S Estebanem Gutiérrezem přichází do Maranella silný mexický sponzor - America Móvil. Loučí se hlavní konstruktér Nicolas Tombazis, šéf inženýrů Pat Fry i Hirohide Hamašima, který týmu pomáhal zkvalitňovat poznání pneumatik.
Ferrari dnes potvrdilo uzavření dohody s telekomunikačním gigantem America Móvil, který prostřednictvím svých dceřiných společností Telmex, Telcel či Claro působí v latinské Americe i v Evropě. Od roku 2015 se budou jejich loga objevovat na rudých vozech i na kombinézách závodních pilotů Kimiho Räikkönena a Sebastiana Vettela.
Scuderia dnes zároveň potvrdila další personální změny. Na pozici technického ředitele zůstává James Allison, hlavním konstruktérem se stává Simone Resta. Nahrazuje tak Nikolase Tombazise, jenž se s týmem loučí. Allison bude dočasně dohlížet i na vývoj na dráze, protože jeho dosavadní šéf Pat Fry také končí.
Ředitelem pohonných jednotek bude Mattia Binotto, hlavním konstruktérem pohonných jednotek a jeho pravou rukou bude Lorenzo Sassi. Massimo Rivola zůstává jako manažer týmu, Luca Baldisserri dostane na starost Pilotní akademii Ferrari, zodpovídat se bude přímo šéfovi týmu Mauriziovi Arrivabenemu.
Pat Fry a Nikolas Tombazis u Ferrari končí (foto: Scuderia Ferrari)
Tým vytvoří oddělení komerce a současný šéf komunikací Renato Bisignani se stane manažerem Marketingu a akvizic, zatímco na média bude dohlížet dlouholetý novinář a komentátor televizí RAI a Sky Italia - Alberto Antonini. Závody Corse Clienti a GT dostane na starost Antonio Coletta.
U Ferrari za posledních 8 měsíců skončili šéfové týmu Stefano Domenicali a jeho nástupce Marco Mattiacci, prezident Luca di Montezemolo, šéf motorů a elektroniky Luca Marmorini či pilot Fernando Alonso. Dalšími personálními změnami tak v Maranellu končí jedna éra. Noví šéfové věří, že ta příští bude brzy vítězná.
Aktualizace (17. 12. 2014, 16:15 hod)Ferrari ve středu potvrdilo, že je na konci prosince opustí také bývalý technický ředitel Bridgestone - Hirohide Hamašima, který týmu pomáhal s výkonnostními analýzami pneumatik Pirelli.
Red Bull zažil zklamání na Velké ceně Číny, kde se popáté za posledních sedm závodů neprobojoval na stupně vítězů.
Ferrari se po Velké Číny ceně ocitlo v nepříjemné situaci, když byli oba jeho jezdci diskvalifikováni kvůli technickým nesrovnalostem. Ferrari však na vzniklou situaci reagovalo rychle a svým fanouškům poskytlo oficiální vysvětlení.
Liam Lawson ví, že jeho výkony rozhodují o jeho budoucnosti v Red Bullu, ale nemá čas se na auto dostatečně přizpůsobit. V Číně skončil dvanáctý.
Obě Ferrari s Pierrem Gaslym byli po závodě Velké ceny Číny diskvalifikováni, což znamená, že přicházejí o cenné body. Vozy neprošly technickou kontrolou po závodě.
V závěru Velké ceny Číny čelil Lando Norris problémům s brzdovým pedálem, což málem změnilo výsledek jeho závodu.
Oscar Piastri dominantně zvítězil ve Velké ceně Číny, když od startu až do cíle udržoval bezpečný náskok před týmovým kolegou Landem Norrisem.
Lewis Hamilton dosáhl historického vítězství ve Formuli 1, když poprvé v kariéře vyhrál závod bez podpory motoru Mercedes. Ve všech svých dosavadních vítězstvích od roku 2012 vždy závodil s motorem Stříbrných šípů.
Júki Cunoda zazářil i při Velké ceně Číny, kde ve sprintu obsadil šesté místo a následně si vybojoval místo v první desítce na startovním roštu.
Liam Lawson čelí nejisté budoucnosti v Red Bullu. Přestože má před sebou teprve druhý závod za tým, jeho slabé výkony už vyvolaly obavy a spekulace o jeho dalším působení.
Tým Racing Bulls byl potrestán za nebezpečné vypuštění Isacka Hadjara během třetí části kvalifikace na Velkou cenu Číny, kdy se dostal do dráhy Maxe Verstappena.
Lewis Hamilton, po historickém vítězství ve sprintu pro Ferrari, plánuje "mistrovský plán" na vítězství v hlavním závodě. Přes páté místo v kvalifikaci věří, že úpravy auta a správná strategie mu pomohou bojovat s konkurencí o první místo.
Charles Leclerc označil výkon Ferrari v kvalifikaci na Velkou cenu Číny za realistický obraz aktuální formy týmu. Oba piloti se do závodu postaví z páté a šesté pozice.