Jak se blíží konec sezony, přesouvají týmy své zdroje k vozům pro příští rok. V Singapuru někteří ještě naposledy zabrali a přivezli velká vylepšení pro své monoposty včetně předních spoilerů.
McLaren
McLaren v Singapuru opět zkoušel nové bočnice na předním křídle, ale do závodu ani do kvalifikace je nenasadil. Tento složitý díl skládající se ze tří částí zkoušel poprvé již ve Valencii, pak také ve Spa. Je důležitý pro generování přítlaku a pro správné směrování vzduchu mezi koly a křídlem.
Radikální zakončení bočnice s plátem ohnutým nad horní profil křídla formuje dva kanály ve střední části. Pomocí Venturiho efektu se zde tvoří vír, který pomáhá snížit aerodynamický odpor, jež kladou kola.
Stříbrní také změnili šasi obou pilotů (po pátečních trénincích) s novou podlahou a novým, tentokrát symetrickým, zadním difuzorem, který nahradil verzi, s níž poprvé McLaren zazářil dobrou výkonností na Nürburgringu.
Úpravy doznaly i vertikální křidélka na bočnicích uprostřed vozu, jež jsou upevněny k podlaze. Pomáhají udržet proud vzduchu kolem výřezů v bočnicích, což pomáhá "utěsnit" podlahu a tím i vylepšit stabilitu zadní části vozu. O něco zvyšují odpor vzduchu, ale celková aerodynamická efektivita balíku je vyšší.
BMW
Německá stáj přivezla spoustu novinek a konečně také do detailů propracované přední křídlo, jež se stalo letos standardem. BMW s "krabicemi" na předním křídle věru nebyl žádným elegánem na startovním roštu.
Nová je tedy dvojitá zakřivená bočnice, jež nahrazuje hranatou, s níž jezdili v Monze. V aerodynamickém tunelu bylo na monopostu patrné díky novému přednímu křídlu velké zlepšení zejména kvůli efektivnějšímu obtékání předních kol.
Do Singapuru BMW přivezlo také nově tvarované bočnice, nový difuzor a převodovku. Tým zde sice získal jen jeden bod, podle Theissena by měl nicméně plný potenciál prokázat až na rychlejší trati v Japonsku.
Red Bull
Rakušané představili mírně upravené křídlo ze Spa. Nové bočnice jsou nyní ve spodní části širší (na obrázku dole č. 2), hlavní profil je tudíž o něco užší, ale vzniká tak větší vír za křídlem. Takto je podstatně vylepšeno i proudění pod křídlem (tuto cestu volil McLaren v roce 2006/07), když představil ultra široké spodní pláty). Cílem je maximalizovat generování přítlak pod předním spoilerem. Upraveno bylo i dodatečné křidélko uchycené na bočnici směřující dovnitř (3).
Zajímavé bylo, že Red Bully trpěly velkým opotřebováním brzd, čehož jsem si u nich letos jinde nikdy nevšiml. Částečným vysvětlením může být to, že se snaží maximalizovat rychlost na úkor chlazení brzd, které (zvláště v případě Marka Webbera) nejspíše o uplynulém víkendu podcenili.
Red Bull se vrátil v Singapuru k širšímu nosu (1) - ten pomáhá ke zvýšení přítlaku na úkor odporu vzduchu. Neúčinné řešení na rychlých okruzích (Monza, Spa), v Singapuru se však vyplatilo. Zbývá dodat, že i nápojový gigant zde představil nový difuzor.
Andrea Kimi Antonelli vstoupil do Formule 1 s velkými očekáváními a silnou podporou Mercedesu, který stojí za ním i v případě chyb. Šéf týmu Toto Wolff mu poskytuje plnou podporu, zatímco Valtteri Bottas, jako rezervní pilot a mentor, ochotně sdílí své zkušenosti.
Yuki Tsunoda po třech závodech v Red Bullu ukazuje potenciál, ale jeho plná adaptace ještě není dokončena. Rozdíl oproti Verstappenovi se projevuje nejen v rychlosti, ale i v práci s pneumatikami, stabilitě a konzistenci výkonu.
Šéf Aston Martinu Andy Cowell přiznal, že nové aerodynamické zařízení týmu jim od svého spuštění výrazně rozšířilo obzory. Podle jeho slov poskytl nový větrný tunel cenné poznatky, které Aston Martin plánuje využít k vývoji rychlejšího a konkurenceschopnějšího monopostu.
Gabriel Bortoleto přiznal, že přechod z vítězství v šampionátech F2 a F3 na závodění na chvostu startovního pole Formule 1 pro něj představuje značnou výzvu.
Red Bull Racing se v roce 2026 chystá představit vlastní pohonné jednotky, které vyvinul ve spolupráci s Fordem. Šéf týmu Christian Horner je nadšený z tohoto kroku, i když si je vědom rizika, které s ním souvisí.
Lewis Hamilton čelí jednomu z nejtěžších období své kariéry, což potvrzuje i renomovaný novinář Mark Hughes. V Džiddě utrpěl pravděpodobně svou nejtvrdší porážku od týmového kolegy, což zdůrazňuje složitost jeho současné situace.
Zak Brown očekává, že mezi Norrisem a Piastrim může v budoucnu dojít ke střetu kvůli jejich ambicím. Zdůraznil však, že McLaren má jasná pravidla a silné vedení, aby podobné situace zvládl.
Isack Hadjar musel na cestě do Formule 1 překonat mnoho překážek, ale nyní, když dostal šanci, ji využívá naplno a zanechává silný dojem.
George Russell, pilot Mercedesu, je přesvědčen, že jeho tým je po pěti závodech v sezóně 2025 „mnohem blíže“ lídrovi šampionátu McLarenu, než se původně očekávalo. Podle Russella se Mercedesu podařilo výrazně zúžit rozdíl a teď už je zcela jasné, že McLaren není jediným tým, který má šanci na titul.
Bývalý pilot F1 Gijs van Lennep tvrdí, že Max Verstappen už dávno dokázal svou výjimečnost a není třeba čekat na konec jeho kariéry. Podle něj si Verstappen své místo mezi nejlepšími zasloužil už nyní.
Lewis Hamilton nezažívá ve Ferrari zrovna pohádkový příběh. Teď se k názoru Ralfa Schumachera přidal i bývalý jezdec Red Bullu, který se domnívá, že britský šampion by po sezoně 2025 mohl Formuli 1 definitivně opustit.
Carlos Sainz se stal oficiálním ambasadorem nadcházející Velké ceny Španělska, která se poprvé pojede v Madridu. Tímto krokem nejen posiluje svou pozici mezi domácími fanoušky, ale i pomáhá zvyšovat prestiž této nové městské Grand Prix.