Charles Leclerc připustil, že to pro něj v prvních závodech ve Formuli 1 bylo po ovládnutí šampionátu Formule 2 těžší, než si původně myslel.
V prvních třech letošních závodech dojížděl na 12. - 19. pozici, po změně v nastavení a jezdeckého stylu, který si tříbil během vítězných sezón v GP3 a F2, se však dostavil úspěch. V Baku to se Sauberem dotáhl na šestou příčku, poté bodoval i ve Španělsku a naposledy také v Kanadě.
Pro Leclerca to bylo "šílené" mít "tolik nových věcí v F1, kde se na to tlačí do detailů." Věří ale, že se ubírá správným směrem a že se dále zlepšuje. "I když se v tomto sportu pohybuji od tří let, nečekal jsem, že ten skok bude tak velký," přiznává.
"Množství procedur, změn jízdního stylu a všeho, to je velký krok kupředu. Na počátku to pro mě bylo těžké. Možná bych si byl býval přál, abych vozu porozuměl rychleji, ale plně poznat auto ve dvou nebo třech závodech, to zas není nic strašného. Pokud bych mohl něco změnit, pak by to byla tato věc," pokračuje Leclerc.
"Víkend je celkově hodně odlišný, kvůli médiím a všemu je mnohem nabitější, ale cíle je stejný: odvést ve voze tu nejlepší možnou práci. Musíte se naučit, jak pracovat s tolika lidmi, což pro mě na počátku bylo celkem obtížné.
"Když jste v F2, tak hovoříte pouze s jednou osobou, jíž je váš inženýr. Ale tady máte tolik lidí, kteří se starají o menší oblasti, než máte v F2. Chvíli to trvá, než si na to zvyknete," popisuje 20letý monacký jezdec Sauberu, jenž absolvoval pilotní akademii Ferrari.
V nižších sériích sice získal zkušenosti se záměrně rychleji degradujícími pneumatikami Pirelli, hybridní pohonné jednotky ale okusil až v F1. "Management pneumatik je v F2 na stejné úrovni, v F1 ale pak máte energii. Musíte zvážit, kdy ji využívat, když bojujete s ostatními jezdci, kteří mají mnoho zkušeností," dodává.
Po 15 letech ve Formuli 1 se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódia a ukončil tak dlouholeté čekání na vysněný výsledek. Německý jezdec předvedl vyzrálý výkon a potvrdil, že vytrvalost se ve světě motorsportu vyplácí.
Ferrari během britské Grand Prix přišlo o GPS signál Hamiltonova vozu a muselo činit strategická rozhodnutí prakticky naslepo. Výpadek dat ovlivnil i načasování přezutí, což stálo Hamiltona cenné sekundy a možný posun na pódium.
Red Bull vsadil na odvážnou strategii v nastavení Verstappenova vozu pro britskou Grand Prix – risk se však obrátil proti nim.
Lewis Hamilton letos v sezóně 2025 zatím zápasí s nepříznivými výsledky. Ačkoliv Silverstone přineslo zlepšení, Brit stále hledá formu a není s dosavadním výkonem spokojený.
Oscar Piastri po penalizaci ve Velké ceně Velké Británie chtěl vyměnit pozici s Landem Norrisem, ale uznal, že by to nebylo fér. I přes zklamání respektoval týmové rozhodnutí a chce se z této zkušenosti poučit.
Lando Norris si za výhru v Británii odnesl trofej složenou z 2 717 kostek LEGO. Tradiční RAC Trophy tak dostala moderní a hravý vzhled.
Oscar Piastri byl frustrovaný po deseti sekundové penalizaci, kterou dostal za zpomalení za safety carem. Trest ho připravil o vítězství a proměnil slibně rozjetý závod ve zklamání.
Po 239 startech se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódiového umístění ve Formuli 1. Trpělivost, vytrvalost a dlouholeté zkušenosti mu přinesly zasloužený úspěch.
Lando Norris využil deštivých podmínek a strategických chyb soupeřů k suverénnímu vítězství na domácí půdě v Silverstone. Zaslouženou pozornost ale sklidil i Nico Hülkenberg, který po letech úsilí získal své první pódium ve Formuli 1.
McLaren zatím zůstává favoritem sezóny, ale šéf týmu Andrea Stella vnímá rostoucí formu Ferrari jako potenciální hrozbu. Podle něj by jejich zlepšení mohlo dodat šampionátu větší napětí.
Max Verstappen po kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie uvedl, že mu Andrea Kimi Antonelli pomohl poskytnutím větrného stínu (tow), což mu mohlo přinést drobné zlepšení času na kolo.
Kimi Antonelli se kvalifikoval na sedmém místě, ale do závodu odstartuje desátý. Nese si penalizaci ztráty tří pozic na startu za kolizi s Maxem Verstappenem v Rakousku.