Rubens Barrichello ukončil právě ve Williamsu svou dlouhou kariéru s názvem Formule 1. V rozhovoru vypráví o tom, proč je na tom stáj z Grove momentálně tak bídně.
Rubens Barrichello zažil bohatou formulovou kariéru. Nyní sedmačtyřicetiletý Brazilec si největší jméno udělal zřejmě u Ferrari. V Maranellu byl totiž součástí slavného zlatého období, kdy italská stáj kosila soupeře za soupeřem. Barichello pak významnou měrou přispěl k zisku hned několika titulů v poháru konstruktérů. Jezdecký primát však nikdy nezískal.
Po svém konci u Ferrari odešel Barrichello k Hondě, která se následně přejmenovala na Brawn GP. Svou bohatou pouť v královně motorsportu, ověnčenou celou řadou úspěchů, následně zakončil v barvách Williamsu.
To se psaly roky 2010, respektive 2011. Kdysi veleúspěšná stáj se už tenkrát potácela ve výsledkové mizérii. Ty tam byly časy orámované vítězstvími v závodech, potažmo mistrovskými tituly.
Barrichello si myslí, že za ústupem ze slávy, kterým Williams prošel, stojí nevysoký rozpočet. Vinu však dává také týmové politice, při výběru pilotů.
„Jde tady o peníze. Místo toho, aby piloty dobře platily, tak od nich peníze sami berou. Mají pocit, že je to dobrý nápad, ale když se podíváte, kam za posledních několik let dospěli, tak je vám jasné, že to tak není," říká Barrichello, který nechápe angažování vícero jezdců. Kupříkladu Lance Strolla.
Brazilec vzpomíná, že podobná situace nastala také před ročníkem 2012. Onehdy Williams sáhl po tandemu Maldonado - Senna, přičemž na Rubense už místo nezbylo.
„Já se rozhodně nechci nijak vychvalovat. Každopádně s Wlilliamsem jsme celou sezonu 2011 obětovali, abychom auto připravili na rok 2012. Měl jsem na tom svůj podíl, když s tím autem pak Maldonado vyhrál v Barceloně, byl jsem pořádně smutný, že jsem v něm nebyl já," ukončuje.
Po 15 letech ve Formuli 1 se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódia a ukončil tak dlouholeté čekání na vysněný výsledek. Německý jezdec předvedl vyzrálý výkon a potvrdil, že vytrvalost se ve světě motorsportu vyplácí.
Ferrari během britské Grand Prix přišlo o GPS signál Hamiltonova vozu a muselo činit strategická rozhodnutí prakticky naslepo. Výpadek dat ovlivnil i načasování přezutí, což stálo Hamiltona cenné sekundy a možný posun na pódium.
Red Bull vsadil na odvážnou strategii v nastavení Verstappenova vozu pro britskou Grand Prix – risk se však obrátil proti nim.
Lewis Hamilton letos v sezóně 2025 zatím zápasí s nepříznivými výsledky. Ačkoliv Silverstone přineslo zlepšení, Brit stále hledá formu a není s dosavadním výkonem spokojený.
Oscar Piastri po penalizaci ve Velké ceně Velké Británie chtěl vyměnit pozici s Landem Norrisem, ale uznal, že by to nebylo fér. I přes zklamání respektoval týmové rozhodnutí a chce se z této zkušenosti poučit.
Lando Norris si za výhru v Británii odnesl trofej složenou z 2 717 kostek LEGO. Tradiční RAC Trophy tak dostala moderní a hravý vzhled.
Oscar Piastri byl frustrovaný po deseti sekundové penalizaci, kterou dostal za zpomalení za safety carem. Trest ho připravil o vítězství a proměnil slibně rozjetý závod ve zklamání.
Po 239 startech se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódiového umístění ve Formuli 1. Trpělivost, vytrvalost a dlouholeté zkušenosti mu přinesly zasloužený úspěch.
Lando Norris využil deštivých podmínek a strategických chyb soupeřů k suverénnímu vítězství na domácí půdě v Silverstone. Zaslouženou pozornost ale sklidil i Nico Hülkenberg, který po letech úsilí získal své první pódium ve Formuli 1.
McLaren zatím zůstává favoritem sezóny, ale šéf týmu Andrea Stella vnímá rostoucí formu Ferrari jako potenciální hrozbu. Podle něj by jejich zlepšení mohlo dodat šampionátu větší napětí.
Max Verstappen po kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie uvedl, že mu Andrea Kimi Antonelli pomohl poskytnutím větrného stínu (tow), což mu mohlo přinést drobné zlepšení času na kolo.
Kimi Antonelli se kvalifikoval na sedmém místě, ale do závodu odstartuje desátý. Nese si penalizaci ztráty tří pozic na startu za kolizi s Maxem Verstappenem v Rakousku.