Stáj Williams se vrací k zisku poté, co se ji v posledních letech podařilo zlepšit svou konkurenceschopnost a dosahovat v F1 pravidelně dobrých výsledků od sezóny 2014.
V sezóně 2014 a 2015 skončila stáj z Grove na 3. místě v šampionátu konstruktérů, čímž dosáhla na vyšší odměny od držitele komerčních práv i na větší balík peněz od sponzorů.
Tým F1 se dostal ze ztráty 31,5 mil. liber (1,05 miliardy Kč) v roce 2014 do zisku (EBITDA) 0,2 mil. liber (6,7 mil. Kč) poté, co jeho příjmy vzrostly z 70,2 mil. liber (2,35 mld. Kč) v roce 2014 na 101,5 mil. liber (3,4 mld. Kč) loni. Celá skupina Williams snížila ztrátu z roku 2014 z 37 mil. liber (1,24 mld. Kč) na 3,3 mil. liber (110,5 mil. Kč) v roce 2015.
Výkonný ředitel skupiny Mike O'Driscoll finanční výsledky za loňský rok komentuje slovy: "Ze poslední dva roky jsme zcela restrukturalizovali náš byznys a naše výsledky odrážejí významný pokrok jak provozně, tak i finančně. Dokázali jsme pokračovat v našem oživení na dráze, vyvážit příjmy a výdaje i přes obrovské úrovně v soutěživém utrácení v nejnáročnějším finančním prostředí sportu."
"Náš tým Formule 1 dosáhl v roce 2015 na 3. příčku v šampionátu konstruktérů ve druhé sezóně po sobě, což jasně dokresluje změnu, které jsme od počátku restrukturalizace dosáhli v naší závodní konkurenceschopnosti.
Příjem z komerčních práv je vyplácen s ročním zpožděním, a tyto výkazy odrážejí naše velké zlepšení - třetí místo v roce 2014 v šampionátu konstruktérů. Lepší výkonnost na závodní dráze také posílila naši sílu na trhu se sponzory. K týmu Williams Martini Racing se během té doby přidaly se velké značky jako Unilever, Avanade, BT a Hackett. Také jsme viděli, jak několik našich partnerů zvýšilo svůj závazek vůči týmu, což dokládá trvání síly naší značky," dodává O'Driscoll.
Po zavedení nové specifikace motorů v roce 2026 by se mohla Formule 1 zaměřit na možnost návratu motorů V10, které zmizely z F1 po roce 2005. Tento návrh vyvolává mezi jezdci odlišné názory.
Jack Doohan nezačal sezónu dobře, když po dvou závodech nezískal žádné body a připsal si čtyři trestné body na superlicenci. Tato negativní bilance ho může ohrozit, pokud nepřijde s rychlým zlepšením výkonů.
Po závodě v Šanghaji Red Bull svolá speciální schůzku zaměřenou na analýzu výkonnosti monopostu RB21 a jeho následné zlepšení.
Výhra Andrea Kimiho Antonelliho v anketě „Jezdec dne“ vyvolala mezi fanoušky určité pochybnosti, ale nakonec se ukázalo, že si tento titul skutečně zasloužil, i když konkurence byla silná.
Red Bull zažil zklamání na Velké ceně Číny, kde se popáté za posledních sedm závodů neprobojoval na stupně vítězů.
Ferrari se po Velké Číny ceně ocitlo v nepříjemné situaci, když byli oba jeho jezdci diskvalifikováni kvůli technickým nesrovnalostem. Ferrari však na vzniklou situaci reagovalo rychle a svým fanouškům poskytlo oficiální vysvětlení.
Liam Lawson ví, že jeho výkony rozhodují o jeho budoucnosti v Red Bullu, ale nemá čas se na auto dostatečně přizpůsobit. V Číně skončil dvanáctý.
Obě Ferrari s Pierrem Gaslym byli po závodě Velké ceny Číny diskvalifikováni, což znamená, že přicházejí o cenné body. Vozy neprošly technickou kontrolou po závodě.
V závěru Velké ceny Číny čelil Lando Norris problémům s brzdovým pedálem, což málem změnilo výsledek jeho závodu.
Oscar Piastri dominantně zvítězil ve Velké ceně Číny, když od startu až do cíle udržoval bezpečný náskok před týmovým kolegou Landem Norrisem.
Lewis Hamilton dosáhl historického vítězství ve Formuli 1, když poprvé v kariéře vyhrál závod bez podpory motoru Mercedes. Ve všech svých dosavadních vítězstvích od roku 2012 vždy závodil s motorem Stříbrných šípů.
Júki Cunoda zazářil i při Velké ceně Číny, kde ve sprintu obsadil šesté místo a následně si vybojoval místo v první desítce na startovním roštu.