Odpolední druhá tréninková várka byla do jisté míry ovlivněna hrozbou nepříznivého počasí, protože predikce deště byla poměrně dost velká. Stejně jako v první části volili piloti stejný scénář - zahřátí na tvrdších směsích a potom kvalifikační simulace.
Na začátku druhého tréninku se ale nezdálo, že by nějaké povětrnostní komplikace měly nastat - teplota 24°C (trať 32°C), vlhkost vzduchu 69 % a vítr vanul rychlostí 10,4 km/h - tedy podmínky velmi podobné předchizím jízdám. Většina týmů vsadila na středně tvrdé pneumatiky, pouze motory Honda poháněné vozy měly bílou směs. Pirelli pro Monaco připravilo stejné pneumatiky jako před týdnem, tedy rozpětí C5-C3.
Na trať vyrazili jako první Hamilton, Magnussen a Russell, ale za nimi se seřadilo téměř celé pole. Dosahované časy se pohybovaly v rozmezí 1:13,0 - 1:12,0. Tuto část ovládali Verstappen (1:12,278) a Leclerc (1.12,125). Teprve v závěru první dvacetiminutovky, kdy zjevně končilo období, vystřihl Leclerc jako první čas pod hranicí 1:12,0 - 1:11,573, čímž se konkurenci poměrně hodně vzdálil.
Závěr první poloviny tréninku se odehrával ve znamení kvalifikačních simulací - překvapivě se nedařilo Sainzovi, McLAren zase rozdělil své strategie rozdílně: Norris zkoušel měkké, Piastri středně tvrdé pneu. Red Bully na špici ztrácely a Pérez se vysloveně trápil - nedokázal se dostat pod hranici 1:12,0. Důrazně si stěžoval, že vůz je prakticky nemožné ovládat, zejména v zatáčce u kasina je neovladatelný. Verstappen si čtvrt hodiny před koncem tréninku zaznamenal menší incident s Cunodou, jenž se mu připletl do cesty za bazénem - Max Japonce předjel a zpomalil, aby mu v zatáčce La Rascasse rukou důrazně naznačil, co si o jeho chování myslí.
Poslední část už byla ve znamení závodní zkoušky, vozy kroužily ponejvíce na středně tvrdých pneu a časy byly oproti nejrychlejším časům o 4 - 5 vteřin pomalejší. Albon si v závěru stěžoval, že jeho vůz doslova "žere" pneumatiky už po třech čtyřech kolech - přitom Alex se vyšvihl překvapivě hodně vysoko.
Pro Monte Carlo je typické, že tu piloti otloukají své vozy v různých částech okruhu, takže jsem zaznamenali hned několik hlášení: I hit the wall. Povedlo se to Sargeantovi, jenž si pochroumal přední křídlo, Piastrimu, Verstappenovi (rovněž poznamenaný přední spoiler), Cunodovi, Oconovi, Strollovi a Gaslymu. Nejčastěji se tak stalo v druhé sérii zatáček za bazénem (Piastri, Ocon, Stroll, Gasly), Verstappen se potkal s bariérou v nejpomalejší zatáčce na trati, Cunodovi nevyšla poslední zatáčka před vjezdem na cílovou rovinku.
Leclerc sice uspokojil diváky, ale ani jeho pokusy nebyly bez vad. Dva po sobě musel stornovat kvůli chybám v zatáčce 6 a poté v Portier v místech, kde školácky havaroval v roce 1988 Ayrton Senna. Do třetice domácí miláček probrzdil v nájezdu do Ste. Dévote a musel zvolit únikovou zónu.
Nespokojen byl také Russell, po dvaceti minutách hlásil velké vibrace, zejména v zatáčce 11, takže se na jeho vůz vrhli mechanici a dávali dohromady přední zavěšení. Podruhé si v samotném závěru stěžoval na řídící tyč - důsledkem toho nebyly zrovna reprezentativní časy.
Charles Leclerc, jehož v boxech pečlivě sledoval mladší bratr, tedy zvládl druhou část monacké rulety. Je otázkou, nakolik budou tyto výsledky signifikantní, navíc podle déledobé předpovědi by zítra mělo v Monte Carlu pršet...
Max Verstappen si na Silverstonu vyjel pole position, když porazil oba McLareny i domácí favority Lewise Hamiltona a George Russella. Nizozemec opět potvrdil svou dominanci v klíčovém momentu kvalifikace.
Roman Staněk znovu na pódiu. Český talent se v Silverstonu blýskl skvělým představením, když ze sedmé příčky vystoupal až na třetí místo. Už od úvodních metrů bylo jasné, že má závod skvěle rozjetý, a nakonec si dojel pro své třetí kariérní pódium ve Formuli 2.
Britský jezdec Haasu Oliver Bearman dostal penalizaci 10 míst na startu za incident při vjezdu do boxů během červené vlajky v závěru třetího tréninku. Ve vysoké rychlosti havaroval právě ve chvíli, kdy byl trénink přerušen.
Oliver Bearman čelí hrozbě přísné penalizace kvůli incidentu v pitlane během třetího tréninku v Silverstonu. Nešťastný moment tak může výrazně ovlivnit jeho domácí závodní víkend.
George Russell a Kimi Antonelli zaujali novou chladicí vestou, kterou používá na startovním roštu k udržení svěžesti. Mercedes tím ukazuje, že hledá výhody i mimo samotný monopost v reakci na extrémní podmínky moderní F1.
Charles Leclerc byl nejrychlejší v závěrečném tréninku před Velkou cenou Británie. Na Silverstonu budou o pole position rozhodovat doslova drobné rozdíly, které dávají Ferrari, McLarenu i Red Bullu reálnou šanci na první místo na startu.
Charles Leclerc je po pátečních trénincích na Silverstonu spokojený s tempem Ferrari, ale stále hledá ideální nastavení pro kvalifikaci. Tým zaostává za McLarenem a čeká ho výzva zvládnout nejisté počasí, které by mohlo ovlivnit závodní víkend.
Lewis Hamilton byl po pátečních trénincích v Silverstonu optimistický, když dokázal držet krok s Ferrari. Po složité první polovině sezony věří, že právě domácí Grand Prix může znamenat obrat k lepšímu.
Lando Norris a Oscar Piastri dominují sezoně 2025 a McLaren jim podle Zaka Browna umožní svobodně závodit. Věří, že jejich vzájemný vztah tím neutrpí.
Carlos Sainz z Williamsu dostal varování od FIA po incidentu během druhého tréninku na Velké ceně Velké Británie ve Silverstonu. Komisaři vyhodnotili jeho chování jako potenciálně nebezpečné, ale bez vážnějších následků.
Lando Norris vyhrál druhý trénink na Silverstonu před Charlesem Leclercem a Lewisem Hamiltonem. McLaren tak ukázal silnou formu před závodem na domácí půdě.
Kimi Antonelli poskytl aktuální informace o své pozici v Mercedesu. To přichází v době, kdy sílí spekulace o možném příchodu Maxe Verstappena k týmu.