Velká cena Mexika zůstává další tři roky v kalendáři Formule 1 poté, co se pořadatelé dohodli se Liberty na prodloužení smlouvy.
Závod, který se v roce 2015 vrátil po 23 letech s velkou slávou do kalendáře, během posledních 4 let přilákal na tribuny 1,3 milionů návštěvníků, na čemž má svou zásluhu také domácí pilot Sergio Pérez hájící barvy Racing Pointu.
Zpráva o jeho setrvání přichází v době, kdy se pro příští sezónu rýsuje kalendář o 22 podnicích. Mezi nové budou patřit Holandsko a Vietnam, smlouvy by měly být brzy prodlouženy také s Monzou, kde Ferrari kroužilo s Leclercem v úterý za zavřenými dveřmi v rámci filmovacího dnes, a se Španělskem.
"Od doby, co se tento podnik v roce 2015 vrátil do kalendáře šampionátu, se vždy prokázal být u veřejnosti a fanoušku úžasně populární - nejen v Mexiku, ale také po světě. Dokladem toho je fakt, že pořadatelé vyhráli cenu FIA za nejlepší podnik ne méněkrát než 4 roky za sebou," pochvaluje si výkonný ředitel Formule 1 Chase Carey.
Budoucnost okruhu Autodromo Hermanos Rodriguez byla na vážkách, protože se místní vláda rozhodla jej přestat podporovat. Starostka hlavního města Mexika Claudia Sheinbaumová zdůraznila, že závod nebude financovat z veřejných zdrojů, zároveň však slíbila, že model soukromého investování nepovede ke zvýšení ceny vstupenek.
"Přítomnost Formule 1 ve městě po více než 4 roky byla poprvé dosažena pomocí finančního modelu, v němž není využito veřejných zdrojů. Předtím se na splácení podílela federální vláda. Vedení Mexiko City bude prostředníkem - vytvoří trust, který zvýší soukromé investice potřebné pro zajištění tohoto mezinárodního podniku. Ceny vstupenek zůstanou stejné jako v předchozích letech," slibuje starostka.
Letos se v Mexiku bude závodit 27. října, tréninky začnou o dva dny dříve. Okruh pojmenovaný po Ricardovi a Pedrovi Rodriguezovi byl vybudován již v roce 1959 a mezi piloty je oblíbený - kromě možnosti k předjíždění je kvůli své nadmořské výšce (2 285 m n. m.) výzvou pro techniku i inženýry.
Red Bull zažil zklamání na Velké ceně Číny, kde se popáté za posledních sedm závodů neprobojoval na stupně vítězů.
Ferrari se po Velké Číny ceně ocitlo v nepříjemné situaci, když byli oba jeho jezdci diskvalifikováni kvůli technickým nesrovnalostem. Ferrari však na vzniklou situaci reagovalo rychle a svým fanouškům poskytlo oficiální vysvětlení.
Liam Lawson ví, že jeho výkony rozhodují o jeho budoucnosti v Red Bullu, ale nemá čas se na auto dostatečně přizpůsobit. V Číně skončil dvanáctý.
Obě Ferrari s Pierrem Gaslym byli po závodě Velké ceny Číny diskvalifikováni, což znamená, že přicházejí o cenné body. Vozy neprošly technickou kontrolou po závodě.
V závěru Velké ceny Číny čelil Lando Norris problémům s brzdovým pedálem, což málem změnilo výsledek jeho závodu.
Oscar Piastri dominantně zvítězil ve Velké ceně Číny, když od startu až do cíle udržoval bezpečný náskok před týmovým kolegou Landem Norrisem.
Lewis Hamilton dosáhl historického vítězství ve Formuli 1, když poprvé v kariéře vyhrál závod bez podpory motoru Mercedes. Ve všech svých dosavadních vítězstvích od roku 2012 vždy závodil s motorem Stříbrných šípů.
Júki Cunoda zazářil i při Velké ceně Číny, kde ve sprintu obsadil šesté místo a následně si vybojoval místo v první desítce na startovním roštu.
Liam Lawson čelí nejisté budoucnosti v Red Bullu. Přestože má před sebou teprve druhý závod za tým, jeho slabé výkony už vyvolaly obavy a spekulace o jeho dalším působení.
Tým Racing Bulls byl potrestán za nebezpečné vypuštění Isacka Hadjara během třetí části kvalifikace na Velkou cenu Číny, kdy se dostal do dráhy Maxe Verstappena.
Lewis Hamilton, po historickém vítězství ve sprintu pro Ferrari, plánuje "mistrovský plán" na vítězství v hlavním závodě. Přes páté místo v kvalifikaci věří, že úpravy auta a správná strategie mu pomohou bojovat s konkurencí o první místo.
Charles Leclerc označil výkon Ferrari v kvalifikaci na Velkou cenu Číny za realistický obraz aktuální formy týmu. Oba piloti se do závodu postaví z páté a šesté pozice.