Bernie Ecclestone prý moc nechápe, na co ještě Renault s převzetím týmu Lotus čeká. Angažmá Francouzů prý vyšel vstříc, rozhodnuto by mělo být v pondělí po Suzuce.
Pro 400 členů týmu Lotus muselo být posledních pár týdnů jako jeden dlouhý ultramaratón, ovšem bez přípravy. Převzetí týmu ze strany francouzského Renaultu provází masivní finanční problémy a Renault se jeví jako váhavý střelec. V Japonsku jsme mohli vidět další zajímavou věc: Tým si nemůže dovolit pronájem motorhomu, a tak piloti mezi tréninky sedí v garáži na chladících boxech.
Aby mechanici dostali vůbec nějaké jídlo, tak je Bernie Ecclestone pozval do kantýny Paddock Clubu. Nejistota narůstá, vše má v rukou Renault. I samotný Bernie Ecclestone se ptá, na co ještě u Renaultu čekají? "Zcela očividně převezmou Lotus. Očividně. Minimálně to byla perspektiva. Jestli se to uskuteční, to nevím," řekl 84 letý Brit pro 'Reuters'. Deadline se ale blíží: "Pokud do pondělka nic nefinalizují..." pak zřejmě k dohodě nedojde vůbec.
Co pondělkem Ecclestone myslel? Na pondělí je totiž naplánováno díky jednání s Renaultem už několikrát přeložené jednání před Londýnským nejvyšším soudem, ve kterém půjde o masivní daňové dluhy Lotusu. Hrát by se mělo o platby za tři měsíce ve výši 1,2 milionů EUR plus úroky. Pokud by se nenašlo řešení, tak by na tým čekala insolvence a správce konkurzní podstaty.
Dle Gerarda Lopeze má Renault předkupní opci na jeho tým, takže rozhodnutí záleží jen na něm. "Upřímně řečeno je podivné, že firma jako Renault potřebuje tolik času, aby se rozhodla," diví se Ecclestone. Dle různých zvěstí je problém v tom, že Renault stále čeká na písemné potvrzení ze strany držitelů komerčních práv na F1, že jeho případný tým bude mít privilegovaný statut.
Nejde samozřejmě až tak o nějaký statu, ale o peníze. Francouzům by to díky dvěma titulům z let 2005 a 2006 přineslo podobné bonusové platby, jakých si užívá Mercedes. Dle Ecclestona má ale Renault tyto záruky již delší dobu. "Čekali na to, až jim dopřejeme peněžní příspěvek, aby s ním mohli něco podnikat. To jsme vyřešili před dvěma týdny, takže nevím. Nemuseli jsme to ale udělat. Naše dohoda ale platí pouze pro Renault a ne pro Lotus."
Alan Permane se po překvapivých změnách v Red Bull Racing Group stává novým šéfem týmu Racing Bulls, čímž se vrací do klíčové manažerské role. Jeho jmenování je důkazem důvěry v jeho bohaté zkušenosti a schopnost vést tým k stabilitě a růstu po náročném období.
Christian Horner byl po dvaceti letech náhle odvolán z pozice šéfa týmu Red Bull. Tým mu poděkoval za dlouholeté vedení, které přineslo osm jezdeckých a šest konstruktérských titulů.
Gabriel Bortoleto přiznal chybu, když při britské Grand Prix zvolil na začátku závodu suché pneumatiky. Risk v proměnlivých podmínkách mu nevyšel a vedl k jeho brzkému odstoupení.
Pierre Gasly zhodnotil chaotický závod na Silverstonu, v němž dokázal získat body pro Alpine. Francouz ocenil týmovou práci a zvládnutí náročných podmínek.
Charles Leclerc a proměnlivé počasí spolu nejdou dohromady. V nejistých podmínkách často chybuje nebo ztrácí tempo, což ho stojí cenné výsledky. Po Velké ceně Velké Británie sklidil kritiku, zejména od mistra světa Jensona Buttona.
Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem naznačil, že Formule 1 by mohla od roku 2029 přejít na dostupnější motorovou formuli. Zároveň znovu otevřel téma dvanáctého týmu, který by mohl pocházet z Číny, což by mohlo výrazně ovlivnit technický i geopolitický směr šampionátu.
Racing Bulls zažil na Velké ceně Británie nepovedený den, když oba jezdci Liam Lawson i Isack Hadjar havarovali a nedokončili závod. Zatímco soupeři ze středu pole bodovali, tým odjíždí bez bodů a s nutností rychle se zlepšit.
Fernando Alonso označil závod na Silverstonu za zklamání a netajil svou frustraci z týmové strategie, která podle něj ovlivnila lepší výsledek. Přestože dojel na bodech, Španěl měl pocit, že Aston Martin nevyužil příležitostí, které se během proměnlivého závodu nabízely.
Red Bull dál tlačí na čelo pole a z RB21 se snaží dostat maximum v každém závodě. Místo velkých balíčků sází na postupné dolaďování výkonu.
Velké naděje skončily dřív, než závod vůbec začal. Franco Colapinto musel odstavit svůj vůz už po zaváděcím kole a z britské Grand Prix tak odcházel bez jediné závodní zatáčky.
Kimi Antonelli musel ve Velké ceně Británie po těžké kolizi s Hadjarem odstoupit. Incident v hustém dešti a nulové viditelnosti vyústil v jeho čtvrté DNF ze šesti závodů a jen podtrhl náročnost jeho nováčkovské sezóny
Lewis Hamilton otevřeně přiznal, že jej na Velké ceně Velké Británie brzdila nejen strategie Ferrari, ale i vlastní chyby a nedostatky vozu. Britský mistr světa se po náročném závodě cítil omezený komplexními problémy, které mu znemožnily naplno bojovat o lepší pozici.