FIA v Kanadě přistoupila k přísnějším testům ohebnosti křídel po obviněních, že některé týmy používají nelegální praktiky, kdy ve vysoké rychlosti dochází k nadměrné flexibilitě aerodynamických prvků. Na nic nekalého však nepřišla, proto pravidla měnit nehodlá.
Videa, která jako důkaz poskytly soupeři, odhalují nadměrný pohyb u zadního křídla Ferrari a předního křídla Red Bullu. To vede ke snížení odporu při vyšších rychlostech a získání konkurenční výhody. V nízkých rychlostech přitom přítlak neztrácejí.
Podle článku 3.15 technických pravidel musí být "každá specifická část vozu ovlivňující jeho aerodynamickou výkonnost pevně připevněna k zcela odpružené součástí vozu," což dále "znamená, že pevně připevněná nemá žádný stupeň volnosti."
Podle FIA však všechna pochybná křídla pravidlům plně vyhovují. V Kanadě zkontrolovala zadní křídla prvních pěti stájí, přičemž zvýšila zátěž o 50 %, aby zjistila, zda nedochází k nadměrnému průhybu. Na nic nelegálního ale nepřišla.
Podle šéfa výkonnosti Williamsu, Roba Smedleyho, se zadní křídlo Ferrari i s malým křidélkem nad difuzorem hodně prohýbají už od Velké ceny Španělska: "Všimli jsme si tam toho během testování." Je si ale vědom, že FIA si na to posvítila a vše je v pořádku.
"Vážně to není na mě, abych komentoval to, co dělají. Předpokládám, že technická pravidla neobcházejí a že prošli vším, čemu byli v oblasti statických testů vystaveni," pokračuje Smedley. "Pokud dokážete nalézt výhodu, s níž neporušujete technická pravidla, pak bravo. Odvádíte lepší práci než ostatní."
Veškerá nařčení z nadměrné flexibility odmítá i šéf Red Bullu Christian Horner: "Auto prošlo všemi testy. Podívali se při podrobné prohlídce na všechny ty věci a nejsou s tím žádné problémy."
FIA sice má možnost zpřísnit testování křídel a vystavovat je větší zátěži, po Kanadě je však s výsledky spokojená, proto zatím nevidí žádný důvod ke změně pravidel (přední křídlo se v definovaných bodech při zátěži 1000 N nesmí vertikálně prohnout o více než 10 mm, zadní křídlo se při zatížení 500 N nesmí prohnout o více než 5 mm).
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.
Šéf Red Bullu Christian Horner vysvětlil, že za problémy při zastávkách v boxech v Bahrajnu mohl vadný kabelový svazek v boxovém vybavení. Ten způsobil poruchu semaforu, což tým připravilo o cenné sekundy.
Max Verstappen vyjádřil zklamání nad výkonem Red Bullu ve Velké ceně Bahrajnu, kde skončil na šesté pozici, a přiznal, že tým aktuálně nemá na boj o titul. Kvůli technickým problémům a špatnému tempu auta se objevily spekulace o možné změně týmu na konci sezóny.