Ferrari překvapilo v Monaku silným výkonem, který předčil vlastní očekávání. V Maranellu teď doufají, že nová pravidla pro přední křídla v Barceloně přinesou zásadní posun.
Ferrari přijíždělo do Monaka bez větších očekávání, ale nakonec příjemně překvapilo. Charles Leclerc, který na domácí půdě konečně prolomil sérii smůly, po závodě uvedl, že týmu pomohly specifické podmínky monacké tratě. „Hrboly a obrubníky překrývají naše slabiny v pomalých zatáčkách, což nám hrálo do karet,“ vysvětlil Leclerc s tím, že v Monte Carlu se vůz jednoduše ladí jen na pomalé zatáčky a kvalifikaci.
Šéf týmu Frédéric Vasseur pak rozvedl, proč mohl vůz Ferrari fungovat právě zde lépe než jinde. „Úplně tomu nerozumíme. Možná je to tím, že pomalé zatáčky v Monaku jsou opravdu extrémně pomalé,“ řekl. „Auto tu navíc téměř nenaráží do země, což nám také pomáhá.“ Tato kombinace podmínek tak dokázala zakrýt slabiny SF-25, které jsou jinak v pomalých sekcích citelné.
Navzdory tomu ale panuje opatrný optimismus. Podle magazínu Auto Motor und Sport možná Ferrari opět spadlo do pasti, kterou si nastražilo samo. V touze odstranit slabiny z loňska se inženýři odklonili od silných stránek. „Letos je Ferrari silné v rychlých zatáčkách, jenže právě tam se získává nejméně času,“ hodnotí německý magazín.
Další klíčový moment přijde už v Barceloně, kde začne platit nová technická direktiva upravující pravidla pro přední křídla. Právě ta by mohla zamíchat rozložením sil a podle některých dokonce výrazněji oslabit McLaren. „Tahle úprava může přinést zásadní zlom,“ řekl Vasseur. Jak ale dopadne na Ferrari, nechtěl zatím komentovat. Podle odborníků ale právě konzervativní vývojový přístup Scuderie znamená, že by mohla ztratit nejméně. Tento názor mimochodem podpořil i šéf Mercedesu Toto Wolff: „Možná Ferrari opravdu ztratí méně než ostatní týmy.“
Auto Motor und Sport zároveň upozorňuje, že jedním z klíčů k formě McLarenu může být jejich flexibilní přední křídlo. „Při větším zatížení se deformuje a posouvá aerodynamickou rovnováhu více dozadu,“ píše magazín. Pokud budou od Barcelony povinná tužší řešení, měl by právě McLaren ztratit nejvíce. A pokud se tento scénář naplní, bude rozhodovat, kdo z ostatních týmů si udrží stabilní výkonnost. Ferrari má šanci být právě tím, kdo z celé situace vytěží nejvíc.
Zatímco hollywoodská premiéra filmu F1 lákala jezdce do New Yorku, Max Verstappen zvolil jinou cestu. Místo červeného koberce zamířil do Evropy.
V New Yorku se v pondělí večer uskutečnila slavnostní premiéra dlouho očekávaného filmu F1: The Movie. Na červený koberec dorazily desítky jezdců a osobností ze světa motorsportu – až na jednu výjimku. Trojnásobný šampion Max Verstappen se premiéry záměrně nezúčastnil. Místo světel reflektorů si zvolil klidné chvíle s novorozenou dcerou Lily.
Christian Horner vyjádřil spokojenost s bezchybným výkonem Maxe Verstappena během Velké ceny Kanady v Montrealu. Nizozemský jezdec z druhé pozice na startu dokázal vytěžit maximální možný výsledek a dojel těsně za vítězným Georgem Russellem, přestože se mu nepodařilo výrazněji zaútočit na vedení.
Nico Rosberg varoval, že nehoda Landa Norrise v Kanadě by mohla mít výrazný dopad na jeho psychiku. Podle bývalého šampiona F1 takové incidenty často ovlivňují sebevědomí i těch nejlepších jezdců.
Charles Leclerc po náročné Velké ceně Kanady přiznal, že jeho výkon nebyl ideální a kritizoval strategii Ferrari, která ho podle něj stála lepší výsledek. Zdůraznil ale, že necítí potřebu někomu něco dokazovat a raději se soustředí na další závody
Max Verstappen dojel v Kanadě druhý těsně za Georgem Russellem, přičemž závěr závodu přinesl napínavý a férový souboj. Oba piloti předvedli odvahu i vzájemný respekt, který dodal bitvě na dramatičnosti i lidském rozměru.
FIA zahájila šetření souboje mezi Landem Norrisem a Oscarem Piastrim během závěru Velké ceny Kanady. Incident výrazně ovlivnil průběh závodu a může mít dopad na týmovou strategii McLarenu.
George Russell si udržel vítězství v Kanadě poté, co komisaři zamítli protest Red Bullu. Rozhodnutí potvrdilo čistotu jeho závodu a nezměnilo pořadí.
Během Velké ceny Kanady se střetli jezdci McLarenu Lando Norris a Oscar Piastri, což výrazně ovlivnilo průběh závodu. Incident vyvolal pozornost fanoušků i odborníků a otevřel debatu o týmové strategii a agresivitě.
Lewis Hamilton v úvodu závodu v Montrealu srazil sviště, který se objevil na trati. Kolize způsobila poškození jeho vozu a prakticky zmařila šanci na dobrý výsledek.
George Russell si dojel pro vítězství ve Velké ceně Kanady po precizním výkonu, který potvrdil jeho formu a rychlost. Přesto se pozornost po závodě soustředila na incident mezi jezdci McLarenu, jejichž vzájemný kontakt rozvířil debaty a částečně zastínil Russellův triumf.
Ferrari ovládlo Le Mans potřetí v řadě, a pokaždé s jinou jezdeckou sestavou – letošní triumf podtrhl Robert Kubica. Italská stáj tím potvrzuje, že její návrat do vytrvalostního závodění je začátkem nové éry dominance.