1000 koňové motory by měly přijít, ale nejdříve v roce 2017. Vycházet by měly z aktuálních V6 turbo motorů. Ferrari v rámci jednání Strategické skupiny v Paříži navrhovalo V8 s turbem, Mercedes a Honda byly proti tomuto návrhu. Red Bull chtěl zase prosadit agresivnější vzezření monopostů už od roku 2016, i on ale narazil na odpor.
Setkání Strategické skupiny Formule 1 ve čtvrtek 5. února v Paříži nepřineslo skoro žádné konkrétní výsledky. Jen odložení spousty důležitých otázek. Zcela dle očekávání se šest privilegovaných týmů - Ferrari, Mercedes, McLaren, Red Bull, Williams a nově Force India - nedokázalo na žádném z rozhodujících bodů týkajících se budoucnosti F1 shodnout.
Dokonce se opět nedohodli ani na počtu vývojových žetonů, které by měla Honda po 28. únoru dostat. Bude se tedy opět čekat na to, kolik si ponechali u Ferrari, Mercedesu a Renaultu. Až pak se bude znovu jednat. Šéf McLarenu, Ron Dennis, si samozřejmě přeje, aby si jejich soupeři pro průběh sezony nechali co možná nejvyšší počet žetonů. Honda má totiž dostat průměr ze zbylých žetonů všech ostatních výrobců.
1000koňové motory přijdou v roce 2017, vycházet budou z hybridních V6Bernie Ecclestone by se měl přeci jen dočkat svých vytoužených 1000 koňových motorů. Nejdříve však v roce 2017 postavených na bázi aktuálních V6 turbomotrů. Navíc by pohonnou jednotku mělo i nadále tvořit MGU-K a MGU-H. Mělo by tak padnout neoblíbené pravidlo o maximálním průtoku paliva.
Návrh Ferrari počítající s osmiválcovými motory se dvěma turby a KERSem, se setkal s ohlasem jen u Renaultu. Jenže Mercedes a Honda tento návrh hned zamítly a pohrozily případným odchodem z F1, pokud by se měl znovu měnit koncept pohonné jednotky. Aktuální hybridní pohonné jednotky byly zavedeny teprve v roce 2014.
Ferrari a Renault se dnem i nocí snaží vymyslet způsob, jak stáhnout náskok dominantního Mercedesu. Jak na tom bude Honda? (foto: Renault Sport F1)
Po poměrně ostrých jednáních je prý samotný šéf Ferrari, Sergio Marchionne, přesvědčen o tom, že přestup na jiné motory by byl sebevraždou. Nová konstrukce by znamenala jen další nutnost vysokých investic. Výrobci by tak museli během tří let sáhnout do svých kasiček hodně hluboko. A ani Ferrari ani Renault nemají žádnou garanci toho, že se pak najednou dostanou na špici. To už je větší šance, že doženou momentálně dominantní Mercedes vývojem aktuálních pohonných jednotek. Mercedesu se totiž bude více a více zmenšovat prostor pro další vývoj, protože jsou už blíž optimu své pohonné jednotky než Ferrari nebo Renault.
Změna vzhledu formulí v roce 2016 nehrozíTaké výrazná změna vzhledu budoucích formulí nedostala zelenou. Red Bull a McLaren předložily návrhy ukazující možnou podobu agresivnějších monopostů.
Návrhy byly přijaty pozitivně. Nicméně šéf Red Bullu, Christian Horner, chtěl společně s Berniem Ecclestonem tuto myšlenku prosadit už od roku 2016. To u soupeřů vyvolalo vlnu nevole. Především z důvodů zvýšených nákladů chtějí soupeři o tomto návrhu uvažovat nejdříve pro rok 2017. Jednomyslně odsouhlaseno by ale muselo být před konce června 2015.
Žádné konečné stanovisko nepadlo ani v otázce snížení nákladů. FIA pověřila poradenskou firmu McKinsey, aby se podívala na nákladovou strukturu devíti týmů a přišla s návrhy na snížení nákladů.
George Russell stojí před klíčovým momentem své kariéry, protože jeho smlouva s Mercedesem vyprší už na konci této sezony. Zatímco britský závodník řeší svou budoucnost, Mercedes intenzivně usiluje o podpis Maxe Verstappena, což přidává do celého příběhu ještě větší napětí a nejistotu ohledně dalšího složení týmu.
Lance Stroll ostře kritizoval nová pravidla, která vstoupí v platnost ve Formuli 1 v příští sezoně. Podle něj mohou změny přinést více problémů než užitku.
Lewis Hamilton věří, že tentokrát prolomí své nestálé výsledky na Velké ceně Belgie. Mezitím Ferrari chystá významné technické vylepšení, které by mohlo výrazně ovlivnit boj o čelní příčky.
Jenson Button ocenil Maxe Verstappena za to, jak dokáže dostat maximum z náročného vozu RB21. Podle něj je to důkaz výjimečného jezdeckého talentu, který Verstappena odlišuje od ostatních.
Pokud Max Verstappen přestoupí k Mercedesu, Carlos Sainz by mohl zamířit do Red Bullu. Na jeho místo ve Williamsu by pak přišel Kimi Antonelli.
Adrian Newey potvrdil, že se naplno ponořil do vývoje klíčových konstrukčních částí monopostu Aston Martin pro revoluční sezonu 2026. Legendární konstruktér se v těchto týdnech soustředí na architekturu vozu, která položí základy budoucí konkurenceschopnosti stáje v nové éře Formule 1.
Max Verstappen se těší na spolupráci s Laurentem Mekiesem, který od Velké ceny Belgie převezme roli nového šéfa týmu Red Bull. Verstappen věří, že Mekies přinese týmu novou energii a pomůže mu dosáhnout dalších úspěchů.
Dodavatel pneumatik testuje nový „mezistupeň“ mezi střední a tvrdou směsí, aby zkomplikoval strategické volby týmů. Nevyzpytatelné počasí ale může tento plán výrazně narušit.
Italský veterán F1 Riccardo Patrese rozvířil vody paddocku překvapivým prohlášením na adresu svého někdejšího šéfa z týmu Benetton. Jeho slova naznačují, že zákulisí tehdejších událostí možná nebylo tak průhledné, jak se dosud zdálo.
Ferrari otestovalo nové zadní zavěšení na SF-25 během natáčecího dne v Mugellu, kde za volant usedli Hamilton a Leclerc. Oba však po jízdách uvedli, že v chování vozu nezaznamenali výraznou změnu.
Jacques Villeneuve zpochybnil budoucnost Yukii Tsunody v Red Bullu po slabém začátku sezóny 2025. Podle něj Tsunodovy dosavadní výkony neodpovídají vysokým očekáváním týmu.
Charles Leclerc přiznal, že příchod Lewise Hamiltona do Ferrari mu otevřel nové obzory. Podle něj přinesl Hamilton do týmu jiný pohled na práci a závodění, který ho inspiruje.