Netradiční druhý čtvrteční trénink nejvíce sedl Vettelovi, ten nadělil druhému Ricciardovi takřka půl sekundy. Volné jízdy navíc ovlivnila nehoda Lance Strolla, který svůj Williams zaparkoval do barikád před kasínem.
Jsou dvě hodiny odpoledne a nás čeká druhá devadesátiminutovka volných jízd na Azurovém pobřeží. Teplota vzduchu je příjemných 22 stupňů. Povrch je o 17 stupňů teplejší. Hlavními otázníky pro druhý trénink je forma Jensona Buttona, který ráno zajel 14. nejrychlejší čas, a to se ztrátou 1,5 vteřiny. Dále nás bude zajímat, zda Renault pořešil problém s baterií na voze Nica Hülkenberga. S obtížemi se potýkal i Sauber Marcuse Ericssona, zde ale zlobila převodovka. Ani jeden z těchto pilotů zatím nezajel měřený čas.
Nedá se očekávat, že se dnes dočkáme čistých kvalifikačních časů, jelikož třetí trénink proběhne až v sobotu a mechanici budou jistě dělat celou řadu změn. Nyní ale již jako první do úzkých uliček Monte Carla vyjíždí Renault Nica Hülkenberga, Haas Kevina Magnussena a Romaina Grosjeana.
Na trati jsou nyní i další jezdci a první měřený okruh zajíždí Magnussen, hned za ním se pak řítí Grosjean, který drží nejrychlejší čas 1:16,741. Překonává ho Kimi, kterému to ale vrací Magnussen s novým nejrychlejším časem 1:14,796.
Nyní se na první místo dostává Vandoorne na McLarenu, a to na ultra-měkké směsi. Oranžový vůz ale překonává ruský bohatýr Kvjat s časem 1:14,031. Mezitím Ocon škrtá zadkem vozu bariéru, ale bez problémů je schopen pokračovat.
Na první místo se dostává Sainz a jako první překonává svým časem hranici 1:14,000. Do boxů ale musí nyní zajet Joylon Palmer, kterému se kouří z motoru a vypadá to, že Renault bude mít ještě perný víkend.
Své měřené časy začínají zajíždět i jezdci Mercedesu, a to na super-měkké směsi. Zatím z toho ale žádný zázrak není. Na čele se drží Kvjat s časem 1:13,331, tedy časem lepším než zajel Hamilton v ranním tréninku.
Na trati se konečně objevuje i Jenson Button na ultra-měkké a svým prvním časem se zatím zapojuje na poslední místo se ztrátou více jak 12 vteřin. “Nefungují mi gumy,” hlásí do rádia Hamilton a zajíždí do boxů.
25 minut po začátku mají již všichni piloti zajetý alespoň jeden měřený čas. Ve vedení stále Kvjat. Střídá ho ale jeho bývalý týmový kolega z Red Bullu Ricciardo na ultra-měkké, a to s časem rychlejším o 51 tisícin.
Jezdci pomalu ale jistě přechází na ultra-měkkou směs a začínají zlepšovat své časy. Po polovině tréninku Ricciarda překonává Vettel o více jak půl vteřiny s časem 1:12,759.
Pár minut před třetí tu máme žluté vlajky v prvním a druhém sektoru, které zavinil Lance Stroll. U kasina totiž svůj Williams poslal do svodidel. Auto bude muset být odvezeno a trénink je z tohoto důvodu pozastaven.
V 15:00 bude trénink restartován a na jezdce tak bude čekat ještě 30 minut volných jízd v ulicích na Francouzské riviéře.
#F1 #MonacoGP FP2 Best sectors: #Vettel fastest, #Mercedes chose wrong setup, #Kvyat 2nd pic.twitter.com/9nw1hgzNXh
— Petr Hlawiczka (@hlawiczka) May 25, 2017Většina jezdců se vrací na trať, ale žádné větší změny se v prvních deseti minutách po restartu nemění. Stále je nejrychlejší Vettel, za ním Ricciardo s Kimim. A na čtvrté a páté pozici jsou překvapivě oba jezdci Toro Rosso.
“To je neuvěřitelné,” stěžuje si Verstappen na řazení svého RB13, který dnes již několikrát málem vyletěl z trati.
Vstupujeme do posledních 10 minut dnešního druhého volného tréninku na Velkou cenu Monaka. Své esa z rukávu zatím neukázal Mercedes, který na špici ztrácí cca 1 vteřinu. Dá se ale předpokládat, že je to jen klasické pytlování písku.
Žádné změny se již nedějí a druhý trénink v Monackém knížectví je u konce.
Po zavedení nové specifikace motorů v roce 2026 by se mohla Formule 1 zaměřit na možnost návratu motorů V10, které zmizely z F1 po roce 2005. Tento návrh vyvolává mezi jezdci odlišné názory.
Jack Doohan nezačal sezónu dobře, když po dvou závodech nezískal žádné body a připsal si čtyři trestné body na superlicenci. Tato negativní bilance ho může ohrozit, pokud nepřijde s rychlým zlepšením výkonů.
Po závodě v Šanghaji Red Bull svolá speciální schůzku zaměřenou na analýzu výkonnosti monopostu RB21 a jeho následné zlepšení.
Výhra Andrea Kimiho Antonelliho v anketě „Jezdec dne“ vyvolala mezi fanoušky určité pochybnosti, ale nakonec se ukázalo, že si tento titul skutečně zasloužil, i když konkurence byla silná.
Red Bull zažil zklamání na Velké ceně Číny, kde se popáté za posledních sedm závodů neprobojoval na stupně vítězů.
Ferrari se po Velké Číny ceně ocitlo v nepříjemné situaci, když byli oba jeho jezdci diskvalifikováni kvůli technickým nesrovnalostem. Ferrari však na vzniklou situaci reagovalo rychle a svým fanouškům poskytlo oficiální vysvětlení.
Liam Lawson ví, že jeho výkony rozhodují o jeho budoucnosti v Red Bullu, ale nemá čas se na auto dostatečně přizpůsobit. V Číně skončil dvanáctý.
Obě Ferrari s Pierrem Gaslym byli po závodě Velké ceny Číny diskvalifikováni, což znamená, že přicházejí o cenné body. Vozy neprošly technickou kontrolou po závodě.
V závěru Velké ceny Číny čelil Lando Norris problémům s brzdovým pedálem, což málem změnilo výsledek jeho závodu.
Oscar Piastri dominantně zvítězil ve Velké ceně Číny, když od startu až do cíle udržoval bezpečný náskok před týmovým kolegou Landem Norrisem.
Lewis Hamilton dosáhl historického vítězství ve Formuli 1, když poprvé v kariéře vyhrál závod bez podpory motoru Mercedes. Ve všech svých dosavadních vítězstvích od roku 2012 vždy závodil s motorem Stříbrných šípů.
Júki Cunoda zazářil i při Velké ceně Číny, kde ve sprintu obsadil šesté místo a následně si vybojoval místo v první desítce na startovním roštu.