Alonso namísto Velké ceny Monaka pojede tradiční Indy 500 za oceánem. Toto rozhodnutí spustilo značnou kontroverzi, ale většinově se sečkalo s pochopením, jelikož současná forma McLarenu je doslova tristní a nevypadá to, že by šla v následujících týdnech zásadně nahoru.
Alonso měl již možnost zajet do Ameriky, kde se podíval na závod IndyCar v Alabamě a popovídal si s představiteli týmu Andretti. Sám Španěl byl pak překvapen, jak na něj Američané reagovali.
"Byl jsem na letišti v Indianapolis a Chicagu, všichni mě zastavovali a chtěli si potřást rukou a popřát mi hodně štěstí. Bylo to jako u mě doma ve Španělsku. Je to velká velká změna," okomentoval situaci Alonso.
"Jak jsem již řekl, největší překvapení tohoto víkendu byl ten zájem médií a lidí o mou osobu. Většinou jsem se v Americe mohl pohybovat dosti uvolněně, rád jsem tam trávil dovolenou, jelikož mě málokdo poznal a měl jsem tam i nějaké soukromí. Nyní už to neplatí, alespoň co se týče letištních hal," dodal rodák z asturisjkého Ovieda.
Dle Alonsa je svět IndyCar diametrálně odlišný od Formule 1: "Vše je tu jiné. Ať už mluvíme o paddocku, fanoušcích, lidech kolem vás nebo způsobu, jakým komunikujete s týmem a soupeři. Byl jsem pozván na jeden briefing z jezdci a bylo to něco naprosto jiného, než co znám z F1."
"Byl to docela náročný víkend, pak jsem musel letět do Indy, abych si vyzkoušel sedačku a vyřešil nějaké další záležitosti s týmem. V úterý jsem pak jezdil na simulátoru. Bylo to ale jen na pár hodin, asi tři nebo čtyři. Pak jsem si osahal auto i na ovále," pokračoval Alonso.
"Realita bude samozřejmě jiná, jelikož na simulátoru je hračka jet 370 km/h. Monopost bude naživo rozhodně náročnější, ale alespoň že jsem měl možnost vidět auto a vidět, co bude člověk potřebovat v zatáčkách," dodal dvojnásobný mistr světa.
Alonso přiznává, že závod v Indy mu může pomoci i po stránce psychické. "Taky mi to pomůže naučit se zase novým věcem. Člověk si pročistí hlavu je zase na začátku a učí se od znova. Mám motivaci a chci zajet co nejlepší závod. Snad ho dokončím a třeba přispěji i nějakým bodíkem. Bude to hodně hektické, takže jsem rád, že si to tu mohu užít již teď."
Co se týče setkání se šéfem týmu Michaelem Andrettim, je Alonso velmi spokojen. "Byl k nám velmi příjemný a přivítal nás, jak se patří. Připravil pro nás malou grilovačku, kam dorazili i další jezdci. On má s Indy 500 obrovské zkušenosti, takže bude skvělým poradcem."
"Bude pro mě připravovat strategii. Hodně jsem s ním diskutoval, měli jsme k tomu řadu příležitostí- obědy, večeře a tak dále. Je velkou oporou," zakončil Alonso.
Lando Norris v barvách stáje McLaren udával tón druhému volnému tréninku na Velkou cenu Saúdské Arábie, který se v pátek odehrál v Džiddě. Mladý Brit předvedl na tamním městském okruhu vynikající výkon a stanovil nejrychlejší čas dne, čímž potvrdil, že s ním bude třeba v dalším průběhu víkendu vážně počítat.
Pierre Gasly se ukázal jako nejrychlejší jezdec na začátku víkendového programu Velké ceny Saúdské Arábie, když se první den závodního víkendu dostal na vrchol časových tabulek.
Lewis Hamilton je přesvědčen, že Formule 1 by měla zůstat tvrdým a náročným sportem. Místo spoléhání na chladicí systémy se proto soustředí na lepší fyzickou přípravu, která podle něj patří k pravému závodnickému duchu.
George Russell vyjádřil pochopení pro spekulace, že by Mercedes rád získal Maxe Verstappena. Podle něj je naprosto logické, že tým usiluje o nejlepšího jezdce současné generace, pokud se naskytne taková příležitost.
Yuki Tsunoda přiznává, že se za volantem náročného RB21 zatím necítí jistě ani uvolněně. Přesto dál pracuje na tom, aby lépe pochopil chování vozu a získal plnou kontrolu.
Jezdec Red Bullu říká, že problémy s ovladatelností jejich vozu nejsou způsobeny jen nepřesnými daty ze starého větrného tunelu. Podle něj jsou potíže hlubší a bude potřeba je pečlivěji prozkoumat.
Ted Kravitz naznačuje, že Aston Martin by mohl být pro Maxe Verstappena lepší volbou než Mercedes, a to kvůli lepšímu souladu s jeho osobností a stylem. Tento faktor by podle něj mohl být klíčový pro další etapu Verstappenovy kariéry mimo Red Bull.
Po závodě v Bahrajnu měl Lewis Hamilton konečně důvod k optimismu. Jeho vyjádření zněla výrazně povzbudivěji než po předchozích Grand Prix v Japonsku a Číně, kde se potýkal s frustrací a zklamáním.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.