Renault sice nevyloučil možnost změny jezdecké sestavy, protože by v ní rád viděl francouzského jezdce, podle Lotusu ale neexistuje důvod, proč by ji měl měnit. Pastor Maldonado i Jolyon Palmer mají platnou smlouvu.
Kariéru Maldonada zajišťuje bohatý sponzor - státní ropná společnost PDVSA. Ve Venezuele však vyhrála volby opozice a předmětem sporů se stalo také hospodaření s ropou. Také s Palmerem Lotus podepsal smlouvu ještě před tím, než tým převzal Renault.
"Kontrakty byly schváleny s Renaultem. Ohledně třetího pilota nepadlo rozhodnutí, netuším tedy, zda mají nějakého Francouze pro tuto roli," uvedl včera po návštěvě londýnského Nejvyššího soudu pro Reuters výkonný ředitel Matthew Carter.
Palmer letos plnil roli rezervního pilota a účastnil se pátečních tréninků s vozem Romaina Grosjeana, který přestoupil k americkému nováčkovi - týmu Haas F1. Ředitel Renaultu Carlos Ghosn uvedl, že detaily ohledně "cílů, jezdců, strategie a partnerů" odhalí v lednu.
Podle Cartera to ale neznamená, že by se mělo měnit jezdecké složení: "Jak všichni víme, smlouvy se můžou porušit, obzvlášť pokud si to strany přejí. Oni ale mají oba smlouvu a já si myslím, že v lednu se jen všechno oznámí."
"Myslím, že se oznámí jméno týmu, jezdecká sestava, barvy vozu, sponzoři atd. Pastor a jeho finance jsou součástí plánů Renaultu pro příštích 12 měsíců. Myslím, že dva piloti budou takoví, jací předpokládáme," dodává výkonný ředitel Lotusu.
Jezdec Red Bullu říká, že problémy s ovladatelností jejich vozu nejsou způsobeny jen nepřesnými daty ze starého větrného tunelu. Podle něj jsou potíže hlubší a bude potřeba je pečlivěji prozkoumat.
Ted Kravitz naznačuje, že Aston Martin by mohl být pro Maxe Verstappena lepší volbou než Mercedes, a to kvůli lepšímu souladu s jeho osobností a stylem. Tento faktor by podle něj mohl být klíčový pro další etapu Verstappenovy kariéry mimo Red Bull.
Po závodě v Bahrajnu měl Lewis Hamilton konečně důvod k optimismu. Jeho vyjádření zněla výrazně povzbudivěji než po předchozích Grand Prix v Japonsku a Číně, kde se potýkal s frustrací a zklamáním.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.