Aston Martin se od roku 2018 stává titulárním sponzorem Red Bullu. Dojde také k vytvoření Centra pokročilé výkonnosti na půdě Red Bullu s vyhlídkou na stavbu vlastního motoru pro rok 2021, kdy se změní pravidla.
Aston s Red Bullem spolupracuje už od počátku roku 2016 jako inovační partner. Konstruktér Adrian Newey pro ně pomáhal vyvíjet hyperauto Valkyrie. Jejich partnerství se nyní posouvá na další úroveň, od příští sezóny ponese tým jméno Aston Martin Red Bull Racing.
Britská automobilka na voze dostane prominentní prostor. Součástí smlouvy je i vytvoření nového Centra pokročilé výkonnosti (Advanced Performance Centre) v prostorách továrny Red Bullu v Milton Keynes. Zaměstná přes 100 lidí a na starosti bude mít vývoj dalšího superauta.
"Naše inovační partnerství s Aston Martinem bylo průkopnické od prvního dne. Poté, co jsme v roce 2016 navrhli a vytvořili velmi úspěšný Aston Martin Valkyrie, očekáváme, že dále posílíme naše partnerství. Tým bude příští rok závodit jako Aston Martin Red Bull Racing," potvrzuje šéf závodní stáje Christian Horner.
"Navíc přes 100 zaměstnanců bude obsluhovat nové Centrum pokročilé výkonnosti na naší půdě zde v Milton Keynes. Umožní nám dále spolupracovat s Aston Martinem na výjimečných, stejně inovativních nových projektech," sděluje Horner.
Výkonný ředitel malé britské automobilky Aston Martin Andy Palmer si myslí, že ze svého zapojení do Formule 1 budou těžit nejen nyní, ale zejména v budoucnosti, kdy má od roku 2021 dojít ke zjednodušení motorových pravidel.
"Titulární partnerství je dalším logickým krokem našeho inovačního partnerství. Užíváme si globálního povědomí, které poskytuje oživená Formule 1. Jednání o pohonných jednotkách nás zajímají, ale pouze tehdy, pokud budou správné okolnosti," upozorňuje Palmer.
"Nevstoupíme do motorové války bez omezení nákladů či hodin na dynamometru, ale věříme, že pokud FIA dokáže vytvořit to správné prostředí, tak budeme mít zájem," dodává šéf Aston Martinu.
Po zavedení nové specifikace motorů v roce 2026 by se mohla Formule 1 zaměřit na možnost návratu motorů V10, které zmizely z F1 po roce 2005. Tento návrh vyvolává mezi jezdci odlišné názory.
Jack Doohan nezačal sezónu dobře, když po dvou závodech nezískal žádné body a připsal si čtyři trestné body na superlicenci. Tato negativní bilance ho může ohrozit, pokud nepřijde s rychlým zlepšením výkonů.
Po závodě v Šanghaji Red Bull svolá speciální schůzku zaměřenou na analýzu výkonnosti monopostu RB21 a jeho následné zlepšení.
Výhra Andrea Kimiho Antonelliho v anketě „Jezdec dne“ vyvolala mezi fanoušky určité pochybnosti, ale nakonec se ukázalo, že si tento titul skutečně zasloužil, i když konkurence byla silná.
Red Bull zažil zklamání na Velké ceně Číny, kde se popáté za posledních sedm závodů neprobojoval na stupně vítězů.
Ferrari se po Velké Číny ceně ocitlo v nepříjemné situaci, když byli oba jeho jezdci diskvalifikováni kvůli technickým nesrovnalostem. Ferrari však na vzniklou situaci reagovalo rychle a svým fanouškům poskytlo oficiální vysvětlení.
Liam Lawson ví, že jeho výkony rozhodují o jeho budoucnosti v Red Bullu, ale nemá čas se na auto dostatečně přizpůsobit. V Číně skončil dvanáctý.
Obě Ferrari s Pierrem Gaslym byli po závodě Velké ceny Číny diskvalifikováni, což znamená, že přicházejí o cenné body. Vozy neprošly technickou kontrolou po závodě.
V závěru Velké ceny Číny čelil Lando Norris problémům s brzdovým pedálem, což málem změnilo výsledek jeho závodu.
Oscar Piastri dominantně zvítězil ve Velké ceně Číny, když od startu až do cíle udržoval bezpečný náskok před týmovým kolegou Landem Norrisem.
Lewis Hamilton dosáhl historického vítězství ve Formuli 1, když poprvé v kariéře vyhrál závod bez podpory motoru Mercedes. Ve všech svých dosavadních vítězstvích od roku 2012 vždy závodil s motorem Stříbrných šípů.
Júki Cunoda zazářil i při Velké ceně Číny, kde ve sprintu obsadil šesté místo a následně si vybojoval místo v první desítce na startovním roštu.