Lotus se stále neoznámil, kdo za něm bude v posledních dvou velkých cenách závodit místo Kimiho Räikkönena.
Ten v sobotu večer svému šéfovi Ericovi Boullierovi oznámil, že sezónu kvůli bolestem zad nedokončí. Zítra jej čeká v rakouském Salcburku operace zad, která by mu měla pomoci. Po ní však bude potřebovat minimálně 4 týdny odpočinku.
Lotus místo toho, aby oznámil, že za něj pojede jeho rezervní pilot Davide Valsecchi účastnící se všech porad s inženýry a tréninku na simulátoru, začal ihned hledat záskok jinde. Vzniká otázka, k čemu vlastně rezervní piloti jsou?
Mezi možnými kandidáty na místo závodního pilota zlatočerných pro poslední dva závody byl často zmiňován i Nico Hülkenberg, který sice jezdí za Sauber, ale protože mu švýcarský tým neplatí, může kdykoliv odejít.
Němec však nabídku Lotusu v úterý večer odmítl, zřejmě za sebou nechce v Hinwilu spálit všechny mosty - obzvlášť proto, že by tam mohl příští rok pokračovat. "Měli jsme nabídku z Lotusu a hovořili jsme o ní. Rozhodli jsme se však, že poslední dva závody Nico odjede za Sauber," uvádí pro Bild Hülkenbergův manažer Werner Heinz.
Lotus by o něj měl zájem i jako o svého závodního pilota na příští rok - ovšem za podmínek, že bude dokončena smlouva a dorazí peníze od Quantum Motorsport. Ty jsou však i po pěti měsících stále v nedohlednu.
Heikki Kovalainen - nastoupí v Austinu a v Interlagu za Lotus? (foto: Team Caterham F1)
Kdo tedy nastoupí v pátek za Lotus do tréninků? Mezi nejžhavější kandidáty patří Heikki Kovalainen z Caterhamu či Bruno Senna, který v roce 2011 za stáj z Enstone odjel 9 závodů, přičemž v Monze získal dva body.
Caterham by Heikkiho mohl postrádat, protože do tréninků v Austinu stejně plánuje nasadit domácího Alexandra Rossiho. Zda si Lotus vybere jednoho z těchto dvou jezdců nebo nás překvapí jiným jménem, to se již brzy dozvíme.
Max Verstappen vynechává mediální den před Velkou cenou Miami, jeho soukromý letoun vyrazil z Francie do USA teprve před několika hodinami. Okamžitě se tak rozšířily spekulace, že nizozemský šampion a jeho partnerka Kelly Piquet možná právě přivítali na svět svého prvního potomka.
Po krátké pauze a nabírání sil po náročné trojici závodů je tu další adrenalinová jízda – Formule 1 se o víkendu vrací na scénu Velkou cenou Miami, kde se očekává další dramatické dějství sezóny 2025.
Racing Bulls představil pro Velkou cenu Miami jednorázové růžovo-bílé zbarvení monopostů inspirované novou příchutí Red Bull Summer Edition. Své zbarvení představil i Sauber.
Ferrari představilo pro Velkou cenu Miami speciální lakování. Zatímco někteří oceňují moderní prvky značky HP, jiní kritizují design jako nevyvážený a chaotický.
Johnny Herbert přirovnal podmínky, které musí Jack Doohan splnit, aby se prosadil v týmu Alpine, k jinému prostředí ve Formuli 1, se kterým bude tento Australan dobře obeznámen.
Franz Tost označil Aston Martin za tým s velkým potenciálem do budoucna díky příchodu Adriana Neweyho, Andyho Cowella a blížící se spolupráci s Hondou.
Alex Brundle analyzoval styl jízdy Lewise Hamiltona a zjistil, že jeho agresivní brzdění ve vysokorychlostních zatáčkách může být problémem pro stabilitu Ferrari SF-25. Tento rozdíl v přístupu k brzdám mezi ním a Charlesem Leclercem vysvětluje některé z jeho potíží s novým vozem.
Christian Horner odmítl tvrzení Tota Wolffa, že obavy ohledně motorů byly na program Komise F1 přidány na poslední chvíli jako "vtip". Podle Hornera jde o dlouhodobé téma, které bylo opakovaně diskutováno, nikoli novou stížnost.
Tento víkend se ve Miami uskuteční druhý sprintový závod letošní sezony Formule 1. Po šestitýdenní přestávce od prvního sprintu v Číně, kde to vypadalo, že Lewis Hamilton začíná úspěšnou éru ve Ferrari.
Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem naznačil, že letošní kontroverzní pravidla upravující chování jezdců by mohla projít úpravami. Podle něj není vyloučeno, že se na základě reakcí z paddocku i širší veřejnosti dočkáme změn v aktuálním znění těchto předpisů.
Ferrari chystá velké technické změny svého vozu, které začne postupně zavádět už při Velké ceně v Imole. Vedení týmu věří, že díky těmto úpravám se brzy zařadí mezi nejrychlejší stáje na startovním roštu.
Lando Norris přiznává svou sebekritiku a frustraci, přičemž místo obviňování týmu se soustředí na analýzu vlastních chyb. Aby plně naplnil svůj potenciál, musí najít rovnováhu mezi sebekritikou a sebedůvěrou, jinak by mohl promarnit šanci na očekávaný průlom.