Fernando Alonso promluvil o svých budoucích plánech. Kromě plné sezóny ve Formuli 1 s McLarenem se hodlá zúčastnit slavných vytrvalostních závodů v Daytoně a v Le Mans a příští rok se také vrátit k Indy 500.
Pokud by mu vše perfektně vyšlo, pak by příští rok v květnu mohl zkompletovat kýženou motoristickou Trojkorunu, která obnáší vítězství ve Velké ceně Monaka (to se mu už povedlo v letech 2006 a 2007), v Indy 500 a v Le Mans.
27. a 28. ledna se představí v americké Daytoně v týmu svého šéfa Zaka Browna, pak si letos také rád vyzkoušel 24hodinovku v Le Mans s Toyotou, s níž loni v listopadu v Abú Zabí testoval, jelikož nekoliduje s žádným z F1 závodů. Do Indianapolis by se pak vrátil v roce 2019. Při formování plánu španělského jezdce bude záležet i na tom, jak se mu bude dařit tento měsíc v americkém vytrvalostním závodě.
"Absolvování tohoto závodu je určitým krokem ve vytrvalostním šampionátu, jaké ty závody vůbec jsou a jak moc si je užiju. Snad mi dá pozitivní odpověď," řekl Alonso po tréninku v Daytoně.
"Po 24hodinovce v Daytoně budu těmto šampionátu lépe rozuměn. 24 hodin v Le Mans a Trojkoruna je dalším cílem. Pokud se mi tedy podaří se vlézt do 24h Le Mans letos, kdy se neobjevím v Indy 500, pak to bude skvělé. A snad v příštím roce bych mohl Indy 500 znovu naplánovat," přemýšlí pilot McLarenu.
V Daytoně by si chtěl vytříbit své jezdecké schopnosti potřebné pro vytrvalostní závody: "Má víceméně stejný cíl jako v Indianapolis - hlavně se zkusit naučit odlišné jízdní techniky, učit se od odborníků na vytrvalostní závody, snažit se stát lepším jezdcem, až těch 24 hodin skončí.
Pro mě půjde o první účast ve vytrvalostním závodě, poprvé s prototypem auta, poprvé v noci, poprvé s vozy GT kolem, takže krok za krokem přijde na řadu celá řada nových věcí. To je celkem velkou výzvou, já jsem však v první řadě připraven na to, abych si ji užil, jak tomu bylo v Indianapolis. Když cítíte příležitost a cítíte se být konkurenceschopní, pak do toho jdete," vysvětluje svůj postoj Alonso.
Ted Kravitz naznačuje, že Aston Martin by mohl být pro Maxe Verstappena lepší volbou než Mercedes, a to kvůli lepšímu souladu s jeho osobností a stylem. Tento faktor by podle něj mohl být klíčový pro další etapu Verstappenovy kariéry mimo Red Bull.
Po závodě v Bahrajnu měl Lewis Hamilton konečně důvod k optimismu. Jeho vyjádření zněla výrazně povzbudivěji než po předchozích Grand Prix v Japonsku a Číně, kde se potýkal s frustrací a zklamáním.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.