trati v Monte Carlu byl rozhodně nejvyšší v dosavadním průběhu šampionátu.
Azurové pobřeží nachystalo pro závodníky 21°C (trať ale byla podstatně teplejší - 34°C), vlhkost vzduchu poněkud poklesla na 59 % a ani vítr nebyl tak silný jako včera - 6,8 km/h.
Zatímco včera odpoledne se na trať hrnulo skoro celé startovní pole, tentokrát se piloti drželi zpátky. Nakonec vyjel jako první Russell a za ním oba McLareny, ty na středně tvrdé směsi, ale George se hned vrátil do boxů a sdělil inženýrům, že řízení je lepší, doleva zatáčí lehce, ale problém je s pravým rejdem. První čas tak zajel Magnussen (1:14,683), ale tenhle spíše informativní výkon na nějakou dobu zůstal nepřekonán.
Ve výjezdu ze zatáčky 16 ťukl Bottas pravým předním kolem o svodidla a to se vylomilo. Fin doplachtil do Rascasse a tam už nedokázal zatočit. Sice se ještě pokoušel nějak doplížit do boxů, ale nakonec museli nastoupit stewardi. Z tréninku uteklo 12:15 a zavlála červená vlajka. Nutno ale ke cti monackých maršálů říci, že odstranění nepojízdného Sauberu jim trvalo necelé čtyři minuty, neboť v tomto místě nemohli použít jeřáb.
Po restartu už se na trať vrhli prakticky všichni a s výjimkou Aston Martinu, jenž zkoušel středně tvrdé pneumatiky (Alonso 1:13,790, Stroll 1:14,540) všichni vsadili na nějměkčí směs. Dosažené časy postupně klesaly pod 1:13,0; poté se souboj zúžil na Ferrari, Red Bull a Mercedes a snahu dostat se co nejhlouběji pod limit 1:12,0. Jako první to dokázal Leclerc (1:11,977) a když se mu na dvě setiny přiblížil týmový kolega, vytasil další fenomenální čas.
Snažil se zejména Verstappen a s pravidelností měl většinou nejrychlejší první sektor, zato významně ztrácel ve druhém. Také se musel potýkat s velkým provozem - při prvním rychlém pokusu narazil za Tabákovou zatáčkou na shluk pěti vozů a jen si do vysílačky ulevil: "My God!" Magnussen zase vletěl do podobné skrumáže za tunelem a postěžoval si, že to bylo hodně nebezpečné.
Opět se putovalo mimo trať - Magnussen musel použít únikový prostor v Mirabeau, Hamilton a Piastri za Ste.Dévote, druhý jmenovaný navíc v S de la Piscine výrazně klepl o bariéru, ale naštěstí bez poškození. Lewis ještě nejspíš prověřil sílu podvozku v druhé šikaně u bazénu, kterou doslova přeskočil. Albon si stěžoval na přilnavost pneumatik (jsou v polovině kola pryč).
Stewardi museli řešit hned několik incidentů. Pérez dostihl Zhoua uprostřed S de la Piscine a i když Číňan dělal, co mohl, Mexičan se zjevnou frustrací prohlásil do radiokomunikace: "Co ten idiot vyvádí?" Dalším nositelem tohoto titulu byl Russell, jenž za tunelem zablokoval Norrise - komisaři tento incident hodlali vyšetřit po tréninku. A konečně se k jejich posouzení dostal i Verstappen, jenž v tunelu před průjezdem Cunody bez důvodu příliš zpomalil.
Nejlepší časy padaly v poslední desetiminutovce a na rozdíl od včerejška se pod hranici 1:12,0 dostalo podstatně víc přítomných. Leclerc zatím sedí pevně na trůnu Monte Carla a s výjimkou Verstappena mu ostatní hledí na záda, o to víc je vyrovnané pole od čtvrtého do devátého místa, kam se piloti seskládali do jedné setiny. Ale opět musíme připomenout, že chléb se bude lámat až za dvě hodiny.
Christian Horner vyjádřil spokojenost s bezchybným výkonem Maxe Verstappena během Velké ceny Kanady v Montrealu. Nizozemský jezdec z druhé pozice na startu dokázal vytěžit maximální možný výsledek a dojel těsně za vítězným Georgem Russellem, přestože se mu nepodařilo výrazněji zaútočit na vedení.
Nico Rosberg varoval, že nehoda Landa Norrise v Kanadě by mohla mít výrazný dopad na jeho psychiku. Podle bývalého šampiona F1 takové incidenty často ovlivňují sebevědomí i těch nejlepších jezdců.
Charles Leclerc po náročné Velké ceně Kanady přiznal, že jeho výkon nebyl ideální a kritizoval strategii Ferrari, která ho podle něj stála lepší výsledek. Zdůraznil ale, že necítí potřebu někomu něco dokazovat a raději se soustředí na další závody
Max Verstappen dojel v Kanadě druhý těsně za Georgem Russellem, přičemž závěr závodu přinesl napínavý a férový souboj. Oba piloti předvedli odvahu i vzájemný respekt, který dodal bitvě na dramatičnosti i lidském rozměru.
FIA zahájila šetření souboje mezi Landem Norrisem a Oscarem Piastrim během závěru Velké ceny Kanady. Incident výrazně ovlivnil průběh závodu a může mít dopad na týmovou strategii McLarenu.
George Russell si udržel vítězství v Kanadě poté, co komisaři zamítli protest Red Bullu. Rozhodnutí potvrdilo čistotu jeho závodu a nezměnilo pořadí.
Během Velké ceny Kanady se střetli jezdci McLarenu Lando Norris a Oscar Piastri, což výrazně ovlivnilo průběh závodu. Incident vyvolal pozornost fanoušků i odborníků a otevřel debatu o týmové strategii a agresivitě.
Lewis Hamilton v úvodu závodu v Montrealu srazil sviště, který se objevil na trati. Kolize způsobila poškození jeho vozu a prakticky zmařila šanci na dobrý výsledek.
George Russell si dojel pro vítězství ve Velké ceně Kanady po precizním výkonu, který potvrdil jeho formu a rychlost. Přesto se pozornost po závodě soustředila na incident mezi jezdci McLarenu, jejichž vzájemný kontakt rozvířil debaty a částečně zastínil Russellův triumf.
Ferrari ovládlo Le Mans potřetí v řadě, a pokaždé s jinou jezdeckou sestavou – letošní triumf podtrhl Robert Kubica. Italská stáj tím potvrzuje, že její návrat do vytrvalostního závodění je začátkem nové éry dominance.
Max Verstapen po kvalifikaci v Montrealu, kde skončil druhý za Georgem Russellem, přiznal, že ho opakované otázky o blížícím se trestu startu opravdu rozčilují. Tyto spekulace mu podle jeho slov odvádějí pozornost od závodního víkendu.
Lando Norris nenavázal v Kanadě na formu z předchozích závodů a po trápení v trénincích i kvalifikaci odstartuje až ze sedmé pozice. Na rozdíl od týmového kolegy Piastriho bude muset v závodě dohánět.