Reputace Jensona Buttona mimo závodní vůz je více než dobrá, samotný jezdec k ní říká: "Pokud nemůžete být mimo auto odlišným člověkem, tak je to slabina". Jenson Button věří tomu, že je jak v závodním autě tak i mimo něj dobrým pilotem - noví jezdci dle něj nemají tak "plný balíček".
36 letý jezdec mluvil před Grand Prix Austrálie s reportéry Sky Sports F1 o své budoucnosti u McLarenu a byl také dotázán, jestli jeho osobní charakter v paddocku dle jeho názoru nedává dojem, že není dostatečně naštvaný a hladový po úspěších. Button, který má tradičně dobré vztahy se svými sponzory, jako například Santanderem, řekl, že po 16 letech v F1 nemusí nikomu dokazovat svoje odhodlání a že nováčci na startovním roštu přijdou na to, že F1 není jen o tom být rychlý.
"Pokud mimo auto nemůžete být odlišným člověkem, tak je to slabina," řekl Jenson Button v rozhovoru s Damonem Hillem, aktuálním reportérem stanice Sky F1. "Já osobně cítím, že když sednete do auta, tak jste určitým typem člověka. Dáváte tomu všechno, vaše maximum a cítím, že zde není nikdo lepší než já v dělání toho během závodního víkendu."
"Když jste mimo auto, tak musíte být rozdílnou osobností, jinak s vámi sponzoři nebudou chtít pracovat, partneři s vámi nebudou chtít pracovat a vaše kariéra bude velmi krátká, ať už jste na trati dobří jak chcete. Musíte být plným balíčkem a to je něco, na čem pracujete během času a je to něco, co se nové děti budou muset velmi rychle naučit s tím, jaký byznys je."
"Pro týmy to ve sportu není nejjednodušší místo pro nalezení sponzorů a partnerů. Potřebují jezdce, kteří nejsou jen rychlí na závodních okruzích, jsou také velmi dobří na veřejnosti, velmi přesvědčiví a někoho, na koho se mohou spolehnout." Button přitom vloni sport málem opustil, ale dle svých slov byl přesvědčen o tom, že obnoví svoje týmové partnerství s 35 letým Fernandem Alonsem poté, co McLaren a Honda "prokázaly", že to s návratem na špici startovního roštu myslí vážně.
Velký triatlonista, Button, nevidí důvod, proč by on i jeho španělský týmový kolega nemohli v F1 zůstat ještě několik let a zároveň pochybuje o tom, že mladí jezdci v ní dokážou zůstat tak dlouho jako oni. "Byl bych překvapen, kdyby 18, 19 letí, kteří teď přišli do sportu, v něm měli 17 leté kariéry, protože svět se změnil. Myslím, že v tom jsem měl štěstí - byl jsem schopen během let vyrůst nejen v dobrého závodního jezdce, ale také v plný balíček, který potřebujete, abyste ve sportu uspěli."
"S Fernandem je to stejné. To je důvod, proč tu jsme tak dlouho a proč týmy neustále chtějí, abychom pro ně závodili, ačkoliv už máme 35 a 36. Důležitou věcí je zůstat na vrcholu vaší fyzické kondice a zůstat na vrcholu ve všech aspektech - pak není žádný důvod končit."
Velké naděje skončily dřív, než závod vůbec začal. Franco Colapinto musel odstavit svůj vůz už po zaváděcím kole a z britské Grand Prix tak odcházel bez jediné závodní zatáčky.
Kimi Antonelli musel ve Velké ceně Británie po těžké kolizi s Hadjarem odstoupit. Incident v hustém dešti a nulové viditelnosti vyústil v jeho čtvrté DNF ze šesti závodů a jen podtrhl náročnost jeho nováčkovské sezóny
Lewis Hamilton otevřeně přiznal, že jej na Velké ceně Velké Británie brzdila nejen strategie Ferrari, ale i vlastní chyby a nedostatky vozu. Britský mistr světa se po náročném závodě cítil omezený komplexními problémy, které mu znemožnily naplno bojovat o lepší pozici.
Carlos Sainz označil své dvanácté místo v Silverstonu za zklamání, které se rovnalo odstoupení. Po slibném průběhu závodu ho smolná kolize s Leclercem připravila o body i další šanci na lepší výsledek pro trápící se Williams.
Charles Leclerc se na britské Grand Prix trápil. Kvůli střídavě mokré a suché trati se celý závod potýkal s problémy a nakonec dojel až čtrnáctý. Pro jezdeckou hvězdu Ferrari to byl závod, na který bude chtít co nejdříve zapomenout.
Po 15 letech ve Formuli 1 se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódia a ukončil tak dlouholeté čekání na vysněný výsledek. Německý jezdec předvedl vyzrálý výkon a potvrdil, že vytrvalost se ve světě motorsportu vyplácí.
Ferrari během britské Grand Prix přišlo o GPS signál Hamiltonova vozu a muselo činit strategická rozhodnutí prakticky naslepo. Výpadek dat ovlivnil i načasování přezutí, což stálo Hamiltona cenné sekundy a možný posun na pódium.
Red Bull vsadil na odvážnou strategii v nastavení Verstappenova vozu pro britskou Grand Prix – risk se však obrátil proti nim.
Lewis Hamilton letos v sezóně 2025 zatím zápasí s nepříznivými výsledky. Ačkoliv Silverstone přineslo zlepšení, Brit stále hledá formu a není s dosavadním výkonem spokojený.
Oscar Piastri po penalizaci ve Velké ceně Velké Británie chtěl vyměnit pozici s Landem Norrisem, ale uznal, že by to nebylo fér. I přes zklamání respektoval týmové rozhodnutí a chce se z této zkušenosti poučit.
Lando Norris si za výhru v Británii odnesl trofej složenou z 2 717 kostek LEGO. Tradiční RAC Trophy tak dostala moderní a hravý vzhled.
Oscar Piastri byl frustrovaný po deseti sekundové penalizaci, kterou dostal za zpomalení za safety carem. Trest ho připravil o vítězství a proměnil slibně rozjetý závod ve zklamání.