Bernie Ecclestone reagueje na kritiku, která se na něj snesla z úst prezidenta Ferrari Luca Di Montezemola.
Prezident Ferrari Luca Di Montezemolo se pustil do Bernieho Ecclestona a kritizoval jeho vedení Formule 1 (informovali jsme zde). Ecclestone to však bere s nadhledem.
"Jediné, co je správně, je můj věk - o tom není pochyb. A s tím nemůžu nic udělat. Je mi 82 a tak to prostě je." uvedl pro BBC a upozornil, že Montezemolo má s pamětí také problém. "Často říká, že si nepamatuje, co vypustil z pusy. A Luca není tak starý jako já. Alespoň je konzistentní. Bůh ví, co se stane, až mu bude 82," reaguje Ecclestone.
Podle něj jsou podobná vyjádření důsledkem zapojení Montezemola do italské politiky. "Luca je skvělý chlap. Jsem jeho fanouškem asi jako všichni ostatní. Obdivuji ho a je mi líto, že má teď v politice problémy. V první řadě se do toho vůbec neměl pouštět," domnívá se Ecclestone.
Svou roli v náladě prezidenta Ferrari prý také zřejmě hrají jejich výkony v letošní sezoně. Ecclestone to přirovnal k éře Alaina Prosta, který jejich vůz tehdy popsal jako náklaďák. A vyjádření Fernanda Alonsa letos zněla v podobném duchu.
Ecclestone také brání pravidla F1. "Nevím, co si myslí, že bychom mohli udělat s vozem F1 aby asistovalo jejich sportovním vozům ještě víc než doposud. Berou hodně nápadů z F1 a používají je na svých sportovních autech, které jsou velmi technické. Pravidla Formule 1 jsou zde pro každého, aby je využil, jak nejlépe umí. Jsou stejné pro všechny," upozornil.
Bernie Ecclestone se nehodlá zastavit (foto: circuitoftheamericas.com)
Ecclestone také trvá na tom, že neplánuje zpomalit a má další tisíce nápadů. V současné chvíli se například chystá do Ženevy, poté do Turecka, kde bude jednat o návratu tamější velké ceny do kalendáře F1.
"Necítím se na 82 let a nezastavím se. Mám další tisíce nápadů. To vypadám tak špatně, jen dva týdny po závodě v Austinu, který jsem chtěl a svým způsobem pomohl vytvořit? Je mi 82, to nemohu popřít. Ale není to tak dávno, co jsem řešil věci s 88 letým gentlemanem, když bylo Lucovi 40. Jeho jméno bylo Enzo Ferrari," okomentoval situaci pro Gazzetta dello Sport a dodává, že i v takovém věku měl Enzo Ferrari skvělé nápady.
Kritiku zkrátka nebere jako žádné velké drama a respektuje prý Montezemolův názor - nebylo to konec konců poprvé, kdy se do něj šéf Ferrari pustil. Nakonec prý však vždy vše vyřešili.
Ferrari chystá velké technické změny svého vozu, které začne postupně zavádět už při Velké ceně v Imole. Vedení týmu věří, že díky těmto úpravám se brzy zařadí mezi nejrychlejší stáje na startovním roštu.
Lando Norris přiznává svou sebekritiku a frustraci, přičemž místo obviňování týmu se soustředí na analýzu vlastních chyb. Aby plně naplnil svůj potenciál, musí najít rovnováhu mezi sebekritikou a sebedůvěrou, jinak by mohl promarnit šanci na očekávaný průlom.
Zak Brown si znovu rýpl do Alpine a připomněl, že ztráta Oscara Piastriho byla jejich velkým selháním. Vzhledem k Australanově současné formě u McLarenu působí tento přešlap o to bolestněji.
George Russell tvrdí, že kdyby se připojil k Mercedesu hned po vstupu do Formule 1, mohl mít na svém kontě dva tituly. Naznačuje, že čas strávený v menších týmech mohl znamenat ztrátu šampionátů, které by jinak mohl získat.
Lando Norris měl být hlavním tahounem McLarenu v boji o titul, ale drobné chyby ho postupně srážejí a nahrávají jeho klidnějšímu kolegovi Oscarovi Piastrimu. Ten zatím beze slov přebírá roli lídra a ukazuje, kdo má aktuálně navrch.
Začátek nové kapitoly Lewise Hamiltona ve Ferrari se zatím nese ve znamení zklamání. Očekávaný restart kariéry v ikonickém červeném voze se rychle proměnil v sérii neuspokojivých výsledků, které zatím nenaplňují ambice ani fanouškovská očekávání.
Max Verstappen z Red Bullu je známý svou přímočarostí a otevřeností, když přijde na hodnocení dění ve světě formule 1.
Pilot McLarenu si zakládá na férovém přístupu a přátelském vystupování, přesto by bylo chybou vnímat jeho slušnost jako nedostatek bojovnosti. Na trati je připraven tvrdě si jít za svým cílem.
Andrea Kimi Antonelli vstoupil do Formule 1 s velkými očekáváními a silnou podporou Mercedesu, který stojí za ním i v případě chyb. Šéf týmu Toto Wolff mu poskytuje plnou podporu, zatímco Valtteri Bottas, jako rezervní pilot a mentor, ochotně sdílí své zkušenosti.
Yuki Tsunoda po třech závodech v Red Bullu ukazuje potenciál, ale jeho plná adaptace ještě není dokončena. Rozdíl oproti Verstappenovi se projevuje nejen v rychlosti, ale i v práci s pneumatikami, stabilitě a konzistenci výkonu.
Šéf Aston Martinu Andy Cowell přiznal, že nové aerodynamické zařízení týmu jim od svého spuštění výrazně rozšířilo obzory. Podle jeho slov poskytl nový větrný tunel cenné poznatky, které Aston Martin plánuje využít k vývoji rychlejšího a konkurenceschopnějšího monopostu.
Gabriel Bortoleto přiznal, že přechod z vítězství v šampionátech F2 a F3 na závodění na chvostu startovního pole Formule 1 pro něj představuje značnou výzvu.