Pilot Red Bullu Daniel Ricciardo popisuje současné závodění ve Formuli 1. Částečné šetření pneumatik a paliva si sice užívá, přivítal by ale spíše jízdu na limitu po celý závod, stejně jako vyrovnanější výkony motorů. Razantní zvýšení přítlaku by podle něj vedle k velmi nudným závodům.
Co by Ricciardo v F1 změnil? "Určitě základní věci - navrácení hluku je jednou z nich. Rychlejší auta, rychlejší po celý závod. Taková, která by nám na to umožnila tlačit po celou dobu."
"Já jsem se nyní dostal do bodu, kdy jsem si vlastně zvykl na veškeré šetření paliva a pneumatik. Je to tak trochu svým způsobem umění a cítím, že jsem si na to zvykl a pochopil to. Není to tak, že bych si to neužíval - vlastně mi to přijde docela zábavné, ale jsem si jistý tím, že bych rád jezdil rychleji, aniž bych se musel s těmito věcmi vypořádávat," popisuje Australan své pocity ze současného závodění v F1.
"Líbilo by se mi, kdyby tempo, celková rychlost závodu, byla vyšší, intenzívnější. A mít velmi rychlé zatáčky, v nichž bych mohl s vozem jezdit rychleji. Nechtěl bych nasadit moc přítlaku, a pak nedokázat následovat jiné auto. Kvalifikace by sice byla zábavná, ale o nedělích by to potom bylo velmi nudné," pokračuje Ricciardo.
"V ideálním světě, kdy by to bylo třeba díky pneumatikám vyšší přilnavosti samotných pneumatik, abychom mohli projíždět rychlé zatáčky a aby to bylo více na pilotovi. Když jsem v roce 2009 testoval v Jerezu, všechny ty rychlé zatáčky byly na mě. Auto v nich drželo - bylo to o tom, jak moc jsem v nich chtěl tlačit.
Nyní cítím, že v kalendáři existuje spousta zatáček, kde jste na svém limitu. Chcete jet rychleji. Cítíte, že byste se díky odvaze dostali na další úroveň, ale auto jednoduše nedrží - a to v rychlostech, které nevyžadují vždy takovou odvahu nebo nejsou tak vzrušující. Proto můžou přijít děcka a docela rychle si zvyknout," vysvětluje pilot Red Bullu.
Kromě toho by si rovněž přál, aby zmizely velké rozdíly ve výkonnosti motorů: "Pohonné jednotky jsou docela složité. Mně se to snadno říká, protože v posledních letech taháme za kratší konec. Myslím jen obecně, aby byla trochu větší vyrovnanost ve výkonech, zkrátka aby pak týmy mohly konstruovat lepší auta. Kdybychom měli všichni podobnou rychlost na rovinkách, všechno by bylo trochu vyrovnanější."
Johnny Herbert přirovnal podmínky, které musí Jack Doohan splnit, aby se prosadil v týmu Alpine, k jinému prostředí ve Formuli 1, se kterým bude tento Australan dobře obeznámen.
Franz Tost označil Aston Martin za tým s velkým potenciálem do budoucna díky příchodu Adriana Neweyho, Andyho Cowella a blížící se spolupráci s Hondou.
Alex Brundle analyzoval styl jízdy Lewise Hamiltona a zjistil, že jeho agresivní brzdění ve vysokorychlostních zatáčkách může být problémem pro stabilitu Ferrari SF-25. Tento rozdíl v přístupu k brzdám mezi ním a Charlesem Leclercem vysvětluje některé z jeho potíží s novým vozem.
Christian Horner odmítl tvrzení Tota Wolffa, že obavy ohledně motorů byly na program Komise F1 přidány na poslední chvíli jako "vtip". Podle Hornera jde o dlouhodobé téma, které bylo opakovaně diskutováno, nikoli novou stížnost.
Tento víkend se ve Miami uskuteční druhý sprintový závod letošní sezony Formule 1. Po šestitýdenní přestávce od prvního sprintu v Číně, kde to vypadalo, že Lewis Hamilton začíná úspěšnou éru ve Ferrari.
Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem naznačil, že letošní kontroverzní pravidla upravující chování jezdců by mohla projít úpravami. Podle něj není vyloučeno, že se na základě reakcí z paddocku i širší veřejnosti dočkáme změn v aktuálním znění těchto předpisů.
Ferrari chystá velké technické změny svého vozu, které začne postupně zavádět už při Velké ceně v Imole. Vedení týmu věří, že díky těmto úpravám se brzy zařadí mezi nejrychlejší stáje na startovním roštu.
Lando Norris přiznává svou sebekritiku a frustraci, přičemž místo obviňování týmu se soustředí na analýzu vlastních chyb. Aby plně naplnil svůj potenciál, musí najít rovnováhu mezi sebekritikou a sebedůvěrou, jinak by mohl promarnit šanci na očekávaný průlom.
Zak Brown si znovu rýpl do Alpine a připomněl, že ztráta Oscara Piastriho byla jejich velkým selháním. Vzhledem k Australanově současné formě u McLarenu působí tento přešlap o to bolestněji.
George Russell tvrdí, že kdyby se připojil k Mercedesu hned po vstupu do Formule 1, mohl mít na svém kontě dva tituly. Naznačuje, že čas strávený v menších týmech mohl znamenat ztrátu šampionátů, které by jinak mohl získat.
Lando Norris měl být hlavním tahounem McLarenu v boji o titul, ale drobné chyby ho postupně srážejí a nahrávají jeho klidnějšímu kolegovi Oscarovi Piastrimu. Ten zatím beze slov přebírá roli lídra a ukazuje, kdo má aktuálně navrch.
Začátek nové kapitoly Lewise Hamiltona ve Ferrari se zatím nese ve znamení zklamání. Očekávaný restart kariéry v ikonickém červeném voze se rychle proměnil v sérii neuspokojivých výsledků, které zatím nenaplňují ambice ani fanouškovská očekávání.