Vedení okruhu v Imole podepsalo s Berniem Ecclestoneem dohodu na pořádání Velké ceny Itálie od roku 2017, plán však musí ještě schválit národní automobilový klub ACI.
Vedení Italského automobilového klubu (ACI - Automobile Club d'Italia) však i nadále podporuje Monzu i přes její finanční problémy. Imola se nyní během Velké ceny Británie sice dohodla s Ecclestoneem, závody se tam však bez schválení ACI nepojedou.
V úvahu připadá střídání po jednom roce s Monzou, podobně jako se to dělo s Velkou cenou Německa mezi Nürburgringem a Hockenheimem, i když by Velkou cenu Itálie rádi pořádali neustále.
"Bernie ví, že jsme k dispozici. A poslal nám návrh, který jsme podepsali a zaslali mu zpět. Budeme moc rádi, když se F1 vrátí zpět do Imoly. Jde nám hlavně o to, abychom dosáhli tohoto výsledku," komentuje šéf okruhu Uberto Selvatico Estense pro motorsport.com.
"Zkrátka to závisí na Angelovi Sticchim Damianim. Myslím, že jde o politický problém. My máme s Berniem smlouvu a potřebujeme jen schválení národního sportovního orgánu. Pokud by se v budoucnosti Velká cena Itálie neuskutečnila, pak by to byl problém pouze pana Sticchiho Damianiho, který tuto dohodu neumožnil," pokračuje dále Estense.
Podle něj má Imola také podporu regionální vlády. Proto by nyní ráda dostala odpověď na to, zda může začít s přípravami: "Myslím, že nemáme moc času na rozhodnutí. S prací pokračujeme i bez odpovědi od pana Sticchiho Damianiho. Podle mě můžeme počkat maximálně do prosince. Myslím, že to je na hraně, ale nejlepší by bylo, kdyby k tomu došlo dříve, takže bychom k propagaci závodu měli jeden rok."
Podle Estenseho je Imola na rozdíl od Monzy v dobré finanční kondici a okruh by dále před návratem Formule 1 vylepšila. Naposledy se zde jela Velká cena San Marina v roce 2006, pamatuje však i pořádání Velké ceny Itálie v roce 1980.
Po zavedení nové specifikace motorů v roce 2026 by se mohla Formule 1 zaměřit na možnost návratu motorů V10, které zmizely z F1 po roce 2005. Tento návrh vyvolává mezi jezdci odlišné názory.
Jack Doohan nezačal sezónu dobře, když po dvou závodech nezískal žádné body a připsal si čtyři trestné body na superlicenci. Tato negativní bilance ho může ohrozit, pokud nepřijde s rychlým zlepšením výkonů.
Po závodě v Šanghaji Red Bull svolá speciální schůzku zaměřenou na analýzu výkonnosti monopostu RB21 a jeho následné zlepšení.
Výhra Andrea Kimiho Antonelliho v anketě „Jezdec dne“ vyvolala mezi fanoušky určité pochybnosti, ale nakonec se ukázalo, že si tento titul skutečně zasloužil, i když konkurence byla silná.
Red Bull zažil zklamání na Velké ceně Číny, kde se popáté za posledních sedm závodů neprobojoval na stupně vítězů.
Ferrari se po Velké Číny ceně ocitlo v nepříjemné situaci, když byli oba jeho jezdci diskvalifikováni kvůli technickým nesrovnalostem. Ferrari však na vzniklou situaci reagovalo rychle a svým fanouškům poskytlo oficiální vysvětlení.
Liam Lawson ví, že jeho výkony rozhodují o jeho budoucnosti v Red Bullu, ale nemá čas se na auto dostatečně přizpůsobit. V Číně skončil dvanáctý.
Obě Ferrari s Pierrem Gaslym byli po závodě Velké ceny Číny diskvalifikováni, což znamená, že přicházejí o cenné body. Vozy neprošly technickou kontrolou po závodě.
V závěru Velké ceny Číny čelil Lando Norris problémům s brzdovým pedálem, což málem změnilo výsledek jeho závodu.
Oscar Piastri dominantně zvítězil ve Velké ceně Číny, když od startu až do cíle udržoval bezpečný náskok před týmovým kolegou Landem Norrisem.
Lewis Hamilton dosáhl historického vítězství ve Formuli 1, když poprvé v kariéře vyhrál závod bez podpory motoru Mercedes. Ve všech svých dosavadních vítězstvích od roku 2012 vždy závodil s motorem Stříbrných šípů.
Júki Cunoda zazářil i při Velké ceně Číny, kde ve sprintu obsadil šesté místo a následně si vybojoval místo v první desítce na startovním roštu.