Kubica by měl při závodech problémy, Di Resta také není moc dobrý, hodnotí Massa

Robert Kubica by se chtěl do F1 vrátit
Robert Kubica by se chtěl do F1 vrátit, foto: Renault Sport F1
Petr Hlawiczka 25. října 2017 06:25
Sdílej:

Pokud by měl Robert Kubica závodit ve Formuli 1, pak by měl podle Felipeho Massy velké problémy. Za dobrého kandidáta na svou sedačku nepovažuje ani Paula di Restu, o kterém Williams přemýšlí.

Stáj z Grove stále neoznámila, kdo bude příští rok týmovým kolegou Lance Strolla. Za možné kandidáty někteří považují Roberta Kubicu s Paulem di Restou, které si vyzkoušela během testů v Silverstone a v Maďarsku, ale i Pascal Wehrlein z Mercedesu či Daniil Kvjat. Věk pod 25 let by u posledních dvou jmenovaných podle Paddyho Lowea nemusel být problém, s jejich alkoholovým sponzorem Martini by se podle něj v tomto případě dále jednat.

Podle Massy by ale měl Kubica kvůli svému hendikepu v F1 s řízením problémy: "Tak zaprvé, nemám ponětí o tom, jak jezdí. Abych byl upřímný, tak já bych nedokázal to, co on - jezdit jen s jednou rukou. Pro mě je ale neuvěřitelné, že by netrpěl v některých závodech v tomto voze, protože je na ovládání fyzicky mnohem náročnější."

"Opravdu respektuji to, co dělá. A to, co dělá, je zkrátka úžasné. Není však možné věřit tomu, že by neměl nějaké problémy," kroutí hlavou pro GP Gazette Brazilec, jenž by v F1 ještě jednu sezónu rád zůstal.

Podle něj by jako náhrada místo něj nebyl dobrý ani Paul di Resta, jenž jej zastoupil v Maďarsku, kde mu bylo nevolno: "Nevěřím, že je pro tým tím správným jezdcem pro vývoj auta, dosahování výsledků a všeho kolem. Navíc si nemyslím, že by tam, kde závodí, odváděl skvělou práci. Nejsem tady kvůli stížnostem nebo komentování věcí, je to jen můj názor."

Massa věří, že si na patřičných místech u Williamsu jeho jezdecké umění cení, a proto si jej rozhodnou ponechat i pro sezónu 2018: "Docela věřím, že lidé vědí, co je pro tým nejlepší. Tohle vědí docela dobře. Ale jak už jsem řekl, někdy to v F1 není jen o vašem talentu, který se počítá - někdy musíte mít kolem sebe další věci. A to je žel u některých týmů součástí F1."

Na případný konec své kariéry, kterou měl v F1 završit už loni, je však připravený: "Určitě, jsem kvůli tomu v pohodě. Nemám žádné frustrace. Jak jsem uvedl dříve, tak jsem toho udělal mnohem více, než jsem čekal. Pokud to má tedy skončit, pak je čas. Nemusí to končit, možná ještě stále něco zbývá. Jsem uvolněný, myslím na svou práci, na své auto. Období frustrace v mé kariéře už přešlo."

Stalo se
Novinky
Max Verstappen

Budoucnost Maxe Verstappena znovu v centru pozornosti. Mercedes měl údajně učinit důležitý krok

Budoucnost Maxe Verstappena je znovu v centru dění ve světě F1. Ralf Schumacher tvrdí, že Mercedes mu předložil nabídku na přestup z Red Bullu. Spekulace podporují i výkonnostní klauzule v kontraktu, zatímco Russell mluví o vlivu vývoje.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

George Russell varuje konkurenci. Ferrari může zamíchat bojem o titul

Ferrari v Barceloně výrazně zamíchalo pořadím sil ve F1. Díky rozsáhlým vylepšením získal Lewis Hamilton své první vítězství za italský tým a ukončil dominanci Mercedesu. George Russell upozornil, že o boji o titul letos rozhodne především rychlost vývoje monopostů a nasazování nových dílů.

Novinky
Velká cena Monaka 2026

Mercedes oficiálně vstupuje do sporu po GP Monaka

Mercedes se připojil ke sporu kolem Velké ceny Monaka a požádal FIA o přezkum rozhodnutí, které vedlo ke zrušení časových penalizací Pierra Gaslyho. Tým upozorňuje na možné narušení sportovní spravedlnosti, nejednotné uplatňování pravidel a nerovné možnosti odvolání mezi jednotlivými jezdci a týmy.

Novinky
Pierre Gasly

Spor o penalizaci Pierra Gaslyho po GP Monaka eskaluje. McLaren a Red Bull podaly odvolání k FIA

Kontroverze po Velké ceně Monaka pokračuje. McLaren a Red Bull podaly odvolání k Mezinárodnímu odvolacímu soudu FIA proti zrušení dvou penalizací Pierra Gaslyho. Podle obou týmů rozhodnutí narušuje sportovní spravedlnost a vyvolává pochybnosti o jednotném výkladu pravidel.