Piloti McLarenu se domnívají, že největší šanci na úspěch bude mít McLaren na městském okruhu v Monaku, které není tak náročné na výkon motoru.
"Myslím, že v Barceloně uvidíte velký pokrok. Ale hodně se toho bude u nás dít s vozem před Monakem, tak snad tam předvedeme také slušný pokrok - nejen s výkonem, ale také aerodynamickou přilnavostí. Mám z toho dobrý pocit," uvádí Button pro Motorsport.
"Existuje několik oblastí, ve kterých by musel být auto teď silnější, pokud bychom měli zítra zamířit do Monaka, rozhodně ale půjde o zajímavé místo pro jízdu s tímto autem," věří britský pilot. V Monte Carlu kvůli absenci rovinek není až tak důležitý výkon motoru, jako dobrá ovladatelnost, správné vyvážení vozu a sebedůvěra jezdce při jízdě na limitu v úzkých uličkách mezi svodidly.
"Je to tak náročný okruh pro nalezení limitu. Pokud máte auto, ve kterém si věříte, tak to dělá obrovský rozdíl. Vzpomínám si, jak tam Jean Alesi v Prostu odváděl skutečně dobrou práci, protože si v autě věřil a měl dobré vyvážení. U něj to fungovalo, dodávalo mu to sebedůvěru - a to je věc, kterou tam potřebujete.
Potřebujete ve skutečnosti kdekoliv. Většina pilotů je talentovaná, ale jde o opravdovou psychickou hru - obzvlášť v Monaku, protože je tak nemilosrdné," poukazuje Button na nutnost sebedůvěry a dobrého duševního rozpoložení, protože klikatý okruh neodpouští s vozem F1 žádné chyby.
Fernando Alonso se s Jensonem Buttonem těší do Monaka, kde budou mítnejvětší šanci na lepší výsledek (foto: Honda Racing F1)
Jeho týmový kolega Fernando Alonso s ním souhlasí: "Okruhy, kde je nižší efekt výkonu, nám momentálně pomůžou. Monako je tedy prvním okruhem, kde si budeme moci užít trochu lepšího výsledku. Uvidíme. Myslím, že potřebujeme postupovat závod od závodu - a Barcelona je momentálně tím prvním krokem."
Lando Norris přiznává svou sebekritiku a frustraci, přičemž místo obviňování týmu se soustředí na analýzu vlastních chyb. Aby plně naplnil svůj potenciál, musí najít rovnováhu mezi sebekritikou a sebedůvěrou, jinak by mohl promarnit šanci na očekávaný průlom.
Zak Brown si znovu rýpl do Alpine a připomněl, že ztráta Oscara Piastriho byla jejich velkým selháním. Vzhledem k Australanově současné formě u McLarenu působí tento přešlap o to bolestněji.
George Russell tvrdí, že kdyby se připojil k Mercedesu hned po vstupu do Formule 1, mohl mít na svém kontě dva tituly. Naznačuje, že čas strávený v menších týmech mohl znamenat ztrátu šampionátů, které by jinak mohl získat.
Lando Norris měl být hlavním tahounem McLarenu v boji o titul, ale drobné chyby ho postupně srážejí a nahrávají jeho klidnějšímu kolegovi Oscarovi Piastrimu. Ten zatím beze slov přebírá roli lídra a ukazuje, kdo má aktuálně navrch.
Začátek nové kapitoly Lewise Hamiltona ve Ferrari se zatím nese ve znamení zklamání. Očekávaný restart kariéry v ikonickém červeném voze se rychle proměnil v sérii neuspokojivých výsledků, které zatím nenaplňují ambice ani fanouškovská očekávání.
Max Verstappen z Red Bullu je známý svou přímočarostí a otevřeností, když přijde na hodnocení dění ve světě formule 1.
Pilot McLarenu si zakládá na férovém přístupu a přátelském vystupování, přesto by bylo chybou vnímat jeho slušnost jako nedostatek bojovnosti. Na trati je připraven tvrdě si jít za svým cílem.
Andrea Kimi Antonelli vstoupil do Formule 1 s velkými očekáváními a silnou podporou Mercedesu, který stojí za ním i v případě chyb. Šéf týmu Toto Wolff mu poskytuje plnou podporu, zatímco Valtteri Bottas, jako rezervní pilot a mentor, ochotně sdílí své zkušenosti.
Yuki Tsunoda po třech závodech v Red Bullu ukazuje potenciál, ale jeho plná adaptace ještě není dokončena. Rozdíl oproti Verstappenovi se projevuje nejen v rychlosti, ale i v práci s pneumatikami, stabilitě a konzistenci výkonu.
Šéf Aston Martinu Andy Cowell přiznal, že nové aerodynamické zařízení týmu jim od svého spuštění výrazně rozšířilo obzory. Podle jeho slov poskytl nový větrný tunel cenné poznatky, které Aston Martin plánuje využít k vývoji rychlejšího a konkurenceschopnějšího monopostu.
Gabriel Bortoleto přiznal, že přechod z vítězství v šampionátech F2 a F3 na závodění na chvostu startovního pole Formule 1 pro něj představuje značnou výzvu.
Red Bull Racing se v roce 2026 chystá představit vlastní pohonné jednotky, které vyvinul ve spolupráci s Fordem. Šéf týmu Christian Horner je nadšený z tohoto kroku, i když si je vědom rizika, které s ním souvisí.