Toro Rosso potvrdilo druhého pilota pro závod v americkém Austinu. Dle předpokladů se jím stává Novozélanďan Brendon Hartley
Toro Rosso oficiálně potvrdilo, že druhým pilotem v Austinu bude novozélandský rodák Brendon Hartley, šampión WEC 2015 a letošní 24h Le Mans, který se stal juniorem Red Bullu již v roce 2008. Popár letech se ale vztahy mezi ním a týmy nápojového gigantu rozvázaly a roce 2012 testoval za Mercedes.
Kvůli absenci Pierra Gaslyho si ale Hartley poprvé vyzkouší monopost F1. Gasly nakonec pojede finále Super Formule v Japonsku, kde má jako jediný pilot Hondy šanci na zisk titulu. V současné době je druhý se ztrátou 0,5 bodu (některé méně významné závody šampionátu mají poloviční bodovou dotaci).
"Je to skvělý pocit. Bylo to pro mě překvapení, ale nikdy jsem se nevzdal svého dětského snu jezdit v F1. Hodně jsem se posunul od doby, kdy jsem byl rezervním pilotem Toro Rosso a Red Bullu. Za ty léta jsem se stal silnějším a více odhodlaným. Okruh Amerik je jednou z tratí, které si opravdu užívám. Navíc jsem zde před časem jezdil. Nemám žádná velká očekávání, ale cítím, že jsem připraven na svůj debut," řekl Hartley.
K situaci se vyjádřil i šéf italské juniorky Red Bullu Franz Tost: "Brendon k nám přichází jakožto úřadující šampión Le Mans a navíc vede celý šampionát WEC, který v roce 2015 vyhrál. Jsme rádi, že je zpátky u nás v týmu. Díky jeho rozsáhlým zkušenostem jsme přesvědčeni, že odvede skvělou práci."
Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem naznačil, že Formule 1 by mohla od roku 2029 přejít na dostupnější motorovou formuli. Zároveň znovu otevřel téma dvanáctého týmu, který by mohl pocházet z Číny, což by mohlo výrazně ovlivnit technický i geopolitický směr šampionátu.
Racing Bulls zažil na Velké ceně Británie nepovedený den, když oba jezdci Liam Lawson i Isack Hadjar havarovali a nedokončili závod. Zatímco soupeři ze středu pole bodovali, tým odjíždí bez bodů a s nutností rychle se zlepšit.
Fernando Alonso označil závod na Silverstonu za zklamání a netajil svou frustraci z týmové strategie, která podle něj ovlivnila lepší výsledek. Přestože dojel na bodech, Španěl měl pocit, že Aston Martin nevyužil příležitostí, které se během proměnlivého závodu nabízely.
Red Bull dál tlačí na čelo pole a z RB21 se snaží dostat maximum v každém závodě. Místo velkých balíčků sází na postupné dolaďování výkonu.
Velké naděje skončily dřív, než závod vůbec začal. Franco Colapinto musel odstavit svůj vůz už po zaváděcím kole a z britské Grand Prix tak odcházel bez jediné závodní zatáčky.
Kimi Antonelli musel ve Velké ceně Británie po těžké kolizi s Hadjarem odstoupit. Incident v hustém dešti a nulové viditelnosti vyústil v jeho čtvrté DNF ze šesti závodů a jen podtrhl náročnost jeho nováčkovské sezóny
Lewis Hamilton otevřeně přiznal, že jej na Velké ceně Velké Británie brzdila nejen strategie Ferrari, ale i vlastní chyby a nedostatky vozu. Britský mistr světa se po náročném závodě cítil omezený komplexními problémy, které mu znemožnily naplno bojovat o lepší pozici.
Carlos Sainz označil své dvanácté místo v Silverstonu za zklamání, které se rovnalo odstoupení. Po slibném průběhu závodu ho smolná kolize s Leclercem připravila o body i další šanci na lepší výsledek pro trápící se Williams.
Charles Leclerc se na britské Grand Prix trápil. Kvůli střídavě mokré a suché trati se celý závod potýkal s problémy a nakonec dojel až čtrnáctý. Pro jezdeckou hvězdu Ferrari to byl závod, na který bude chtít co nejdříve zapomenout.
Po 15 letech ve Formuli 1 se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódia a ukončil tak dlouholeté čekání na vysněný výsledek. Německý jezdec předvedl vyzrálý výkon a potvrdil, že vytrvalost se ve světě motorsportu vyplácí.
Ferrari během britské Grand Prix přišlo o GPS signál Hamiltonova vozu a muselo činit strategická rozhodnutí prakticky naslepo. Výpadek dat ovlivnil i načasování přezutí, což stálo Hamiltona cenné sekundy a možný posun na pódium.
Red Bull vsadil na odvážnou strategii v nastavení Verstappenova vozu pro britskou Grand Prix – risk se však obrátil proti nim.