Příští týden by se měla sejít strategická skupina, aby probrala téma motorů po roce 2020. Na pořadu dne by měl být i rozpočtový strop, který by se dle německých médií mohl v F1 objevit již v roce 2019.
Příští čtvrtek by krom motorů měla Strategická skupina prodiskutovat otázku rozpočtového stropu, o který žadoní menší týmy. Velkým stájím s de facto neomezenými zdroji se tato myšlenka asi moc líbit nebude a je otázkou, zda vyhraje lobbování či zdravý rozum.
Spekuluje se o částce 150 miliónů dolarů na sezónu. Dle německého Auto Motor und Sport by to tato částka měla odpovídat, ale v eurech. Na druhou stranu není vyloučené, že by se mohla snížit až na hranici "pouhých" 100 miliónů eur. Jen pro porovnání: top týmy údajně nemají v dnešní době problém za sezónu utratit i 400 miliónů eur.
Dokonce by rozpočtový strop mohl být zaveden již v sezóně 2019, kdy by proběhlo otestování tohoto modelu. Týmy by se tak vyhnuly sankcím v případě, že by danou částku překročily.
Na vše by měl dohlížet účetní z řad FIA v každém týmu. Tato myšlenka se ale nebude s největší pravděpodobností líbit samotným stájím, jelikož tato osoba bude mít přístup k velmi citlivým informacím. A po kauze Budkowski by to bylo akorát přilévání oleje do ohně.
Rozpočtové stropy jsou jedním z mechanismů, jak alespoň částečně srovnat výkony v poli. Otázkou je, zda Liberty dokáže tento krok prosadit v tak politickém prostředí, jakým šampionát Formule 1 bezpochyby je.
Ferrari chystá velké technické změny svého vozu, které začne postupně zavádět už při Velké ceně v Imole. Vedení týmu věří, že díky těmto úpravám se brzy zařadí mezi nejrychlejší stáje na startovním roštu.
Lando Norris přiznává svou sebekritiku a frustraci, přičemž místo obviňování týmu se soustředí na analýzu vlastních chyb. Aby plně naplnil svůj potenciál, musí najít rovnováhu mezi sebekritikou a sebedůvěrou, jinak by mohl promarnit šanci na očekávaný průlom.
Zak Brown si znovu rýpl do Alpine a připomněl, že ztráta Oscara Piastriho byla jejich velkým selháním. Vzhledem k Australanově současné formě u McLarenu působí tento přešlap o to bolestněji.
George Russell tvrdí, že kdyby se připojil k Mercedesu hned po vstupu do Formule 1, mohl mít na svém kontě dva tituly. Naznačuje, že čas strávený v menších týmech mohl znamenat ztrátu šampionátů, které by jinak mohl získat.
Lando Norris měl být hlavním tahounem McLarenu v boji o titul, ale drobné chyby ho postupně srážejí a nahrávají jeho klidnějšímu kolegovi Oscarovi Piastrimu. Ten zatím beze slov přebírá roli lídra a ukazuje, kdo má aktuálně navrch.
Začátek nové kapitoly Lewise Hamiltona ve Ferrari se zatím nese ve znamení zklamání. Očekávaný restart kariéry v ikonickém červeném voze se rychle proměnil v sérii neuspokojivých výsledků, které zatím nenaplňují ambice ani fanouškovská očekávání.
Max Verstappen z Red Bullu je známý svou přímočarostí a otevřeností, když přijde na hodnocení dění ve světě formule 1.
Pilot McLarenu si zakládá na férovém přístupu a přátelském vystupování, přesto by bylo chybou vnímat jeho slušnost jako nedostatek bojovnosti. Na trati je připraven tvrdě si jít za svým cílem.
Andrea Kimi Antonelli vstoupil do Formule 1 s velkými očekáváními a silnou podporou Mercedesu, který stojí za ním i v případě chyb. Šéf týmu Toto Wolff mu poskytuje plnou podporu, zatímco Valtteri Bottas, jako rezervní pilot a mentor, ochotně sdílí své zkušenosti.
Yuki Tsunoda po třech závodech v Red Bullu ukazuje potenciál, ale jeho plná adaptace ještě není dokončena. Rozdíl oproti Verstappenovi se projevuje nejen v rychlosti, ale i v práci s pneumatikami, stabilitě a konzistenci výkonu.
Šéf Aston Martinu Andy Cowell přiznal, že nové aerodynamické zařízení týmu jim od svého spuštění výrazně rozšířilo obzory. Podle jeho slov poskytl nový větrný tunel cenné poznatky, které Aston Martin plánuje využít k vývoji rychlejšího a konkurenceschopnějšího monopostu.
Gabriel Bortoleto přiznal, že přechod z vítězství v šampionátech F2 a F3 na závodění na chvostu startovního pole Formule 1 pro něj představuje značnou výzvu.