Jak vnímají nasazení Halo někteří současní piloti Formule 1? Vadí jim, nebo ho naopak vítají?
Halo bude od příštího roku povinný pro všechny týmy a o rok později by se měl objevit i v nižších sériích. Toto rozhodnutí se nejdříve setkalo s velkou vlnou nevole, a to primárně kvůli vzhledu. Piloti se ale nasazení nebrání. Oni totiž vozy F1 opravdu řídí a ví, jaké nebezpečí jim potencionálně hrozí.
"Nemělo by se o nasazení vůbec pochybovat. Kdybyste tento systém nabídli Justinu Wilsonovi, tak by to taky neodmítl. Rádi to budeme používat, jelikož nám to pomáhá chránit naše životy. Nelze to plně kontrolovat, ale máme vědomí, že je tu něco, co nás může ochránit v určitých scénářích. Bylo by ignorantské a stupidní se tomu bránit," řekl před Velkou cenou Maďarska vedoucí muž šampionátu Vettel.
Alonso to vidí podobně: "Jsem pro, Halo vnímám pozitivně. Myslím si, že extra ochrana hlavy by někomu mohla zachránit jednou život, takže to má význam," řekl mistr světa z let 2005 a 2006. "Bohužel jsem během mé kariéry přišel o některé kolegy, kamarády. Justin Wilson a Jules Bianchi jsou příklady, kde by to bývalo mohlo pomoci. Co se týče vzhledu, tak je těžké uspokojit každého."
"Pamatuji, že před 50 leti nebyly ve Formuli 1 pásy. To by dneska lidi mohli na sociálních sítích začít psát, že by ve F1 neměly být pásy, jelikož tak ztrácí svou DNA. Nedává to ale smysl," dodal Alonso.
Jednou z esencí Formule 1 byl vždy risk a nebezpečí, které jde se závoděním v monopostech s otevřeným kokpitem ruku v ruce. Dle pilota Red Bullu nebude mít Halo vliv na vnímání tohoto faktoru ze strany fanoušků.
"Nebezpečí je určitou formou vzrušení, ale pro mě to není o tom, že to schytám ulítlou pneumatikou do hlavy. Jde o to, že na městských okruzích se snažíte jet na absolutní hraně a v každé zatáčce riskujete bouračku a víte, že při pokusu o předjetí můžete skončit ve zdi," okomentoval situaci Australan.
Ani Kimi Räikkönen nevidí povinné nasazení ochranného systému Halo jako problém: "Myslím si, že nás to nijak nebude obtěžovat při jízdě. Ani si toho nevšimneme. Myslím si, že všechny ty kecy ohledně viditelnosti jsou nesmysl. Lidé, kteří o tom píší, nikdy neřídili vůz F1. Jde jen o bezpečnost a je to dobře. Pokud se tím vyhneme alespoň jednomu vážnému zranění, tak to má smysl."
Ferrari chystá velké technické změny svého vozu, které začne postupně zavádět už při Velké ceně v Imole. Vedení týmu věří, že díky těmto úpravám se brzy zařadí mezi nejrychlejší stáje na startovním roštu.
Lando Norris přiznává svou sebekritiku a frustraci, přičemž místo obviňování týmu se soustředí na analýzu vlastních chyb. Aby plně naplnil svůj potenciál, musí najít rovnováhu mezi sebekritikou a sebedůvěrou, jinak by mohl promarnit šanci na očekávaný průlom.
Zak Brown si znovu rýpl do Alpine a připomněl, že ztráta Oscara Piastriho byla jejich velkým selháním. Vzhledem k Australanově současné formě u McLarenu působí tento přešlap o to bolestněji.
George Russell tvrdí, že kdyby se připojil k Mercedesu hned po vstupu do Formule 1, mohl mít na svém kontě dva tituly. Naznačuje, že čas strávený v menších týmech mohl znamenat ztrátu šampionátů, které by jinak mohl získat.
Lando Norris měl být hlavním tahounem McLarenu v boji o titul, ale drobné chyby ho postupně srážejí a nahrávají jeho klidnějšímu kolegovi Oscarovi Piastrimu. Ten zatím beze slov přebírá roli lídra a ukazuje, kdo má aktuálně navrch.
Začátek nové kapitoly Lewise Hamiltona ve Ferrari se zatím nese ve znamení zklamání. Očekávaný restart kariéry v ikonickém červeném voze se rychle proměnil v sérii neuspokojivých výsledků, které zatím nenaplňují ambice ani fanouškovská očekávání.
Max Verstappen z Red Bullu je známý svou přímočarostí a otevřeností, když přijde na hodnocení dění ve světě formule 1.
Pilot McLarenu si zakládá na férovém přístupu a přátelském vystupování, přesto by bylo chybou vnímat jeho slušnost jako nedostatek bojovnosti. Na trati je připraven tvrdě si jít za svým cílem.
Andrea Kimi Antonelli vstoupil do Formule 1 s velkými očekáváními a silnou podporou Mercedesu, který stojí za ním i v případě chyb. Šéf týmu Toto Wolff mu poskytuje plnou podporu, zatímco Valtteri Bottas, jako rezervní pilot a mentor, ochotně sdílí své zkušenosti.
Yuki Tsunoda po třech závodech v Red Bullu ukazuje potenciál, ale jeho plná adaptace ještě není dokončena. Rozdíl oproti Verstappenovi se projevuje nejen v rychlosti, ale i v práci s pneumatikami, stabilitě a konzistenci výkonu.
Šéf Aston Martinu Andy Cowell přiznal, že nové aerodynamické zařízení týmu jim od svého spuštění výrazně rozšířilo obzory. Podle jeho slov poskytl nový větrný tunel cenné poznatky, které Aston Martin plánuje využít k vývoji rychlejšího a konkurenceschopnějšího monopostu.
Gabriel Bortoleto přiznal, že přechod z vítězství v šampionátech F2 a F3 na závodění na chvostu startovního pole Formule 1 pro něj představuje značnou výzvu.