Sportovní ředitel Hondy Jusuke Hasegawa přiznal, že kvůli současným problémům s pohonnou jednotkou sáhla k organizačním změnám, které se však projeví hned.
Hondě letos schází nejen výkonnost, ale i spolehlivost. I když se v Austrálii po velkých potížích v předsezónních testech dostala s jedním vozem do cíle, tak vztahy s McLarenem zůstávají po náročném počátku napjaté.
Její sportovní šéf nyní pro Racer přiznal, že od předsezónních testů proto sáhli k další personální restrukturalizaci: "Je to tak. Nezveřejňujeme detaily, ale část organizace jsme upravili a některé členy vyměnili. Normálně, když děláte změny, tak vás to ovlivní v dlouhodobém horizontu, ne do jednoho či dvou týdnů."
Před dalším závodem v Číně, který se jede tento víkend, očekává ještě horší výkonnost než v Austrálii, kde Fernando Alonso držel dlouho 10. příčku: "V Číně nám to může uškodit kvůli dlouhé rovince ještě více. Bude to tedy velmi bolestivé, proto se snažíme nasadit něco více, ale nemůžeme nic slibovat," říká Hasegawa.
Závodní ředitel McLarenu Eric Boullier rovněž očekává nižší konkurenceschopnost: "Můžu předpovědět, že s naší rychlostí na tom nebudeme tak šťastně ve srovnání s našimi soupeři, jako tomu bylo v Austrálii. Dlouhé, rychlé rovinky v Šanghaji zřejmě odhalí slabiny našeho balíku ještě více než Albert Parku... Nejdůležitější bude zajistit spolehlivost s oběma vozy, než se začneme soustředit na výkonnost."
McLaren uvedl, že nepřemýšlí o stavbě vlastního pohonné jednotky, která by byla náročná na čas i zdroje, i když si připravuje motory pro své silniční vozy. Od roku 2021 mají navíc vstoupit v platnost nová pravidla - zatím se uvažuje o 1,6litrových motorech s dvojitým turbem (nyní pouze jedno) a bez motorgenerátoru pro rekuperaci tepelné energie (MGU-H). Došlo by tedy k určitému zjednodušení, nárůstu hlučnosti a výkon by pak mohl dosahovat až 1200 koní.
Lewis Hamilton stojí před jednou z největších výzev kariéry – uspět ve Ferrari, kde mnoho legend na titul nedosáhlo. Sedminásobný šampion si uvědomuje náročnost adaptace a s respektem vzhlíží k těm, kteří to zkusili před ním.
George Russell věří, že Mercedes zahájí nadcházející sezónu silněji než v minulých letech a vyhne se problémům, které tým sužovaly u jejich vozů.
Před startem sezóny 2025 ve Formuli 1 vzbudila FIA rozruch svými kroky k omezení jezdců, které vyvolaly bouřlivé reakce v paddocku. Zároveň se objevují spekulace o možném návratu ikonických motorů V10, což by mohlo změnit dynamiku celého šampionátu a přilákat zpět některé velké hráče.
Stáj z Faenzy využila shakedown na okruhu Enza a Dina Ferrariho, kde Juki Tsunoda a Isack Hadjar absolvovali 200 km za volantem nového VCARB 02. Tento monopost, výrazně inspirovaný technologiemi Red Bullu z Milton Keynes, má ambici prosadit se ve středu startovního pole.
Lewis Hamilton se naplno věnuje přípravám na svou debutovou sezónu ve Ferrari. Před oficiálními testy v Bahrajnu už absolvoval čtyři soukromé testy, aby se co nejlépe sžil s novým prostředím.
Aston Martin se chystá na příchod Adriana Neweyho do továrny. Konstruktér zatím nemohl zasahovat do vývoje vozu Aston Martin pro sezónu 2025, ale od března začne přispívat k vylepšení modelu AMR25.
Euforie tifosi a nadšené úsměvy provázejí Lewise Hamiltona prvními týdny ve Ferrari, na které fanoušci dlouho čekali. Přestože cesta k úspěchu nebude snadná, úvod připomíná pohádkový začátek plný očekávání a radosti. Zůstává však otázkou, zda se tento pohádkový sen promění ve skutečný vítězný příběh.
Více než 5 000 nadšených tifosi zaplnilo Fiorano, aby byli svědky historického momentu – Lewis Hamilton a Charles Leclerc poprvé vyrazili na trať s novým vozem Ferrari SF-25.
Po propuštění z pozice šéfa týmu Haas vedl Guenther Steiner právní spor proti svému bývalému zaměstnavateli. Spor byl nyní ukončen, když Steiner žalobu stáhl po mimosoudním urovnání konfliktu mezi oběma stranami.
Po testech s modelem F1 75 se Lewis Hamilton a Charles Leclerc okamžitě vrátili do Itálie, aby poprvé usedli za volant Ferrari SF-25. Na okruhu Fiorano se popasovali s novým vozem pro sezonu 2025 a ukázali své rychlé kolo.
Monacká Velká cena za sucha bývá často předvídatelná, kde kvalifikace často určuje vítěze. Nová pravidla, která zavádějí vyšší počet povinných zastávek v boxech, by však mohla závodnímu víkendu přinést větší dynamiku a agresivnější tempo.
Bezpečnost hraje v motorsportu klíčovou roli, přičemž FIA neustále hledá způsoby, jak zlepšit všechny její aspekty – od ochrany samotných závodníků přes bezpečí traťových maršálů až po maximální zabezpečení diváků.