Šéf Red Bullu Christian Horner věří, že vítězi Velké ceny Eifelu pomohl při restartu systém dvouosého řízení (DAS), jenž mu poskytl klíčovou výhodu. Druhý Max Verstappen s vylepšeným Red Bullem kvůli tomu neměl šanci na lídra závodu zaútočit.
Během zpomalovací fáze poté, co svůj McLaren podél trati odstavil Lando Norris, si piloti na předních pozicích stěžovali na rychlost zaváděcího vozu. Vyjadřovali přitom obavy o nízkou teplotu pneumatik, kdy se teplota vzduchu na Nürburgringu navíc pohybovala pouze kolem 8 °C.
Během restartu 11 kol před koncem si Verstappen dělal naději, že po smazání náskoku bude mít šanci se pokusit o překvapivé předjetí Hamiltona. K tomu ale i díky chytrému systému Mercedesu vůbec nedošlo.
"Myslím, že safety car vyčkával příliš dlouho na to, až jej auta dostihnout, a jezdil tak pomalu, že se teplota pneumatik stala velkým problémem. A Mercedes se svým systémem DAS si s tím dokážou poradit zřejmě lépe než my," popisuje Horner.
"Restart byl trochu náročný, Max jej zvládl dobře. Potom to až do konce bylo celkem jasné," hodnotí šéf Red Bullu závěrečný průběh Velké ceny Eifelu, v níž dojel Verstappen druhý. Potěšilo jej i šesté místo Gaslyho z dceřiné stáje AlphaTauri. Red Bull v Německu nasadil zcela nové zadní zavěšení, které se jim osvědčilo.
Po závodu ocenil zejména výkon Holanďana: "Jo, šlo o velmi solidní jízdu. Nakonec závodu také vystřihl nejrychlejší kolo. Na začátku byl k pneumatikám velmi šetrný. Myslím, že Max s Lewisem měli v jednu chvíli 50sekundový náskok na třetího Ricciarda a blížili se tomu, aby o kolo předjeli čtvrtého."
"Šlo o velmi dominantní představení. Vypadá to, že jsme o víkendu udělali pokrok a dostali jsme se Mercedesu trochu blíže... Obzvlášť v prvním sektoru jsme měli po celý víkend navrch. Třetí sektor byl ve srovnání náš nejslabší, ale obecně šlo o velmi dobrý víkend. Rozhodně byl povzbuzující," shrnuje Horner, podle něhož by jim Portimao, Istanbul a Imola mohli sedět ještě lépe.
Po zavedení nové specifikace motorů v roce 2026 by se mohla Formule 1 zaměřit na možnost návratu motorů V10, které zmizely z F1 po roce 2005. Tento návrh vyvolává mezi jezdci odlišné názory.
Jack Doohan nezačal sezónu dobře, když po dvou závodech nezískal žádné body a připsal si čtyři trestné body na superlicenci. Tato negativní bilance ho může ohrozit, pokud nepřijde s rychlým zlepšením výkonů.
Po závodě v Šanghaji Red Bull svolá speciální schůzku zaměřenou na analýzu výkonnosti monopostu RB21 a jeho následné zlepšení.
Výhra Andrea Kimiho Antonelliho v anketě „Jezdec dne“ vyvolala mezi fanoušky určité pochybnosti, ale nakonec se ukázalo, že si tento titul skutečně zasloužil, i když konkurence byla silná.
Red Bull zažil zklamání na Velké ceně Číny, kde se popáté za posledních sedm závodů neprobojoval na stupně vítězů.
Ferrari se po Velké Číny ceně ocitlo v nepříjemné situaci, když byli oba jeho jezdci diskvalifikováni kvůli technickým nesrovnalostem. Ferrari však na vzniklou situaci reagovalo rychle a svým fanouškům poskytlo oficiální vysvětlení.
Liam Lawson ví, že jeho výkony rozhodují o jeho budoucnosti v Red Bullu, ale nemá čas se na auto dostatečně přizpůsobit. V Číně skončil dvanáctý.
Obě Ferrari s Pierrem Gaslym byli po závodě Velké ceny Číny diskvalifikováni, což znamená, že přicházejí o cenné body. Vozy neprošly technickou kontrolou po závodě.
V závěru Velké ceny Číny čelil Lando Norris problémům s brzdovým pedálem, což málem změnilo výsledek jeho závodu.
Oscar Piastri dominantně zvítězil ve Velké ceně Číny, když od startu až do cíle udržoval bezpečný náskok před týmovým kolegou Landem Norrisem.
Lewis Hamilton dosáhl historického vítězství ve Formuli 1, když poprvé v kariéře vyhrál závod bez podpory motoru Mercedes. Ve všech svých dosavadních vítězstvích od roku 2012 vždy závodil s motorem Stříbrných šípů.
Júki Cunoda zazářil i při Velké ceně Číny, kde ve sprintu obsadil šesté místo a následně si vybojoval místo v první desítce na startovním roštu.