Ne všem pilotům se zamlouvá "halo" řešení ochrany kokpitů, které má výrazně zvýšit bezpečnost. Proti je například úřadující mistr světa Lewis Hamilton či Nico Hülkenberg.
Včera ráno si koncept "halo" na svém Ferrari v Barceloně vyzkoušel Kimi Räikkönen, který jej zhodnotil stručně slovy "Je OK."
Felipe Massa, jehož trefila pružina do hlavy v roce 2009 v Maďarsku a zranila jej, uvedl: "Bezpečnost je ta nejdůležitější věc a já naprosto souhlasím s halo, s uzavřenými kokpity či s čímkoliv. Jsem pro tuto změnu. Ale nevypadá to moc hezky. Uvidíme, jaké to bude. Pro bezpečnost je to dobré. Je to fajn."
Hodně si jej pochvaluje Nico Rosberg a je rád, že se má řešení v F1 objevit už od roku 2017. Po zhlédnutí Ferrari na Twitteru poznamenal: "Jde o ohromné zlepšení bezpečnosti. A případně bude také vypadat OK. Já jsem jednoznačně pro!"
MY OPINION: Massive safety improvement. It will look ok too eventually. I'M ALL FOR IT! pic.twitter.com/ONVbZYfjAp
— Nico Rosberg (@nico_rosberg) March 3, 2016Ne všichni jsou ale tak nadšeni. Například Lewis Hamilton prohlásil: "Prosím ne! Tohle je ta nejhůře vypadající úprava v historii Formule 1. Oceňuji snahu zvýšit bezpečnost, ale tohle je Formule 1. A to, jaká je nyní, je naprosto v pořádku."
A Nico Hülkenberg v kritice zašel ještě dál - halo označuje za "příšerné" a vysvětluje proč: "Nedělejte to. Vysílá to špatný signál. F1 je momentálně velmi bezpečná. Vypadá to příšerně. Nelíbí se mi to. Je to zkrátka jedna z těch malých osobních věcí, které bych nerad viděl.
Sport nemůžete sterilizovat. Potřebuje prvek nebezpečí. Myslím, že je určitým způsobem sexy a atraktivní, a to Formule 1 také potřebuje. Bezpečnostní standardy jsou v F1 hodně vysoké a velmi dobré. Já bych byl spokojený s přijetím těchto rizik a pokračoval v tom stavu, jaký máme."
Nečekané odvolání Christiana Hornera z čela Red Bull Racing může zásadně ovlivnit budoucnost Maxe Verstappena. Verstappen nyní stojí před rozhodnutím, zda zůstane u týmu, nebo využije výstupní klauzuli ve své smlouvě.
Martin Brundle potvrdil, že napjatá atmosféra uvnitř Red Bullu je v paddocku snadno rozpoznatelná. Podle něj není těžké vycítit, že v týmu není vše v pořádku.
Alan Permane se po překvapivých změnách v Red Bull Racing Group stává novým šéfem týmu Racing Bulls, čímž se vrací do klíčové manažerské role. Jeho jmenování je důkazem důvěry v jeho bohaté zkušenosti a schopnost vést tým k stabilitě a růstu po náročném období.
Christian Horner byl po dvaceti letech náhle odvolán z pozice šéfa týmu Red Bull. Tým mu poděkoval za dlouholeté vedení, které přineslo osm jezdeckých a šest konstruktérských titulů.
Gabriel Bortoleto přiznal chybu, když při britské Grand Prix zvolil na začátku závodu suché pneumatiky. Risk v proměnlivých podmínkách mu nevyšel a vedl k jeho brzkému odstoupení.
Pierre Gasly zhodnotil chaotický závod na Silverstonu, v němž dokázal získat body pro Alpine. Francouz ocenil týmovou práci a zvládnutí náročných podmínek.
Charles Leclerc a proměnlivé počasí spolu nejdou dohromady. V nejistých podmínkách často chybuje nebo ztrácí tempo, což ho stojí cenné výsledky. Po Velké ceně Velké Británie sklidil kritiku, zejména od mistra světa Jensona Buttona.
Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem naznačil, že Formule 1 by mohla od roku 2029 přejít na dostupnější motorovou formuli. Zároveň znovu otevřel téma dvanáctého týmu, který by mohl pocházet z Číny, což by mohlo výrazně ovlivnit technický i geopolitický směr šampionátu.
Racing Bulls zažil na Velké ceně Británie nepovedený den, když oba jezdci Liam Lawson i Isack Hadjar havarovali a nedokončili závod. Zatímco soupeři ze středu pole bodovali, tým odjíždí bez bodů a s nutností rychle se zlepšit.
Fernando Alonso označil závod na Silverstonu za zklamání a netajil svou frustraci z týmové strategie, která podle něj ovlivnila lepší výsledek. Přestože dojel na bodech, Španěl měl pocit, že Aston Martin nevyužil příležitostí, které se během proměnlivého závodu nabízely.
Red Bull dál tlačí na čelo pole a z RB21 se snaží dostat maximum v každém závodě. Místo velkých balíčků sází na postupné dolaďování výkonu.
Velké naděje skončily dřív, než závod vůbec začal. Franco Colapinto musel odstavit svůj vůz už po zaváděcím kole a z britské Grand Prix tak odcházel bez jediné závodní zatáčky.