Pirelli pro Velkou cenu Bahrajnu veze tvrdší pneumatiky, než původně avizovalo.
V Číně si spousta jezdců i zástupců týmů stěžovala (více zde) na měkkou směs, na které neujel v závodě nikdo více než sedm kol. Pirelli místo ní pro nadcházející závod v Bahrajnu doveze středně-tvrdou směs - původně se mělo závodit na kombinacích měkkých a tvrdých pneumatik. Nečiní tak v reakci na kritiku - rozhodnutí údajně padlo již před závodem v Číně.
Sportovní ředitel Pirelli Paul Hembery ale i přes to očekává, že se na jejich nejtvrdších gumách pojede na tři zastávky.
"Z pohledu pneumatik jde o jednu z nejnáročnějších tratí v roce. Očekáváme tři zastávky na auto, ačkoliv si budeme muset počkat na páteční jízdy, než se budeme moci podívat na data a určit přesnější předpověď.
Jednou z největších výzev závodění v Bahrajnu je vývoj dráhy, který se velmi těžko předvídá. Záleží na množství písku, který vítr nafouká na trať. Z toho, co jsme viděli minulý roku, bude velký prostor pro různé závodní strategie, což dá špatně se kvalifikujícím pilotům šanci na zlepšení během velké ceny," říká Hembery.
Pirelli v poušti přitvrdí (foto: Red Bull Racing)
Loni se v Bahrajnu závodilo na měkké a středně-tvrdé směsi, které odpovídají letošní středně-tvrdé a tvrdé. Trať je pro pneumatiky náročná kvůli příčnému přetížení: často se zde brzdí a akceleruje. Pro výrobu asfaltového povrchu se zde při stavbě okruhu dovezlo z Anglie 60 000 tun žuly. Nabízí sice dobrou přilnavost, ale je hodně drsný.
Fernando Alonso označil závod na Silverstonu za zklamání a netajil svou frustraci z týmové strategie, která podle něj ovlivnila lepší výsledek. Přestože dojel na bodech, Španěl měl pocit, že Aston Martin nevyužil příležitostí, které se během proměnlivého závodu nabízely.
Red Bull dál tlačí na čelo pole a z RB21 se snaží dostat maximum v každém závodě. Místo velkých balíčků sází na postupné dolaďování výkonu.
Velké naděje skončily dřív, než závod vůbec začal. Franco Colapinto musel odstavit svůj vůz už po zaváděcím kole a z britské Grand Prix tak odcházel bez jediné závodní zatáčky.
Kimi Antonelli musel ve Velké ceně Británie po těžké kolizi s Hadjarem odstoupit. Incident v hustém dešti a nulové viditelnosti vyústil v jeho čtvrté DNF ze šesti závodů a jen podtrhl náročnost jeho nováčkovské sezóny
Lewis Hamilton otevřeně přiznal, že jej na Velké ceně Velké Británie brzdila nejen strategie Ferrari, ale i vlastní chyby a nedostatky vozu. Britský mistr světa se po náročném závodě cítil omezený komplexními problémy, které mu znemožnily naplno bojovat o lepší pozici.
Carlos Sainz označil své dvanácté místo v Silverstonu za zklamání, které se rovnalo odstoupení. Po slibném průběhu závodu ho smolná kolize s Leclercem připravila o body i další šanci na lepší výsledek pro trápící se Williams.
Charles Leclerc se na britské Grand Prix trápil. Kvůli střídavě mokré a suché trati se celý závod potýkal s problémy a nakonec dojel až čtrnáctý. Pro jezdeckou hvězdu Ferrari to byl závod, na který bude chtít co nejdříve zapomenout.
Po 15 letech ve Formuli 1 se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódia a ukončil tak dlouholeté čekání na vysněný výsledek. Německý jezdec předvedl vyzrálý výkon a potvrdil, že vytrvalost se ve světě motorsportu vyplácí.
Ferrari během britské Grand Prix přišlo o GPS signál Hamiltonova vozu a muselo činit strategická rozhodnutí prakticky naslepo. Výpadek dat ovlivnil i načasování přezutí, což stálo Hamiltona cenné sekundy a možný posun na pódium.
Red Bull vsadil na odvážnou strategii v nastavení Verstappenova vozu pro britskou Grand Prix – risk se však obrátil proti nim.
Lewis Hamilton letos v sezóně 2025 zatím zápasí s nepříznivými výsledky. Ačkoliv Silverstone přineslo zlepšení, Brit stále hledá formu a není s dosavadním výkonem spokojený.
Oscar Piastri po penalizaci ve Velké ceně Velké Británie chtěl vyměnit pozici s Landem Norrisem, ale uznal, že by to nebylo fér. I přes zklamání respektoval týmové rozhodnutí a chce se z této zkušenosti poučit.