Velvyslanec Renaultu Alain Prost tvrdí, že si Mercedes vítězství zaslouží, protože odvádí lepší práci než ostatní výrobci pohonných jednotek.
Na úvod Francouz připomíná, proč v F1 došlo k přechodu z 2,4litrových atmosférických V8 s KERSem na současné 1,6litrové V6 s pokročilým systémem pro rekuperaci energie (ERS).
"Vraťme se zpět o několik let: všichni velcí výrobci měli víceméně stejné motory. Proto řekli: 'Odejdeme, pokud nebudeme moci ukázat, čeho jsme schopni, s něčím, co má větší význam pro automobilový trh.' Všichni chtěli ukázat, že jsou lepší než konkurence," připomíná Prost.
"Lidé si hodně stěžují na dominanci Mercedesu, buďme ale upřímní: odvádějí zkrátka nejlepší práci. Zaslouží si vyhrávat. V F1 někdy jednoduše musíte přijmout to, že je někdo jiný lepší," uvádí zástupce Renaultu, který hybridní pohonné jednotky zatím moc dobře nezvládl. Jeho loňská specifikace byla ještě horší než ta ze závěru sezóny 2014 - jak po stránce spolehlivosti, tak i po stránce výkonu.
"Když jste v minulosti měli problém, za jeden týden jste všechno změnili a druhý týden jste to otestovali na dráze. Nyní existuje příliš mnoho omezení," vysvětluje Prost, proč je tak těžké dosáhnout pokroky. Honda například musela počkat kvůli omezení v počtu vývojových žetonů až na zimu, aby mohla zvětšit turbo a vylepšit svůj motor.
Podle bývalého mistra světa F1 by ale bylo špatné vracet se k jednodušším V8 motorům z minulosti: "Vím, že by si to spousta fanoušků přála, byl by to však špatný signál. F1 musí předvádět novou technologii. Snad by byl možný kompromis mezi tím, co si přejí fanoušci, a co potřebují automobilky."
Red Bull dál tlačí na čelo pole a z RB21 se snaží dostat maximum v každém závodě. Místo velkých balíčků sází na postupné dolaďování výkonu.
Velké naděje skončily dřív, než závod vůbec začal. Franco Colapinto musel odstavit svůj vůz už po zaváděcím kole a z britské Grand Prix tak odcházel bez jediné závodní zatáčky.
Kimi Antonelli musel ve Velké ceně Británie po těžké kolizi s Hadjarem odstoupit. Incident v hustém dešti a nulové viditelnosti vyústil v jeho čtvrté DNF ze šesti závodů a jen podtrhl náročnost jeho nováčkovské sezóny
Lewis Hamilton otevřeně přiznal, že jej na Velké ceně Velké Británie brzdila nejen strategie Ferrari, ale i vlastní chyby a nedostatky vozu. Britský mistr světa se po náročném závodě cítil omezený komplexními problémy, které mu znemožnily naplno bojovat o lepší pozici.
Carlos Sainz označil své dvanácté místo v Silverstonu za zklamání, které se rovnalo odstoupení. Po slibném průběhu závodu ho smolná kolize s Leclercem připravila o body i další šanci na lepší výsledek pro trápící se Williams.
Charles Leclerc se na britské Grand Prix trápil. Kvůli střídavě mokré a suché trati se celý závod potýkal s problémy a nakonec dojel až čtrnáctý. Pro jezdeckou hvězdu Ferrari to byl závod, na který bude chtít co nejdříve zapomenout.
Po 15 letech ve Formuli 1 se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódia a ukončil tak dlouholeté čekání na vysněný výsledek. Německý jezdec předvedl vyzrálý výkon a potvrdil, že vytrvalost se ve světě motorsportu vyplácí.
Ferrari během britské Grand Prix přišlo o GPS signál Hamiltonova vozu a muselo činit strategická rozhodnutí prakticky naslepo. Výpadek dat ovlivnil i načasování přezutí, což stálo Hamiltona cenné sekundy a možný posun na pódium.
Red Bull vsadil na odvážnou strategii v nastavení Verstappenova vozu pro britskou Grand Prix – risk se však obrátil proti nim.
Lewis Hamilton letos v sezóně 2025 zatím zápasí s nepříznivými výsledky. Ačkoliv Silverstone přineslo zlepšení, Brit stále hledá formu a není s dosavadním výkonem spokojený.
Oscar Piastri po penalizaci ve Velké ceně Velké Británie chtěl vyměnit pozici s Landem Norrisem, ale uznal, že by to nebylo fér. I přes zklamání respektoval týmové rozhodnutí a chce se z této zkušenosti poučit.
Lando Norris si za výhru v Británii odnesl trofej složenou z 2 717 kostek LEGO. Tradiční RAC Trophy tak dostala moderní a hravý vzhled.