Šéfové Formule 1 po jednání v Miláně slíbili, že technická pravidla pro sezónu 2017 dokončí do 29. února.
Pirelli včera hostilo schůzku šéfů F1 ve snaze vyřešit konečnou podobu pravidel pro příští sezónu, kdy mělo dojít k velkému nárůstu aerodynamického přítlaku.
Nechyběli na ní Bernie Ecclestone, prezident FIA Jean Todt, prezident Ferrari Sergio Marchionne, sportovní ředitel Mercedesu Toto Wolff ani zástupci dalších týmů. Přítomni byli také někteří piloti včetně Sebastiana Vettela, Daniila Kvjata, Felipeho Massy, Valtteriho Bottase, Kimiho Räikkönena nebo Nica Rosberga.
Hovořilo se zejména o pneumatikách pro sezónu 2017, u nichž by kvůli velké zátěži muselo dojít ke kompromisům, což by smazalo zisky plynoucí z úprav aerodynamiky.
Piloti si navíc přejí pneumatiky s nižší degradací, na kterých by na to během závodů mohli více tlačit. Pirelli dalo najevo, že k tomu potřebuje letos adekvátní testovací program, jenže techničtí šéfové se stále nedohodli na tom, jak budou pravidla příští rok vypadat.
Situace se zhoršila minulý pátek na schůzce technický ředitelů všech týmů společně s Charliem Whitingem v Heathrow. Nedohodli se v podstatě na ničem, proto hrozí odložení změn až na rok 2018, jak to již dříve navrhl Pat Symonds z Williamsu.
Proto se včera v Itálii za přítomnosti šéfů Pirelli - předsedy Marca Tronchettiho Provery a sportovního ředitele Paula Hemberyho - hovořilo nejen o pneumatikách, ale také o potřebě dokončit pravidla pro příští sezónu.
Jednání bylo většinou konstruktivní, a i když se nedošlo ke konečnému výsledku, byl dán příslib pravidla definovat do 29. února, protože od 1. března již bude zapotřebí k jakékoliv úpravě jednomyslného souhlasu všech týmů.
Techničtí šéfové se spolu opět sejdou při jednáních Strategické skupiny a Komise F1 v Ženevě 23. února.
Max Verstappen vynechává mediální den před Velkou cenou Miami, jeho soukromý letoun vyrazil z Francie do USA teprve před několika hodinami. Okamžitě se tak rozšířily spekulace, že nizozemský šampion a jeho partnerka Kelly Piquet možná právě přivítali na svět svého prvního potomka.
Po krátké pauze a nabírání sil po náročné trojici závodů je tu další adrenalinová jízda – Formule 1 se o víkendu vrací na scénu Velkou cenou Miami, kde se očekává další dramatické dějství sezóny 2025.
Racing Bulls představil pro Velkou cenu Miami jednorázové růžovo-bílé zbarvení monopostů inspirované novou příchutí Red Bull Summer Edition. Své zbarvení představil i Sauber.
Ferrari představilo pro Velkou cenu Miami speciální lakování. Zatímco někteří oceňují moderní prvky značky HP, jiní kritizují design jako nevyvážený a chaotický.
Johnny Herbert přirovnal podmínky, které musí Jack Doohan splnit, aby se prosadil v týmu Alpine, k jinému prostředí ve Formuli 1, se kterým bude tento Australan dobře obeznámen.
Franz Tost označil Aston Martin za tým s velkým potenciálem do budoucna díky příchodu Adriana Neweyho, Andyho Cowella a blížící se spolupráci s Hondou.
Alex Brundle analyzoval styl jízdy Lewise Hamiltona a zjistil, že jeho agresivní brzdění ve vysokorychlostních zatáčkách může být problémem pro stabilitu Ferrari SF-25. Tento rozdíl v přístupu k brzdám mezi ním a Charlesem Leclercem vysvětluje některé z jeho potíží s novým vozem.
Christian Horner odmítl tvrzení Tota Wolffa, že obavy ohledně motorů byly na program Komise F1 přidány na poslední chvíli jako "vtip". Podle Hornera jde o dlouhodobé téma, které bylo opakovaně diskutováno, nikoli novou stížnost.
Tento víkend se ve Miami uskuteční druhý sprintový závod letošní sezony Formule 1. Po šestitýdenní přestávce od prvního sprintu v Číně, kde to vypadalo, že Lewis Hamilton začíná úspěšnou éru ve Ferrari.
Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem naznačil, že letošní kontroverzní pravidla upravující chování jezdců by mohla projít úpravami. Podle něj není vyloučeno, že se na základě reakcí z paddocku i širší veřejnosti dočkáme změn v aktuálním znění těchto předpisů.
Ferrari chystá velké technické změny svého vozu, které začne postupně zavádět už při Velké ceně v Imole. Vedení týmu věří, že díky těmto úpravám se brzy zařadí mezi nejrychlejší stáje na startovním roštu.
Lando Norris přiznává svou sebekritiku a frustraci, přičemž místo obviňování týmu se soustředí na analýzu vlastních chyb. Aby plně naplnil svůj potenciál, musí najít rovnováhu mezi sebekritikou a sebedůvěrou, jinak by mohl promarnit šanci na očekávaný průlom.