Závodní jezdci F1 byli varování, že způsob, jakým se Kimi Räikkönen vrátil na závodní dráhu ve VC Velké Británie, není dobrým vzorem. Kimi Räikkönen prý může být rád, že za svoji nehodu v Silverstone "neslíznul" ještě nějakou penalizaci.
Räikkönen nezvládl své Ferrari poté, co byl moc široký v nájezdu na rovinku Wellington Straight v prvním kole závodu. FIA se po přezkoumání dat rozhodla Fina dále nepenalizovat, protože podle telemetrie "mírně" zpomalil a na trať se pokusil vrátit způsobem, který ostatní jezdci očekávali. V Německu se však o tomto incidentu dále debatovalo.
Podle Autosportu se Räikkönenova nehoda probírala na jezdeckém briefingu na Hockenheimu, Charlie Whiting tam měl říci, že jezdec Ferrari může být rád, že nedostal nějakou penalizaci. Whiting jezdcům zdůraznil, že pilot je povinen se na trať vrátit bezpečným způsobem a Räikkönenův způsob návratu na trať za bezpečný rozhodně považovat nelze.
"V politice přístupu k posuzování tohoto prohřešku nic neměníme, standardní pravidla jsou sepsána. Jakýkoliv jezdec, který opustí trať, se smí vrátit, ale musí to provést bezpečně a bez vytěžení jakékoliv výhody. Podle mě se Kimi takto na trať nevrátil a měl si počínat obezřetněji," hodnotí situaci zpětně ředitel závodů.
Räikkönen si s návratem na trať v Británii hlavu nelámal, to se mu ale vymstilo (zdroj: Scuderia Ferrari)
"Všem jezdcům jsme připomněli, že když se vracejí na trať přes trávu, tak musí být opatrní. Zároveň ať také neočekávají trávníček jako na fotbalovém hřišti. To jednoduše není proveditelné." Räikkönen byl po nehodě se svodidly odražen zpět na trať, kde kolidoval s Felipem Massou na Williamsu. Poškozená svodidla poté způsobila vyvěšení červené vlajky.
Max Verstappen vynechává mediální den před Velkou cenou Miami, jeho soukromý letoun vyrazil z Francie do USA teprve před několika hodinami. Okamžitě se tak rozšířily spekulace, že nizozemský šampion a jeho partnerka Kelly Piquet možná právě přivítali na svět svého prvního potomka.
Po krátké pauze a nabírání sil po náročné trojici závodů je tu další adrenalinová jízda – Formule 1 se o víkendu vrací na scénu Velkou cenou Miami, kde se očekává další dramatické dějství sezóny 2025.
Racing Bulls představil pro Velkou cenu Miami jednorázové růžovo-bílé zbarvení monopostů inspirované novou příchutí Red Bull Summer Edition. Své zbarvení představil i Sauber.
Ferrari představilo pro Velkou cenu Miami speciální lakování. Zatímco někteří oceňují moderní prvky značky HP, jiní kritizují design jako nevyvážený a chaotický.
Johnny Herbert přirovnal podmínky, které musí Jack Doohan splnit, aby se prosadil v týmu Alpine, k jinému prostředí ve Formuli 1, se kterým bude tento Australan dobře obeznámen.
Franz Tost označil Aston Martin za tým s velkým potenciálem do budoucna díky příchodu Adriana Neweyho, Andyho Cowella a blížící se spolupráci s Hondou.
Alex Brundle analyzoval styl jízdy Lewise Hamiltona a zjistil, že jeho agresivní brzdění ve vysokorychlostních zatáčkách může být problémem pro stabilitu Ferrari SF-25. Tento rozdíl v přístupu k brzdám mezi ním a Charlesem Leclercem vysvětluje některé z jeho potíží s novým vozem.
Christian Horner odmítl tvrzení Tota Wolffa, že obavy ohledně motorů byly na program Komise F1 přidány na poslední chvíli jako "vtip". Podle Hornera jde o dlouhodobé téma, které bylo opakovaně diskutováno, nikoli novou stížnost.
Tento víkend se ve Miami uskuteční druhý sprintový závod letošní sezony Formule 1. Po šestitýdenní přestávce od prvního sprintu v Číně, kde to vypadalo, že Lewis Hamilton začíná úspěšnou éru ve Ferrari.
Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem naznačil, že letošní kontroverzní pravidla upravující chování jezdců by mohla projít úpravami. Podle něj není vyloučeno, že se na základě reakcí z paddocku i širší veřejnosti dočkáme změn v aktuálním znění těchto předpisů.
Ferrari chystá velké technické změny svého vozu, které začne postupně zavádět už při Velké ceně v Imole. Vedení týmu věří, že díky těmto úpravám se brzy zařadí mezi nejrychlejší stáje na startovním roštu.
Lando Norris přiznává svou sebekritiku a frustraci, přičemž místo obviňování týmu se soustředí na analýzu vlastních chyb. Aby plně naplnil svůj potenciál, musí najít rovnováhu mezi sebekritikou a sebedůvěrou, jinak by mohl promarnit šanci na očekávaný průlom.