Nová posila McLarenu Daniel Ricciardo dostane k dispozici letošní monopost McLaren MCL35M 15. února při oficiálním představení. Ale už delší dobu se těší z jízdních výkonů a vlastností jiného McLarenu. Australan dostal opravdu solidní automobil pro denní používání...
McLaren od Daniela Riccarda hodně očekává. „S Danielem pravidelně skypuji,“ říká šéf britského týmu Andreas Seidl a dodává: „Svým soustředěným optimismem motivuje celý tým. Již ukázal, že dokáže vyhrávat závody a navíc je velmi spolehlivý.“
Pro Ricciarda samotného by mohl být přestup z Renaultu do McLarenu pokrokem. Ačkoliv závodní monopost k dispozici ještě nemá, jízdu v McLarenu si údajně už užívá mírou vrchovatou.
Vtipný Australan na otázku, na co se v McLarenu nejvíce těší, odpověděl: „No přeci na služební auto.“
Logicky. Jeho McLaren 765LT je supersportem s poháněnými zadními koly a čtyřlitrovým atmosférickým osmiválcovým motorem s výkonem 765 koní a 800 Nm. Maximální rychlost je 330 km/h, z nuly na 100 km/h akceleruje za 2,8 sekundy a na rychlosti 200 km/h je za 7,2 sekundy.
Navíc je takových vozů jen omezené množství, přesně 765. Díky širokému použití speciálních materiálů jako uhlíkových vláken a titanu, váží pouze 1229 kilogramů.
Jedná se o osmý Ricciardův "soukromý“ vůz. Jeho silniční kariéra začala v roce 2006 s Toyotou Hilux v rodném australském Petrhu.
2006 - Toyota HiLux 2007 - Fiat Punto 2012 - Volkswagen Golf GTI 2013 - Porsche 918 Spyder 2014 - 2007 Porsche 911 GT3 RS 2018 - Ford F-150 Raptor 2019 - Renault Mégane RS 2021 - McLaren 765LT
Lando Norris si za výhru v Británii odnesl trofej složenou z 2 717 kostek LEGO. Tradiční RAC Trophy tak dostala moderní a hravý vzhled.
Oscar Piastri byl frustrovaný po deseti sekundové penalizaci, kterou dostal za zpomalení za safety carem. Trest ho připravil o vítězství a proměnil slibně rozjetý závod ve zklamání.
Po 239 startech se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódiového umístění ve Formuli 1. Trpělivost, vytrvalost a dlouholeté zkušenosti mu přinesly zasloužený úspěch.
Lando Norris využil deštivých podmínek a strategických chyb soupeřů k suverénnímu vítězství na domácí půdě v Silverstone. Zaslouženou pozornost ale sklidil i Nico Hülkenberg, který po letech úsilí získal své první pódium ve Formuli 1.
McLaren zatím zůstává favoritem sezóny, ale šéf týmu Andrea Stella vnímá rostoucí formu Ferrari jako potenciální hrozbu. Podle něj by jejich zlepšení mohlo dodat šampionátu větší napětí.
Max Verstappen po kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie uvedl, že mu Andrea Kimi Antonelli pomohl poskytnutím větrného stínu (tow), což mu mohlo přinést drobné zlepšení času na kolo.
Kimi Antonelli se kvalifikoval na sedmém místě, ale do závodu odstartuje desátý. Nese si penalizaci ztráty tří pozic na startu za kolizi s Maxem Verstappenem v Rakousku.
Fernando Alonso odstartuje do Velké ceny Velké Británie ze sedmé pozice. Posunul se dopředu díky tomu, že Oliver Bearman a Andrea Kimi Antonelli obdrželi penalizace.
Charles Leclerc se postaví na start Velké ceny Velké Británie až ze šestého místa, přestože do kvalifikace vstupoval jako jeden z hlavních kandidátů na pole position. Jezdec Ferrari tak nenavázal na slibnou formu z tréninků a v klíčových chvílích nezajel ideální kolo.
Lewis Hamilton byl během kvalifikace v Silverstonu konkurenceschopný, ale nakonec skončil až pátý. V rozhodujícím kole ho zpomalila nedotáčivost v závěrečném sektoru.
Max Verstappen si na Silverstonu vyjel pole position, když porazil oba McLareny i domácí favority Lewise Hamiltona a George Russella. Nizozemec opět potvrdil svou dominanci v klíčovém momentu kvalifikace.
Roman Staněk znovu na pódiu. Český talent se v Silverstonu blýskl skvělým představením, když ze sedmé příčky vystoupal až na třetí místo. Už od úvodních metrů bylo jasné, že má závod skvěle rozjetý, a nakonec si dojel pro své třetí kariérní pódium ve Formuli 2.